Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nemsokára megyünk nyaralni,2...

Nemsokára megyünk nyaralni,2 hétre, de anyukám nagyon fél, hogy közben kirabolják a házat, ezért most nem akar jönni. Nektek, miközben nyaraltok, szokott valaki vigyázni a házatokra? Törtek már be az otthonotokba nyaralás alatt?

Figyelt kérdés

Alig pár nap múlva megyünk, szóval elég kevés időnk van kitalálni, hogy mit tegyünk.

Először meg volt beszélve valakivel, hogy nálunk alszik mindennap, de ő meghalt a múlthéten.

Minden évben jártunk nyaralni (bár általában csak 10 napra), de eddig nem parázott annyira anyu, viszont mostanában a városban volt pár betörés, ezért fél. Pl a nagymamámék környékén ebben az évben volt már 5.


Segítsetek, légyszives, adjatok tanácsokat, mit tegyünk :)


Köszönöm!!



2012. aug. 10. 23:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Túllihegitek... Ha féltek: rács, riasztó!!! Mariska nénit miért üttetnétek agyon a betörővel?? Vagy anyukádat?
2012. aug. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Szereltessetek be egy riasztót. Például édesanyáméknál olyan riasztó van, ami ilyen mozgásérzékelős. Tehát két bejárat van, és bármelyik ajtót kinyitod/bezárod azonnal sípol párat. Ez azért jó, mert ha mondjuk az emeleten van valaki, akkor hallja, hogy bejönnek. Amikor valaki hazaér, akkor 30 mp-e van, hogy beírja a kódot a riasztóba, különben azonnal jelez egy ilyen őrző-védő cégnél.

Nem tudom ez milyen áron van, nekem elég drága lenne itthonra, de vannak egyszerűbb riasztók is. Szerintem árakat azért érdemes nézni, ha ennyire fél anyukád.

2012. aug. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Huuu....talán 1 megbizhato szomszed,vagy barat
2012. aug. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

kérjetek meg egy megbízható rokont, barátot, szomszédot, hogy naponta menjen át, ürítse a postaládát (az a legfeltűnőbb!), kapcsolgassa a villanyt, rádiót, tv-t.

mozgásérzékelős reflektor is jó, attól tuti befosnak a betörők. érték ne maradjon otthon lehetőleg.

2012. aug. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Szerintem először is nézzetek kevesebb híradót.

Azt megértem, hogy ha környéken történik betörés, az azért megalapozza a félelmet.

Nekünk nem törtek még be ( ez nem jelenti, hogy nem fognak - van riasztó), de nem ültetünk ezért senkit a házba.

A lényeg, hogy nem kell reklámozni, ha elutaztok, esetleg megkéritek a szomszédot,barátot, néha nézzen át, és ennyi.

2012. aug. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
biztositast kell kotni. amugy meg megkerhettek egy rokont hogy minden masnap nezzen be hozzatok es szelloztessen. ja es a legfontosabb nem kell hirdetni hogy ti nyaralni mentek! csak annak kell elmondani akit megkertek hogy neha nezzen be amig nem vagytok otthon. facebookra sem kell kepeket kitenni, majd ha megjotettek.
2012. aug. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
57%

Csak annyit tudsz tenni, hogy megkértek egy szomszédot akit régóta ismertek és megbízható, hogy naponta menjen már el hozzátok.

Vagy ha van kölzeli rokon akkor őt.

Mi is 2 hétig voltunk oda tavaly, bár az nászút volt, de anyósomék mindennap elmentek, hogy minden okés-e.

Augusztus végén megyünk ismét 1 hétre külföldre akkor is az előbb leírtak lesznek nálunk.

2012. aug. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Van ilyen időzítő amit be lehet állítani,hogy minden nap menjen x időt mi bele szoktunk dugni lámpát vagy rádiót.

Amúgy meg kérjetek meg egy szomszédot,hogy figyeljen rá.

Pénzt,ékszereket, kisebb értékeket rakjátok el valahova.

2012. aug. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszait, ma végül sikerült megoldani a problémánkat, anyukám öccse és a felesége itt lesznek végig a 2 hét alatt, itt is alszanak (ők nincsenek munkához kötve (nem egy városban élünk), anyukám másik öccsének pedig közös az udvaruk azzal az öccsével aki jön hozzánk, szóval az ő házukkal se lesz gond) :)

Nem "hirdetjük" senkinek előre, hogy nyaralni megyünk. Persze a szüleim munkatársai, közelebbi barátai, az én legjobb barátaim, és családtagjaink tudnak róla, de senki más nem.

2012. aug. 11. 21:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!