Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen régi magyar nevet...

Milyen régi magyar nevet adnátok a gyereke (i) teknek?

Figyelt kérdés

#név #magyar #névadás #régi #régi magyar név
2012. aug. 22. 20:01
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
95%
Jelenleg, régi nevek közül a Levente és a Róza tetszik.
2012. aug. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
68%

Nimród, Hunor, András, Álmos, Áron, Benedek, Csongor, Levente, Sebestyén

Julianna, Júlia, Annamária, Éva

Ezek nem túl régiek, de szépek.

2012. aug. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
51%
József, András, Béla, István, Gergely (Gergő már anyakönyveztetni is lehet így), Zoltán, Balázs, Bence
2012. aug. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem meg nem kéne lenézni azt, aki igenis büszke a történelmünkre és múltunkra. A legtöbb népben erős nemzettudat munkál(franciák, amerikaiak), mi meg szégyelljük magunkat? Én is ősmagyar nevet választok és igen tudom, hogy többségük török és egyéb eredetű, de az egész nyelvünk az, hiszen sok néppel keveredtünk, színesedett a szókincsünk és kultúránk. Nem véletlen olyan szép nyelv a magyar.

Farkas, Őrs, Kadosa tetszik, lányok közül Szira, Szirka, Lelle, Zselyke. Biztos ilyet választok.

2012. aug. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
90%
Csaba nevet arra általában senki nem mondja hogy csúnya, nem is unalmas és engem is úgy hívnak:)
2012. aug. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
18%

Nézzetek már utána, hogy mi az a "régi magyar név", mielőtt jöttök a Dorottyával meg a Bencével... Gondolom, ti vagytok azok, akik hőzöngenek a Kevin meg a Dzsenifer ellen, hogy "jaj de idegen", közben meg a Balázs meg a Zsófia nektek magyar név :D


Nekem sajnos nem nagyon tetszenek a régi magyar nevek, pedig örülnék, ha szépnek találnám őket, mert szeretem a történelmet, de hát ez van :( Ami egyedül tetszik, az a Csenge.

2012. aug. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
67%
Előző azért különbséget kell tenni, hogy a régi mit takar. Ha honfoglalás kori vagy 100-200 éves név még nem mindegy, de mind a kettő rég magyar név. Ugyanis nem az volt a kérdés, hogy magyar eredetű nevet keres. Így sok nevet átvettünk az idők során, amelyek már magyarnak tekinthetők.
2012. aug. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
62%

Ti tényleg ilyen betegek vagytok, hogy minden választ lepontoztok?? Ennek mi értelme?

Ha idegesek vagytok, menjetek bokszolni..ja...bocs... arra nincs erőtök.. ez nagyon ostoba dolog, csak rólatok ad véleményt

2012. aug. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
65%

Már nem azért, de a legtöbb név amit itt felsoroltatok nem is magyar...

Zsófia, Dorottya, Dániel, Viktória, Júlia, Éva... Egyik sem magyar név...

2012. aug. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
93%

Fiúban az Árpád, lány névben a Tünde tetszik, bár az nem ősmagyar, hanem névalkotás.

Annyira nem tetszenek az "ősmagyar" nevek.

2012. aug. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!