Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel lehetne meghálálni...

Mivel lehetne meghálálni valakinek, ha befogadott magához egy nehéz időszakomban, és gondoskodik rólam?

Figyelt kérdés
Valami hasznos ajándékra vagy ötletre gondoltam, mert hiába agyalok, nem jut eszembe semmi érdemleges, és ő úgyis azt mondaná, hogy nem kér érte semmit.
2012. aug. 19. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Ha még ma is ott vagy nála, ezer féle módon meghálálhatod. Nem feltétlen ajándékokkal. Gondolom ezt nem is várja el tőled. Segíts neki a háztartásban, add a jelét minden pillantban, hogy hálás vagy neki. Szeresd, mert megérdemli és ő is nyilván szeretetből fogadott be téged.
2012. aug. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze, nem várja el tőlem, és ahogy tudok segítek a takarításban, főzésben, de valahogy olyan kevésnek érzem, mert sokat tett már értem.
2012. aug. 19. 12:12
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Biztos van olyan dolog, amire vágyna, de soha nem adna érte pénzt, mert önzőségnek tartaná, mert nem telne neki rá.

Ha megírnád, hány éves, egyedül él-e,nő vagy férfi,nehéz körülmények között él-e, stb. akkor talán közelebbit tudnánk mondani.

2012. aug. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Kedves kérdező! Nem tudom hány éves vagy, nő vagy férfi, mennyire egészséges, milyen anyagi lehetőségekkel. De néhány ötlet. A hangsúly, h lepd meg! Fesd ki a konyhát/fürdőszobát/szobát, vegyél vmi apróságot, ami hasznos a mindennapi életben, pucold meg az ablakokat, főzz neki vmi finomat mire hazajön, süssél sütit, rakd rendbe a kertet, fesd le a kerítést, vagy a kopott padot, amit úgy szeret, súrolj ki/el valamit, ami nagyon koszos, és senkinek nincs kedve már megtenni (biztos mindenhol van vmi ilyen: kávéfőző, fazék, kukta, serpenyő), rakj rendet a sufniban/garázsban/spejzban. Ha ügyes vagy köss vagy horgolj vagy varrj neki vmit. Ilyesmikre gondoltam. Hátha adtam vmi ötletet.
2012. aug. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%

Azzal, hogy megköszönöd neki. Ha akarod, csinálhatsz neki egy személyes hangvételű köszönőlevelet, de nem fontos.


Aki valóban jó, aki őszintén szeret és ad, az nem vár érte sem hálát, sem egyebet. Jól esik neki, ha megköszönöd, amit érted tett, de ennyi.


Ne agyalj rajta többet, ha egyszer megköszönted. Amikor befogadott, tudta, hogy mit vállal és mit tesz - felvállalta a felelősséget érted. Nem azért csinálta, hogy holtig hálálkodj - aki ezért teszi, az nem szeret, az nem érted csinál valalmit, hanem valójában magáért.


Ha ő tényleg önzetlen ember, akkor elég neki egy köszönöm, ha igaz szívvel adod. Mindennél többet ér.

2012. aug. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segítettetek!
2012. aug. 19. 13:34
 7/8 anonim ***** válasza:
60%
A tárgyi ajándék rossz ötlet. Mégis, ha emellett döntenél, mennyi időszakra szólna ez az ajándék? Előbb-utóbb megint késztetést éreznél arra, hogy vegyél neki valamit. Ne tedd! Inkább az első által leírt módon próbálj kedvezni neki.
2012. aug. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én ilyen helyzetben fizettem a rezsi felét, takarítottam, mostam, mosogattam, vásároltam. Úgy gondolom, ezzel mindketten jól jártunk, nem hiszem hogy egy köszönömön kívül bármivel ki kéne fejeznem a hálámat.
2012. aug. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!