Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen viszony alakul ki...

Milyen viszony alakul ki szerintetek, ha külön költözöm a pasimmal az anyjáéktól?!

Figyelt kérdés

Az nem hagy nyugodni,hogyha most elköltözünk anyósoméktól,nem lesz aki segít neki ezután anyagilag.Eddig csak a párom és anyósom dolgozott.Persze én is,de párommal közösen adtuk a rezsibe a pénzt.Már régóta szerettünk volna elköltözni,de most nyílt rá alkalom.Anyósom nem sejt semmit a költözésről.Kérlek,adjatok tanácsot,írjatok véleményt.Ezzel is segítve a döntésünket.

Válaszaitokat előre is megköszönöm!


2012. aug. 4. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Azt érezni ki az írásodból,hogy ha otthagynátok az anyóst ,akkor teneked több pénzed maradna a párodéból,mert nem kéne már az anyós rezsijébe beszállnotok.
2012. aug. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi értelme van az anyós előtt titkolózni? Ha szó nélkül leléptek, abból nyilván nem alakul ki egy jó kapcsolat a későbbiekben...
2012. aug. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha te nem dolgoztál, akár közösen adtátok, akár nem, akkor is a párod keresetéből adtátok. Az elköltözés nem akadálya annak, hogy továbbra is támogassátok, ha szüksége van a segítségre. De az elköltözésetek után nyilván a rezsi is kisebb lesz, hiszen kevesebb lesz a víz-, áram-, gázfogyasztás. Ennek figyelembe vételével döntse el a párod,hogy szüksége van-e az anyukájának a további támogatásra.
2012. aug. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én is dolgozom.Mivel közös kasszán vagyunk párommal,így a rezsibe is közösen adunk.A probléma inkább az,hogy a bátyja nem dolgozik és anyósommal és velünk tartattja el magát. Mivel a fizetésünk egyharmadát beletoljuk,így nekünk kell szűkösen élnünk,továbbá a számláinkat kifizetni.A rezsi viszont nem tartalmazza azt,hogy magunknak készítsük el azt amit szeretnénk.Mindennek megvan szabva a sora.Mivel szeretnénk már családot,ezért jobbnak látjuk,ha elmegyünk.Szó sincs arról,hogy titkolóznánk,csak akkor ülnénk le vele megbeszélni a dolgokat,ha már minden készen áll(pl. ha már biztos az albérlet).
2012. aug. 4. 17:38
 5/9 A kérdező kommentje:
Én például nem szívesen megyek enni,mert az is porciózva van.Ha pedig sütök vagy főzök esetleg,akkor páromat veszi elő,hogy milyen sokba kerül pl.a gáz,a villany..stb. A bátyja átlagosan havi 60-70ezer ft-ra jön ki,persze a mi pénzünkből.
2012. aug. 4. 17:41
 6/9 anonim ***** válasza:
Már volt ilyen kérdés, ahol a férj bátyja volt a hunyó. Nem te írtad véletlenül?
2012. aug. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem. :)

Erről most írtam elősször.

2012. aug. 4. 17:51
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor mi is a probléma? Ne haragudj, de ha részben velem tartatnának el egy munkaképes embert, és még nekem porciózgatnának, meg beszólogatnának, akkor én nem gondolkodnék semmin! Az anyósod azt tart el, akit akar, de Ti menjetek, és éljétek az életeteket, ne ettől tegyétek függővé. majd ha anyós nem bírja anyagilag, akkor kirakja az ingyenélőt, vagy elküldi dolgozni, ha meg nem, akkor szava sem lehet. Az mondjuk lehet, hogy csak a békesség kedvéért jó, hogy titkolóztok, de azért a másik oldalt is meg kellene érteni: ha hirtelen kiesik a ti rezsirészetek, azzal nekik kalkulálniuk kell. Mert ugye vannak olyan kiadások, amik az emberek számával arányosan nőnek-csökkennek (pl. víz), de vannak olyanok, amik nem (pl. tv-előfizetés).
2012. aug. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

hidd el, ha muszáj lesz,meg fogják oldani. én 25 voltam amikor leléptem otthonról,mert elegem lett h az összes fizetésem folyton elvették,meg,adósságba kényszerítettek,mert anyukám a bátyámat favorizálja aki most,42 évesen is csak lézeng. számítógépre,internetre,játékokra,cigire mindig van pénz,most is. anyukám azóta is panaszkodik h milyen nehéz,de semmit sem tesznek. a legtöbb munkalehetőséget elodázzák,tesóm lazán válogat,mintha valmai kiskirály lenne.nekem addig tartott a dolog,nehéz volt,de mentem. és nem történt tragédia,megoldották.


nem vehetitek ezt a vállatokra a végtelenségig,menjetek!!!

2012. aug. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!