Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudjam életemet élhetőb...

Hogyan tudjam életemet élhetőbbé tenni?

Figyelt kérdés
Elmúltam 50 éves, gyermekeink kirepültek, férjemmel a megszokott monoton hétköznapokat éljük, szerencsére van munkám ami megerőltető fizikailag és szellemileg is. Egyetlen kollégám van, aki elvált és depressziós, a család barátjai sajnos lassan lemorzsolódtak, barátnőm sincs. Mindemellett sóvárgok a társaság után, szeretnék alkotni, tenni valami hasznosat, szeretnék programokon részt venni, ismerősöket, társaságot szervezni magam köré. Annyi mindenhez volna kedvem, de! férjem nem partner kimozdulni, amit megértek mert fáradt, egyedül meg hova a csudába csatangoljak céltalanul? Minden reggel úgy ébredek, hogy ma minden más lesz, ma meglátom, meghallom azt a lehetőséget ami kedvemre való, amivel szívesen eltöltöm a szabad időmet, de délután mikor megyek haza az összes kedvem világgá ment. Részt vettem önkéntes rendezvényeken, eljártam sportolni, mentem túrázni, stb. de mindig csak párszor. Nem tudom mi okozza, ahogy kimozdulok bármerre is,lelkiismeret furdalásom kezd lenni, alig vagyok távol egy megmagyarázhatatlan érzés kerít hatalmába és alig várom, hogy vége legyen a programnak, sietek haza mintha büntetés várna rám a távollét miatt. Férjemmel nincs gond, ő biztat, hogy menjek, vagy akár otthon foglaljam el magam azzal amihez kedvem van, barátkozzak, nyissak. Valamiért nem sikerül. Valamit nagyon rosszul csinálok, de hogy változtassak? Mi ez a görcs bennem amitől nem tudok megszabadulni? Annyira szeretnék egy kiegyensúlyozott, boldog ember lenni!
2012. júl. 4. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Görcs van benned, amiért évekig csak a ,,feleség és anya" státuszod használtad, és kicsit talán el is felejtetted, milyen nőnek lenni, milyen az, amikor nem kell az egész családról gondoskodnod.

Ha érzed ezt a görcsöt magadban, gondold végig: Mit csinálnék most otthon ehelyett a klassz program helyett? Mosogatnék? Tévéznék? Ugyan, eleget voltál otthon, és munka után, vagy hétvégente Neked is jár a kikapcsolódás! :) Ne vond meg magadtól, mert így szürkék maradnak a napjaid, nem lelsz barátokra, hiszen Neked is ki kell lépned az otthonod ,,biztonságos" falai közül, ki kell lépned a komfortzónádból,hogy új emberekkel ismerkedhess meg. Légy nyitott, hiszen a férjed is biztat, szeretné, ha jól éreznéd magad a bőrödben! Hajrá, menni fog! :)

2012. júl. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szervusz! Én jóval fiatalabb nő vagyok ,de ha gondolod írj privátban ,szívesen barátkozom Veled,én Bp-i vagyok.


Szerintem amúgy különböző életszakaszban sokan vannak így, hogy nem tudják hogyan nyissanak teljesen új fejezetet..-átérzem mert én is ebben vagyok. Az szerintem nagyon jó ha eljársz akár egy moziba koncertre, kirándulni..

Mást sajnos én sem tudok..

2012. júl. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Csegi89 válasza:
Valószínűleg azért érzi ezt a görcsöt mert a férje otthon van, miközben maga épp túrázik vagy sportol stb. Kérdezze meg tőle, hogy nem e tartana magával,, ha nem szeretne akkor beszéljék meg egymással, hogy nem e zavarja őt ez. Ha tényleg nem zavarja a férjét, akkor nyugodjon meg, nem kell ezen izgulni, nyugodtan járjon el ide-oda.
2012. júl. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem lenne egy ötletem: például csinálhatnátok, hogy egyszer-egyszer meghívtok vendégségbe régi kollégákat, barátokat, (szomszédot?) mondjuk egy közös ebédre, vacsorára. Ahhoz a párodnak sem kell kimozdulni sehova, rádásul, ha a megfelelö embereket hívjátok meg, akkor van jó társagotok, jó hangulat, finom kaja stb. Na mit szólsz?
2012. júl. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást és a tippeket, annyira jól esik :-)
2012. júl. 4. 22:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Önkénteskedés?
2012. júl. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!