Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak az én párom ilyen kis...

Csak az én párom ilyen kis szerencsétlen? Vagy direkt csinálja? Pasik véleményére is kíváncsi lennék, mi zajlik a fejetekben.

Figyelt kérdés
3 hónapos a babánk, imádjuk. De néha úgy érzem ha nem lennék vele minden pillanatban - szó szerint - én nem is tudom mi lenne. Nem lehet rábízni a gyereket a páromra még fél órára se. Csak akkor foglalkozik vele, ha már tiszta a pelus, meg van etetve és mosolyog. Az igaz, ha foglalkozik vele, nagyon jól elvannak, nevetgélnek. Mert ha egy percet is sír már adja vissza nekem hogy "csinálj vmit a gyerekkel". Pelust nem hajlandó cserélni, mert nem bírja (nem mintha ő rózsaillatút gyártana). Az etetés?? Arról ne is beszéljünk. Babánk csak félig anyatejes, kap tápit mellé. Képtelen neki megcsinálni a tápit mert olyan nehéz elolvasni a dobozon a leírást, de el is mondtam neki mi a keverési arány. Nagyon ritka az amikor ő büfiztet, és talán párszor fordult elő hogy etette mikor én nem tudtam. Az egészből csak annyit akarok kihozni hogy én napi 24 órát a gyerekkel vagyok, és jó lenne naponta fél órát pihenéssel vagy magammal tölteni, szerintem ez nem sok. Pár hete történt hogy vasárnap reggel elmentem a boltba rábíztam az apjára gyereket. Tisztába volt téve, megetettem. 20 perc múlva jövök vissza, már a kapuban hallom hogy üvölt a gyerek, rohanok mint egy idióta hogy mi történt. Bejövök a lakásban drága kedvesem ül a fotelben a gyerekkel. De nem is ringatja meg semmi, csak fogja a kezében mint vmi tálcát.. és mit kapok? "Csinálj már vmit ezzel a gyerekkel, amióta elmentél csak sír". Mint kiderült 20 percit így ültek. Nem tudja feltalálni magát? Ringatni, beszélni hozzá, esetleg megitatni, játszani vele... azt hittem a guta üt meg. Ennyire nem lehet rá számítani? Más dolgokban pedig nagy határozott, mindig észnél van, tényleg talpraesett, csak jókat tudok mondani. De ahogy a gyerekről van szó, olyan béna tud lenni... nem veszekszem vele emiatt, értem hogy én jobban tudom mi kell a gyereknek, de mindig mesélek hogy mikor mit szoktam vele csinálni, mit szeret mit nem. Ezekre sem figyel? Komolyan nem értem ezt.
2009. júl. 26. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Pedig szerintem jobb lenne ha minél hamarabb beleszoktatnád a párodat a babagondozásba...az sem jó ha a kicsi csak az anyukával van, mert később irdatlan hiszti lesz ha te elmész 5 percre is. Amugy lehet még nem érzi magát igazán apukának...próbáld minnél többször helyzetbe állítani szerntem..kérd meg hogy segítsen ebben abban, és ne legyenek kifogások.
2009. júl. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Nem vagy egyedül:)
2009. júl. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni!

tuti meg van ijedve a szitutól és biztos fiatalok vagytok még.

ültesd le, hogy márpedig ezt ketten csináltátok, szeretnéd, ha gyakorolna bizonyos dolgokat. kezdd a kajával. aztán a fürdetés (azt amúgy is sokszor mindig a papák csinálják). de ne akkor csináltasd vele, amikor el kell menjél, hanem a szemed láttára.

ha nem szoktatod bele, a következő 18 évben minden rád fog maradni...

2009. júl. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én férjem azért ennyire nem szerencsétlen. Ő tisztába tette, ringázta, altatta, fürdette (és jelenidőben is csinálja). De nagyon sok dolog van, amiben úgy viselkedik, mint egy komplett... hüle.nnna.

pl. kétszer próbálta megetetni kistányérból, mind a kétszer a gyereken kötött ki az egész kaja, mert a keze ügyébe tartotta, az meg szépen kiverte onnan.

Vagy ha megyünk valahová, akkor fogja a gyereket és áll.... én meg készítem az ő cuccát, a gyerekét, a vinnivalót, magamat...

Tudnak ám a fiúk töketlenek lenni, pedighát vannak ennél sokkal bonyolultabb dolgok is.

Ja, és egész nap én vagyok vele, ha heti két órát kell fognia, akkor sokat mondok, de ha igen, akkor pár nap múlva rámkiabálja, hogy rácsűröltem a gyereket...

2009. júl. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én pasimnak már volt két 6 körüli kisfia, úgyhogy ő mindent vérprofin csinál, én meg csak ott szerencsétlenkedek...
2009. júl. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy ekkora babával már nem kell minden pillanatban vele lenned.Rendre kellene szoktatni,hogy jusson időd magadra is.Két szopi között a kiságyban a helye.Ilyen korban már eljátszanak egy kendőcskével,vagy valamilyen puha kis állattal.Ha sír,sem kell azonnal rohanni hozzá.Pár perc sírás nem árt meg neki.Ha mégis nagyon sír,menj oda hozzá,símogasd meg,adj a kezébe egy kendőcskét,vagy valamilyen puha játékot,beszélj hozzá,de ne vedd fel.Így kialakul a napirendje,és nem lesz hisztis kisbaba.A nap egy bizonyos szakában, legjobb délután legyen olyan idő,amikor játszotok,dajkálgatod stb.Neked is jobb lesz,de főleg a babának is.A napokban valaki belinkelt egy szakvéleményt erről a témáról.Valaki,ha jól emlékszem,arról írt,hogy a nagymamákhoz nem akarja elengedni a picit.Olvasd el,hasznos tanácsokat kaphatsz.

A férjed azért segíthetne,de ezt közösen kell megbeszélnetek.

2009. júl. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem ezzel van gond, el van ő magában, de azért csak ott vagyok mindig ugrásra készen. Hál istennek nagyon jó gyerek, nagyon ritkán sír. Már hangokkal jelzi ha éhes, vagy ha kakis. Nincs a karomban egész nap, csak néha, meg büfizéskor. Nem ez zavar, de az a félé óra jó lenne minden nap, hogy nem kéne ugranom, hanem a párom ugrana. Mindig mondja hogy ő még nem tud mit kezdeni a gyerekkel mert túl pici, majd ha nagyobb lesz majd jobb lesz. Én ezt értem de attól még igenis jó lenne ha a munkából hazajön mondjuk ő fürdetne - nem kell minden nap, de néha -, 1 órácskát játszanának, én attól félek hogy ha nem foglakozik vele naponta nem fogja megismerni a gyerek. Érdekes mikor hazajöttünk a kórházból az első héten mindent ő akart csinálni, fürdetést ő intézte, de azóta szinte semmi... nekem ez a bajom.
2009. júl. 26. 19:46
 8/8 anonim ***** válasza:
44%

Te leszel nálatok az anyuka(a gondozó figura) Ő pedig az apuka(a védelmező figura)

Ez így a legjobb, ha a nőé az anyaszerep, a férfié az apaszerep. Az semmivel sem kisebb feladat! Csak az eloszlása. Természetesen helyettesíthetitek egymást, de nem lenne jó, ha két egyforma felcserélhető szülője lenne a gyereknek. Nem vagytok homoszexuális pár, az a jó, ha más a dolgotok. Idővel az ő feladata sem lesz kevésbé jelentős! Segíthet, ha elfáradsz, de ne akard, hogy ő is anya legyen, kár lenne.Inkább menjen a boltba helyetted, vagy pucoljon krumplit, hogy pihenhess! Meglesz a szerepe a gyerek életében. A saját.

44/n

2009. júl. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!