Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szakítsak vagy maradjak?

Szakítsak vagy maradjak?

Figyelt kérdés
nem tudom mitévő legyek.. évek óta együtt vagyunk a párommal.. sok probléma volt közöttünk régen is, de mindig megoldottuk. teljesen mások vagyunk minden téren, mind külsőleg mind belsőleg. de valahogy együtt maradtunk, kitartottunk egymás mellett.viszont az elmút hónapokban megváltozott valami.. szeretjük egymást, meg minden, de nincsenek vágyak, beszélgetések, problémákat nem tudjuk megoldani, feszültek vagyunk egymás társaságában. de az is igaz, hogy szinte legjobb barátok is vagyunk egymásnak, ha szakítanánk már megváltozna minden.. ő aranyos, kedves, figyelmes és nagyon szeret, mindent megad amire szükségem van (nem anyagilag.)és fordítva is. viszont én nem vagyok önmagam (külső hatások miatt is), és neki is sok baja van, így elhanyagoltuk egymást. de hiába próbálunk változtatni. voltunk kirándulni, beszélgettünk, kikapcsolódtunk, de valahogy maradt minden ugyanúgy.. vannak jobb napok és vannak rosszabbak. de a veszekedés nagyon sok. belefáradtunk.. így mi legyen? átbeszéljük, de ha nincs megoldás vegyem a cuccom és go? de szeretem.. viszont sokszor úgy érzem legbelül, hogy nem jó ez így nekem.. másmilyen élet kell, és másmilyen férfi mellém.. aki hasonló mint én. vagy nem? nagyon összevagyok zavarodva.. félek és szomorú vagyok.. ráadásul korban is vagyunk lassan gyerek kellene, hogy jöjjön.. mi legyen? mit csinálhatnánk még? mikor jött el az, hogy mostmár szakítás? annyira tanácstalan vagyok.. és ő is... 30/N
2012. aug. 2. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Olvasd el a kérdésed, mintha más történetét olvasnád, szerintem egyértelmű.
2012. aug. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Menjetek szét egy időre. Szerintem az választ adna mindenre. Menyire hiányoztok egymásnak.
2012. aug. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

menjetek szét egy időre (azaz szünet a kapcsolatban) = legalizált megcsalás

értelmetlen és tisztességtelen

ha valaki szakítani akar, szakítson - és ha majd úgy adódik, ismét összekerülnek az exével, de ne hitegesse a szünet alatt, hogy ha letelik a szünet, minden ugyanolyan lesz, mint korábban, aztán mégsem

ilyenkor a ló nincs, jó a szamár is elv érvényesül, ha a szünet alatt nem talál másikat vagy jobbat, akkor akar visszamenni


egyet ne felejts el, jobb 30 évesen szakítani, mint 35, mert 5 évvel több időd marad ismerkedni és gyereket szülni - tehát ha nem működik, nem szabad húzni az időt


nem hiszek a "külső hatásokban", ha nem vagy önmagad, az belőled fakad: nem mered vállalni saját magad mások előtt, mert azt hiszed, akkor nem leszel elég jó - ez önértékelési zavar, önbizalomhiány, de lehet javítani rajta, ha már felismerted a problémát

de az igaz, hogy ha nem vagy magad, nem fog működni a kapcsolatod


kevés, amit írtál, ez töredéke az életednek, de a leírtak alapján szerintem nincs olyan nagy dráma, mint hiszed, hiszen mindketten akarjátok, hogy rendbejőjjenek a dolgok és tesztek is érte - és ez a lényeg

szerintem az tenne nagyon jót, ha mindketten elutaznátok egy hétre, ő a haverokkal, te pedig a barátnőddel, barátnőiddel, és feltöltődve, kipihenve jobban figyelnétek egymásra a hétköznapokban

2012. aug. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elég könnyen rávágom sok történetre, hogy szakítsatok, de most valahogy nem érzem úgy, hogy ezt kellene írnom. Mélypont. Van ilyen. Meg lehet oldani. Szerintem. Pár hónap még nem a világ.

http://www.youtube.com/watch?v=9O0YPoOk8gM

2012. aug. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

de ha egyikőtök sem tudja, mit kéne tenni, egy próbát megér a párterápia szerintem... mert a pszichológusnak / terapeutának az a dolga, és tudja, hogy milyen kérdéseket tegyen fel, ti meg nem tudjátok sajnos.


sok sikert

2012. aug. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!