Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek mi a véleményetek? Ti...

Nektek mi a véleményetek? Ti mennyire segítitek a "régi" családotokat?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok. Szüleim felneveltek, taníttattak tisztességesen. Soha nem vágták a fejemhez de tudom, hogy kő keményen dolgoztak azért, hogy mindenünk meglehessen. Gondolom nem vagyok ezzel egyedül. Persze voltak kisebb nagyobb viták, de hát hol nincsenek? Mi felnőttünk, ők megöregedtek. Nyilván ebben a korban már saját életünk van, de bárhogy nézzük is fordult a kocka. Most nekik van egyre több szükségük ránk. Hangsúlyozom, hogy végig normális szülőkről beszélünk, tehát nem azért születtünk és neveltek bennünket, hogy öregkorukra legyen támaszuk, de valahogy mégis......

Vajon most nekünk mennyire kell fognunk az ő kezüket? Olyan sokat olvasok itt olyan tanácsot, hogy saját családod van, azzal kell foglalkoznod, szüleiddel meg majd lesz valami, oldják meg.

Vajon ennek tényleg így kell lennie?



2012. aug. 31. 09:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%

óóó, hol írnak ilyeneket?


szerencsére a népi bölcsesség ennél mélyebb.

lsd. a mese az egyszeri családról, ahol a nagypapát, aki már nagyon ügyetlen és haszontalan lett, egy pokróccal utnak eresztette a családapa... egyszer csak azt látja, hogy a kisfia szövöget valamit..

-mi ez fiacskám, mit csinálsz?

-tudja édesapám, szövögetem a pokrócot, hogyha majd édesapám is öreg lesz, akkor én is adhassak egyet az útra...


?!

2012. aug. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%

Nekem sajnos a "régi" család nem épp normális,anyámék ott próbálnak lehúzni ahol tudnak,inkább nagyszüleim neveltek,tehát én nem vagyok hajlandó segiteni nekik,próbáltam eleget,belefáradtam.

Párom szülei normálisak,ahol tudtak segitettek mikor még kellett,igy teljesen természetes hogy most hogy már öregebbek,segitünk ahol tudunk (bevásárolunk,segitünk elintézni amit kell,stb)

2012. aug. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
69%
Mit értesz azon, hogy fogni a kezüket? Anyagi vagy lelki téren?Vagy mindkettő?
2012. aug. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mi a normális, azt nem tudom. Mi őrlődünk. Férjemmel 10 éve vagyunk együtt (30 és 34 évesek vagyunk). Az én szüleim olyanok, mint ahogy Te is leírtad, annyi, hogy egyenlőre nem szorulnak a segítségünkre, boldogulnak egyedül is, apum nemrég lett nyugdíjas. Ellenben ott vannak a férjem szülei. Felnevelték a hugával együtt. Hugának lagzit rendeztek, hitelt vettek fel neki, hogy házat vehessen. A férjem ilyen támogatást nem kapott - a lagziba nem szálltak be, és házat is teljes segítség nélkül vettünk. Apósom csinált jópár hülyeséget, büntetéseket fizetgettek, hol volt munkája, hol nem. Most ott tartanak, hogy a férjem tesójának felvett hitelt nem tudják fizetni egy ideje, és állandóan tőlünk kérnek. Már így ,hogy a segítségünk közelíti a "bűvös" 7 számjegyű összeget, azt mondtam, itt a vége, nem segítünk többet. Valójában nem is nagyon van miből. 1,5 éves a lányom, gyeden vagyok vele. Mentem volna vissza dolgozni, de nem vesznek vissza.... Az a tartalékunk, ami van, azt pedig meg szeretném tartani, mert nem tudom hogy, mikor, és mennyiért fogok munkát találni. És meg kell mondjam, kellemetlenül érzem magam emiatt, de úgy érzem, ez már nem segítség volt a részünkről, hanem kihasználtak minket. Így most kicsit ott tartok, ahogy írtd: el kell engedni a kezüket. (Ja, persze hitelünk van nekünk is, a saját lakásunkon)
2012. aug. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, kinek mi a véleménye vagy az elvárása, én magamtól úgy érzem hogy igen, szeretném támogatni a szüleimet ha rászorulnak. Szeretettel felneveltek és a mi családunkban egyébként is azt látom, hogy a generációk támogatják egymást.


Szerencsére párom is így gondolja, így nincsenek ilyen jellegű vitáink.

2012. aug. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Amire szükségük van. Nyilván az anyagi része előbb szab határokat, mint az erkölcsi.
2012. aug. 31. 09:44
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Minket hármunkat nevelt fel Anyu egyedül, mindenféle segítség nélkül. Anyu még elég fiatal ugyan, 51 éves,így még nem szorul ránk,de ha oda kerül a sor, én biztosan segíteni fogom Őt,amiben csak tudom. Most is ha valami gondja van,igyekszem könnyíteni a dolgain, megveszek neki ezt-azt, tanácsot adok,ha úgy van :) Nem tudom akkor is így tennék e,ha nem lett volna tisztességes anya velünk... A végtelenségig tisztelem és szeretem Őt,felnézek rá! Azért erre nem mindenki képes,hogy 3 gyereket egyedül felnevel. És egyikünk sem lett narkós,vagy alkesz. Gondjaink vannak ugyan,mint mindenkinek és nem kaptunk kocsit,lakást ballagásra,de szeretetben nevelkedtünk és ezt kötelességünk továbbadni és viszonozni. Nekem nem lenne bőr a pofámon azt mondani Anyunak,majd egyszer,hogy a te dolgod,oldd meg ha tudod...
2012. aug. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Anyámmal soha nem volt fényes a viszonyunk. De most öreg korára egyedül maradt (mert minden férfit elüldözött maga mellől) és unatkozik, nincs kivel beszélgetnie. Ezért velünk akar lenni. Nagyon nehéz úgy irányítani a dolgokat, hogy ne akarjon állandóan nálunk lenni. Emellett már bőven kapott több, mint 7 számjegyű segítséget, és a mi lakásunkban lakik (amit a saját keresetemből vettem, nem adott bele semmit). Nagyon utálom a helyzetet, hazudozok neki, hogy most épp miért nem alkalmas, hogy jöjjön, stb. Elérte, hogy soha ne akarjak gyereket. Csak azt remélem, hogy egyszer az életben kettesben maradunk végre a párommal és nyugalmu k lesz. Soha nem erőltetném rá magam öregkoromra a gyerekeimre.
2012. aug. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Miben nyilvanul meg az hogy valaki normalis szulo?

Mi negyen vagyunk testverek, nem voltak gazdagok a szuleink, gyerek koromba volt olyan hogy fizetes elott egy ket nappal csak kenyeret ettunk, de hat nem haltunk bele. Ami feltetlenul szukseges volt, ruha, etel, tankonyvek megkaptuk. Meg gyerek voltam mikor edesapam meghalt.

Lany vagyok de megsem ereztem soha szeret az anyukam. z eszemmel tudtam, mindig kiallt a gyerekei melllett ha baj volt. De soha meg csak meg sem olelt, 33 ev alatt egyszer sem mondta hogy szeretlek.

De felnevelt, es ezert tisztelem, ha barmit kerne tolem vagy ugy latnam hogy szuksege van valamire biztos segitenek neki.

2012. aug. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

A normális az, ha a saját családod az első és a másodk a régi. Ezt egy komoly betegség boríthatja csak fel (ha valamelyik szülőd beteg lesz, de ne legyen!!).


De a "saját családod az első" nem egyenlő avval ,hogy a régit le kell tojni. Sajnos ugye ma már nagyon sok a buta ember, akik semmit nem olvasnak (csak egyetemeket végeznek ,de az semmi, semmire nem készít fel).


Saját családdo az első, de bizny heti szinten lehet segíteni a réginek is. Meg ők is örülnek az unokáknak (leadod az unokát nekik mondjuk pelenkával amit te veszel, máris nem kell nekik venni). Vagy kerti munkát stb stb. Bevásárolni (heti nagy bevásárlásban segíteni, nem anyagilag).

2012. aug. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!