Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tehetném élhetőbbé az...

Hogyan tehetném élhetőbbé az a családomat?

Figyelt kérdés

A családom inkább hasonlít egy diktatúrára, mint egy szerető környezetre, bár a szüleim meg vannak győződve, hogy amit csinálnak az tökéletes és nekünk (nekem és a két bátyámnak) semmi kivetni valót nem kéne találnunk az életünkben, azonban már felnőtt fejjel kezdem felismerni, hogy mennyi kárt is okoztak nekünk valójában, habár abban biztos vagyok, hogy a szándékaik teljességgel jók voltak mindvégig.

Először is azért tartom ezt az egészet egy diktatúrának, mert gyakorlatilag nem szabad szabadon szeretni dolgokat, kedvelni valamit vagy mást gondolni egyes témákban. Bár ez már rendesen benne van a testvéreimben is. Például: én nem vagyok egyáltalán rocker vagy ilyesmi, de a jó rockot nem vetem meg. Minap Rammsteint hallgattam, amikor ezt meghallották, utána úgy néztek rám, mintha embert öltem volna és pokolkutyának csúfoltak. De ez előfordul a könyvek, a tv-műsorok, a filmek esetében is. A szüleim hülyének néznek, mert nem rajongók úgy a jazzért mondjuk, mint ők, pedig a kulturált ember azt hallgat.

Na ebből következik a második gond, hogy meggyőződésük, hogy jobbak és különbek mint a többi ember. Amint megismerkednek valakivel, egyből a negatív tulajdonságait jegyzik meg. Folyton arról beszélnek, hogy mások nem szoktak ilyet meg olyat csinálni, mert túl primitívek hozzá. Igazából ők sem mentek már egy színházba évek óta vagy költöttek egy forintot egy könyvre is.

Harmadszor rettentően spúr az apám: minden egyes garast hozzá vágja a fogához. Naponta legalább 3szor ordibál valakivel a családból, mert túl sokat költött vagy elszeretne menni valahová és pénzt kér rá. Bár apám ahogy öregszik, annál rosszabb lesz. Nagyon hamar felkapja a vizet és ilyenkor egy cseppet sem törődik a másik érzelmeivel. Úgy beszél a tulajdon gyerekeivel és feleségével mint a kutya piszokkal. Nem egyszer sírtam el magamat, mert olyanokat feltételezett rólam és vágta a fejemhez, ami soha nem történt meg. Mindenkit tök hülyének néz a családban. Engem -néha legalább is úgy érzem- különösen nem kedvel. Mindig avval jön, hogy olyan vagyok mint egy víziló és annyi eszem van, mint egy marék rozsnak. Esküszöm, kezdem őt nagyon gyűlölni. Mindig szánakozóan néz rám. Anyámat mindig undorító hangnemben kioktatja, de ha kezet mer emelni rá, akkor én tuti nem fogom visszafogni magamat. A testvéreimet néha meg is üti és volt, hogy kiraktak őket egy éjjelre, mert dühös volt rájuk. Az ő viselkedése nagyon sok felesleges stresszt okoz itthon.

A szüleim nagyon elcs*szték a nevelésünket, mert mindhárman önbizalomhiányos, függő személyek vagyunk. Szerintem a fiatalabbik bátyám depressziós is, de nem hajlandó bevallani. A szüleim pedig meg vannak lepődve, hogy nem vagyunk képesek önálló életet élni, pedig ők semmit nem rontottak el. Mostanában nagyon gyakran kerülök depresszív hangulatba és ilyenkor anyám csak ordít, hogy biztos az osztálytársaim tettek ilyenné, mert olyan aranyos kislány voltam. Persze erről is lehetne beszélgetni, hisz nem tudok nyíltan beszélni velük, mert ugye nem fogadják el a különböző gondolkodást, most már két napja arra készülök, hogy megkérjem, hagyj engedjen el, egyik este szórakozni, nagyon félek mindig a reakcióiktól. A testvéreim nem képesek életet építeni maguknak, pedig már harminc évesek. Apám mindig ordít velük és magyarázza mit csináljanak. A fizetésüket elveszik, bár az igaz, hogy tuti elköltenék felesleges dolgokra, mert nem képesek felnőtt módjára viselkedni és szerintem ebben biztosan sok szerepe volt a szüleimnek. Gyakran veszem magamon is észre, hogy csak ülök és várom hogy ők intézkedjenek. El akarok szakadni és egy teljesen más életet kezdeni, mert ugye már azt is eldöntötték, hogy én hogyan fogok élni a jövőben, de nekem semmi kedvem unalmas házi asszonnyá válni, aki 22 évesen szül kölyköket, mert egy nőnek az az értéke csak, hogy tud gyereket szülni (anyám imádja ezt hajtogatni, de csak kifogás, mert ő nem mehetett továbbtanulni a szülei miatt)


Szóval ez lenne, bár persze itt oldalakon keresztül magyarázhatnám mi szomorít el a családomban. Én ezt nem tartom olyan környezetnek ahonnan tovább tudnék haladni, pedig én tudom magamról tudnék többet is felmutatni, de ha rettegek a szüleimtől, mert az érzelmi manipuláció mesterei akkor az így nagyon gáz. Nincs önálló keresetem, ezért nem költözhetek, ráadásul még van egy évem a gimiben, valahogy viszont túl kéne élnem ezt a pár évet.


2012. aug. 3. 12:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Megerősítelek, hogy a szüleidben van a hiba. Nem képesek elfogadni, hogy a gyerekeik önálló személyiségek, akiknek szabad akarata és saját ízlése van. A szüleid a saját önbizalmukat azzal próbálják növelni, hogy másokon csak azt figyelik meg, miben rosszabbak náluk.


Sajnos sok jó tanácsot nem tudok adni. Nem hiszem, hogy a szüleidet meg lehetne változtatni. Megpróbálhatnál titokban elmenni az iskolapszichológushoz, ha van nálatok olyan, ő talán tud ötleteket adni. Szerintem, amíg a szüleiddel élsz, nem tudsz semmit tenni. Ha saját helyre nem tudsz költözni pénz híján, akkor én azt mondanám, hogy próbálj nevelőintézetbe költözni. Van egy ismerősöm, aki ezt tette - elmenekült otthonról, és mikor a rendőrök elfogták, azt mondta, bárhova vihetik, de haza semmiképp ne. Ő azért jóval fiatalabb volt nálad, és az intézetben sem érezte jól magát (persze még mindig jobb volt neki, mint otthon), de szerintem neked jobbak lennének az esélyeid. Ezután persze a szüleitől semmi indulótőkét vagy ilyesmit nem fogsz kapni, de szerintem egyébként sem. Ha van megbízható tanárod vagy más felnőtt ismerősöd, akitől segítséget tudsz kérni, mindenképpen mondd el neki is, amit itt leírtál. Talán az egyháznál is lehet próbálkozni, lehet hogy tudnak segíteni. Ő jobban ismeri a helyi viszonyokat, mint én, jobb tanácsot tud adni.

2012. aug. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyrészt mégis próbálj beszélgetni a szüleiddel, másrészt keresd fel az iskolapszichológust, hogy több önbizalmad legyen, és élj továbbra is otthon, amíg nem tudod magad eltartani.
2012. aug. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Üdvözöllek a klubban.Az én szüleim is hasonló felfogásúak,főleg apám.Hasonlóan rossz a viszonyunk.Nálunk az van,hogy meg sem tudok itthon szólalni,mert akárhogy,akármilyen hangsúllyal beszélek,azt szemtelenségnek veszik.Úgyhogy inkább meg sem szólalok.Ez az utálat akkor kezdődött,amikor nyolcadikos korom körül történt velem egy kis változás,nyitottam a világ felé és megváltoztam,kialakult az érdeklődési köröm,a céljaim és nyitottabb ember lettem.Apámnak ez nagyon nem tetszett.Előtte otthon ülős voltam,nem mentem soha sehová és mindenben egyetértettem vele.Szóval baßßa a csőrét,hogy a gondolataimban akkor önállósodtam.Utána pokollá tette az életemet,meg is gyűlöltem.Bocs,hogy ezt leírtam,tudom,nem rólam van szó.De együtt érzek veled.Szerintem próbáljatok meg valahogy önállósulni és támaszkodj a testvéreidre.Örülj neki,hogy ők ott vannak neked és nem egyedül kell elviselned a szüleidet.Ja,és a Rammsteinnért jár egy pont:)
2012. aug. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!