Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik az a pénzügyi szolgálta...

Melyik az a pénzügyi szolgáltató cég aki kilakoltatta azt a Dunakeszi családot akit a TV-ben is mutattak?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretném tudni kik voltak. Szégyelje magát mindenki aki kapcsolatban áll velük akár bank akár egy dolgozó üzletkötő. Felháborító hogy ezt meg lehet tenni és hogy ehhez ilyen sok ember asszisztál.
2009. júl. 22. 07:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%

Szia! Nem írták/mondták sehol, hogy névszerint melyik pénzügyi szolgáltató volt.


Ezt találtam: Kilakoltattak egy dunakeszi családot, mert nem fizették a hiteleiket. A holmijukat, amit nem tudtak magukkal vinni, elégették. Nem banknak, hanem egy hitelügyintézõ cégnek tartoztak, de a cég eladta a tartozást másvalakinek, aki megint másvalakinek. A ház háromszor annyit ért, mint a tartozás, és már részben törlesztették. A PSZÁF szigorítaná a törvényt a hitelügyintézõ cégekre, hiszen olyanokkal is szerzõdést kötnek, akikkel a bankok nem, és érdekeltek abban, hogy ne tudjanak fizetni.

2009. júl. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%
Nem láttam a Tv-ben, de azért megkérdezném. Mégis mit kellene csinálni azokkal akik a hitelt felveszik, de fizetni már nem fizetik? Az most mellékes, hogy nem tudják vagy nem akarják. Nyilván nem 1 hónappal maradtak el. Előre kéne gondolkozni mielőtt adósságokba verem magam. Az emberek többségének nem jó egy panel lakás, nekik az újépítésű lakás kell vagy a családi ház, aztán jön a sírás, hogy nem bírják a hiteleket. Mindent egyszerre akarnak, ház, kocsi és még sorolhatnám. Kicsit visszább kellene adni az igényekből, és addig nyújtózkodni ameddig a takaró ér.
2009. júl. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Felvették a hitelt, és nem fizették. Az a felháborító. Az akármilyen pénzügyi szolgáltató nem a Kalkuttai Teréz Anya, hogy merő jóindulatból vegyen egy családi házat valakinek. Tudták, mikor a pénzt felvették, hogy vissza kell fizetni. Lehet okolni mindent, még a globális felmelegedést is, de a lényeg, hogy minek vettek fel annyit kölcsönt, amit nem tudtak törleszteni? Olvastam én is hatásvadász cikkeket, hogy "fél órát kaptak a kiköltözésre" - meg előtte nyilván hónapokon keresztül több fizetésre felszólító levelet.
2009. júl. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Jogos a kérdésed, de nem ismered a konkrét szituációt. (én is csak TV-ből de tényleg nagyon érdekelne).

A ház 35 milliót ér és 10 MFt a hitel. Elszedték tőlük a házat. Kilakoltattát őket a holmijukat beleértve a gyerekek játékait meg elégették. Ez az én szememben RABLÁS. Vannak pénzügyi szolgáltatók akik erre játszanak. Szerintem lehetne például azt csinálni hogy a család adja el az ingatlant amiből a bank megkapja a követelés és a behajtás összegét a maradékból pedig ők vesznek valami mást. Bár ettől minden jobb. Annak a háznak a nagyobb része azért a családé nem pedig a Pénzügyi Szolgáltatóé. A hányinger jött rám hogy vannak emberek akik abból gazdagodnak meg hogy így kihasználják ezeket a helyzeteket és megveszik 10 M-ért a 35 M-s ingatlant amire persze én nem licitálhatnék. Gusztustalan, és nagyon kiváncsi vagyok mely cégek érintettek.

2009. júl. 22. 10:47
 5/16 A kérdező kommentje:
2009. júl. 22. 10:54
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért kell alaposan átgondolni, hogy mennyi kölcsön vesz fel az ember, és főleg KITŐL. Vannak tisztességes bankok is, meg Provident-félék, akik uzsorakamatra kínálják a hitelt, és nagyon sokan beugranak nekik, mert csak az lebeg a szemük előtt, hogy milyen jó, itt sokkal több pénzt adnak, és sokkal hamarabb... Na igen... csak jóval többet kell visszafizetni... (Három hónap nem fizetés után szinte minden bank viszi a házat, úgyhogy ebben nem egyedi)


(10:45-ös voltam)

2009. júl. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Remélem megnéztétek a videot. Nagyon durva az eset. Én pont ezért szeretném tudni hogy ki volt ez a pénzügyi szolgáltató hogy még véletlenül se tévedjek oda se én se egyik ismerősöm sem.
2009. júl. 22. 11:00
 8/16 anonim ***** válasza:
77%
Jó, nyilván a kilakoltatás történhetett volna kultúráltabban is. Viszont a lehetőség megvolt, hogy eladják a házat, már akkor mikor rájöttek, hogy nem bírják fizetni a hiteleket. Nyilván több felszólítást kaptak, hogy rendezzék az elmaradást. Nem fél óra alatt kellett kiköltözniük, ez csak marha jól hangzik a médiában. Az egészben csak a gyerekeket lehet sajnálni, hogy a fellengzős, nagylábon élő szülők miatt ők is az utcára kerültek.
2009. júl. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%
Nem fogsz odatévedni, ha rendesen törleszted a hiteledet. Ha ők is rendesen törlesztették volna, akkor most nem történt volna ez. Engem az háborít fel, hogy a legtöbben hónapokig nem fizetnek a fizetési felszólítás ellenére sem és még csak nem is keresik a bankot, hogy valami megoldást találjanak, hanem egyszerűen a homokba dugják a fejüket. Aztán meg persze jön a felháborodás, amikor elárverezik a házat, hogy velük hogy tehetnek ilyet. Egyik cég sem a Máltai Szeretetszolgálat, nem adnak ingyen senkinek sem 10milliót, azt vissza kell fizetni.
2009. júl. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok én antiszociális, igazán ne gondoljátok, de:

1, Egy kilakoltatás nem így megy. A végrehajtásról szóló törvény az egészet leszabályozza. Előzetesen azért értesítés, felszólítás hegyek mennek oda-vissza. Aztán: végrehajtó: az először is felveszi a kapcsolatot a gyámüggyel is pl. mert ha nincs hová menni a gyereknek, akkor arról is gondoskodni kell. A végrehajtás időpontját jó előre közölni kell annak alanyával. Ha a személyes tárgyai elszállításáról nem gondoskodik, akkor annak elszállításáról, raktározásáról 30!!! napig gondoskodni kell, oly módon, hogy jegyzőkönyvben kell rögzíteni az elszállíttott, beraktározott tárgyak listáját. A raktározás költségeit viszont a végrehajtottnak utólagosan rendeznie kell! Ha a megadott határidőn túlfutóan nem gondoskodik az elszállításról, akkor viszont nem köteles tovább őrizni senki, tehát eladható, kidobható, megsemmisíthető.

Ha itt ezek a dolgok nem így történtek, akkor:

1, nem volt jogerős végzés a végrehajthatóságról: a rendőröket kellett volna hívnia a hölgynek, akik ilyenkor kérik az iratokat. ha nincs, akkor megakadályozzák a végrehajtást.

2, Sztem tudta, hogy mennek kilakoltatni, csak gondolta, a gyerekkel ott marad, meg minden cuccal és akkor visszafordulnak. Nem ez történt.

3, Aszongya, hogy: tíz perce volt összeszedni a holmijait. Utána azt mondja kereste az aranyait, a plazmatv-t, makita gépeket.

Na ugyan már: ha nekem 10 perc alatt menni kell valahová, azért azt a kis aranyamat tartalmazó motyómat csak magamhoz veszem.

3, Átmenetileg pénzzavarba került: 1 hónap késés után még nem veszik el a házát. Nem kevés törlesztővel tartozhatott már ő.

4,10 millát vett fel a ház tetőtér beépítésére. hát ahhoz képest elég sz..r állapotban van az a ház. Hová lett a zseton? mert arra nem költötte, az tuti.

5, Azt állítja, hogy volt neki plazma tv. arany, meg Makita gépek. Ha átmeneti pénzzavarban vagyok és a tetőt készülnek a fejem felől elvenni, akkor ezeket pl. eladom és ezekből is húzom valameddig, nem?

Nektek nem tűnik szövegnek az, hogy mi mindene volt, amit állítólag elégettek,szerinte meg elloptak a végrehajtók?


Őszintén: úgy nézett ki az a ház, mint ahol ilyen értékek vannak, voltak?


Nem vagyok végrehajtó.

Sima ügyintéző vagyok, akinek a munkája kapcsán sajnos előfordul, hogy részt kell venni kellemetlen eseményekben is. De higyjétek el nekem, nem olyan egyszerű valakit törvényes keretek között "végrehajtani".

Ha tényleg így történt, ahogy a hölgy elmondta, akkor rengeteg törvénysértés történt, és sima ügy hogy bíróságon nyerni fog.


De én ezt ebben a formájában kétlem, hogy teljesen így történt...

2009. júl. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!