Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik az a pénzügyi szolgálta...

Melyik az a pénzügyi szolgáltató cég aki kilakoltatta azt a Dunakeszi családot akit a TV-ben is mutattak?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretném tudni kik voltak. Szégyelje magát mindenki aki kapcsolatban áll velük akár bank akár egy dolgozó üzletkötő. Felháborító hogy ezt meg lehet tenni és hogy ehhez ilyen sok ember asszisztál.
2009. júl. 22. 07:21
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

A riportban az volt hogy 3 hónappal maradtak el de volt 6 havi kaukció. A végrehajtás (bár szerencsére nincs e téren tapasztalatom) szerintem sem így megy. De nézzétek végig a riportot. Ez az ügy bűzlik. 3 hónap késésért úgy hogy 6 havi kaukció van? Akkor mire van a kaukció. Vagy tételezzük fel hogy minden szabályos volt akkor a családnak meg kell kapnia a maradék összeget!!!!!

Azt is nyilatkozta hogy haladékot kapott mégis átadták a tartozást. Valami nagyon-nagyon nem stimmel ezzel az esettel. Meg úgy általában az összes pénzügyi szolgáltatóval kapcsolatban.

2009. júl. 22. 11:37
 12/16 anonim ***** válasza:
55%
Nagyon igaza van az előző hozzászólónak. Ráadásul meg lehet ezt is akadályozni. Már minden hitelkonstrukcióhoz lehet hitelfedezeti biztosítást kötni, hogy ha munkanélküli leszel vagy elhalálozol, akkor fizessen a bitosító egy darabig, míg munkahelyet találsz. Ha meg ezt a pár plusz ezer forintot nem tudod kifizetni, amibe ez havonta kerül, akkor nem szabad akkora hitelt felvenni. Ennek semmi köze nincs a válsághoz vagy bármi ilyesmihez, mert értelmes ember eleve nem vesz fel annyi hitelt, hogy lenullázódjon a kifizetése után, mert még a forint alapú hitel törlesztése is emelkedhet a jegybanki alapkamat változásával. Szóval csak magukat okolhatják, mert itt az oldalon is tapasztalom, hogy sokan arra apellálnak, hogy majd a bank hagyja elévülni a több milliós tartozásukat. Nevetséges...
2009. júl. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Nekem ezzel az esetben nem az a bajom hogy aki nem tud fizetni az ússza meg. Hanem az arányok. 10 Milliás tartozás fejében 30 Millás ingatlan. Nem hiszem el hogy ti ezt nem tartjátok visszásnak!!! Ezt uzsorának hívják. Főként hogy a 3 hónapos elmaradásra volt 6 havi kaukciójuk! A riport szerint felvették a céggel a kapcsolatot nem dugták homokba a fejüket. Tudom hogy itt soha senkivel nem történt semmi. Illetve az hogy gyerekkel az utcára raknak és elégetik a gyerek ruháit!!!!
2009. júl. 22. 11:53
 14/16 anonim ***** válasza:

Na tudod mit?

150e Ft személyi jövedelemadó tartozásom volt. Nem tagadtam. Átmenetileg igen nagy gondban voltam. Kértem halasztást (nem könnyíétst, még a kamatait is elismertem). Nem kaptam. Elindultam személyi kölcsönért, hogy ki tudjam fizetni. Erre:

jött a papír az apeh-tól: rátette a jelzálogot a házamra, az autómra és beadta a letiltást a munkahelyemen a fizetésemre.

150e Ft-tal szemben magyarul rátette a kezét kb. 10 millára. Ez milyen arány volt? Akkor mit vársz egy pénzintézettől?


Amúgy meg: nem ismerem a Dunakeszi ingatlan árakat, de én azért a házért egy lyukas garast nem adnék, nem 30 millát.


Ez olyan, mint az ózdi Budai Barnabás leégett háza, ami szerinte 10 milliót ért. Egyébként meg hármat sem...


Ne higyj már el mindent, amit látsz, meg amit mondanak.


Amúgy meg: a lakás értékesítésre kerül. Ha több bejön belőle a banknak mint amivel tartozik az adós, akkor a különbözetet megkapja.

A papírt meg aláírta anno mikor a hitelt felvette, hogy ha tartozik, viszik a házát, nem?

2009. júl. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ, bár nem sikerült meggyőznötök.

Szomorú vagyok hogy a többség így látja ezt a helyzetet. Én teljesen mást olvasok ki ebből az esetből. Engem hihetetlenül felháborít. Nem hittem volna hogy ennyien látják ezt másképpen. Mindenesetre ha valaki megtudja ki az a cég írja meg.

2009. júl. 22. 13:33
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem vették el a 30millás ingatlant, nyugi. Ilyenkor elárverezik a házat (ami így a válság kapcsán már nem is ér 30millát), annyiért kel el, amennyiért megveszik. A vételárból levonják a tartozást és a maradékot, ha van, azt megkapja a család. Ez mindig is így működött. Megjegyzem, megvolt a lehetőségük, hogy ők maguk értékesítsék a házat. Ha túl sokat kértek érte, az az ő bajuk, ha meg sem próbálták, az szintén. Így pedig tuti kevesebbért ment el, mint a piaci értéke.
2009. júl. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!