Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ezt a legcélszerű...

Hogyan lehet ezt a legcélszerűbben megoldani?

Figyelt kérdés

A férjemmel külön bankszámlánk van, mindkettőnknek van meghatalmazása a másikéhoz, tehát gyakorlatilag közös kassza van.

Sokáig nem kaptam munkát, most végre sikerült. Felvetődött, hogy az én bankszámlámat tegyük közössé, abból éljünk, az övé pedig tartalékszámla lesz, amihez nem nyúlunk, hanem gyűjtjük rajta az ő fizetését.


Egyetlen dolog ugrott be közben: így ő mindkét számla pénzmozgását látja. Ha ajándékot kell vennem, akkor azonnal látni fogja a leemelt összeget. Erre nagyon vigyázok, hogy az ajándékozott soha ne tudja meg az ajándéka értékét.


Mivel ő sok bevételét készpénzben kapja, könnyebben megteszi, hogy egy része nem kerül a bankba.

Nekem havi fix fizetésem lesz, utalással, tehát azonnal látni fogja, ha "lyuk" keletkezik.

A számlákat is az én folyószámlámról fizetjük, de azok nagyjából fix összegek.


Hogyan tudnánk megoldani ezt?


2012. aug. 28. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Legyen az övé a közös
2012. aug. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyissatok egy közös számlát a meglévőkön felül. Szerintem azzal minden megoldódna.
2012. aug. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kivehetsz fixen, minden hónapban bizonyos összeget, mondjuk 50ezret. Hiszen kp mindig kellhet, abból be lehet vásárolni, és akkor abból tudnád fedezni az ajándékot is, ha kell venni.
2012. aug. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is jobb lenne egy új, közös számlát nyitni, arra utaljátok a részeteket a költségvetésből. (megjegyzem a párom nem tudja, hogy nekem mennyi a pénzem és én sem, hogy neki mennyije van. Ő ad nekem x összeget a többi az én dolgom.)
2012. aug. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!