Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan védjem ki a negatív...

Hogyan védjem ki a negatív szurkálódásait?

Figyelt kérdés

Tehát:

Van egy gyerekkori rokon-barátnőm, unokatesó, nálam pár évvel idősebb.

Intelligens, művelt nő. Viszont. Mióta egy szakmában vagyunk érdekltek, azóta teljesen megváltozott.

Előtte is voltak negatív megmozdulásai, pl. utcán megyünk és el kezd kritizálni egy nála vékonyabb lányt, hogy mennyire kövérnek tűnik abban a ruhában. De ez felszínes dolog.

Ami igazán zavar, az az, hogy mióta hasonló a szakmánk-engem ez gyerekkorom óta érdekelt-azóta próbál "fúrni".

ez már messze van a normális kritikától.

Neki hosszú évek óta nincsen munkahelye, nem is akar találni, csak a szakmájában. Akárhányszor jelentkeztem egy állásra, el kezdte "fikázni", jaj ez milyen gáz, stb.

Nemrégiben találtam munkahelyet, felvettek, mutattam neki a dolgaimat, erre kategorikusan kijelentette, hogy ez undorító, szar(tényleg kommersz dolgok tervezéséről volt szó, de rettentően megbántott).

Mostanában jöttem rá, hogy szinte mindent és mindenkit kritizál, volt olyan, hogy a dolgaimat megmutatta valami ismerősének, aztán tárgyilagosan közölte, hogy semmilyennek tituálta a barát. Én elfogadom a kritikát, de ez már durva. Bezzeg, ha róla van szó, akkor mindig panaszkodik, hogy tőle ötleteket lopnak-loptak, egyetem alatt is ő volt a legjobb, nem tehet arról, hogy alul értékelték..


Egyszerűen már nem tudom, hogyan védjem ki "elegánsan" a beszólásait, mert ha visszaszólok, akkor jön a "jaj nem bírod kritikát".


Válaszokat előre is köszönöm!


2012. júl. 31. 15:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nekem a néném ilyen.Ő szerencsére távol él tőlem,de amikor néha itthon van,azért én is megkapom a magamét.Régen nagyon jóban voltunk,szerintem velem viselkedett a legnormálisabban a családban.Még nyaraltam is nála és nagyon jól kijöttünk.De amióta fölvettek fősulira,azóta gyűlöl.Kezdetben nem értettem,mi baja van velem,csak azt vettem észre,hogy egyszerűen gonosz lett.És ez nem maradt abba.Ugyanezt csinálja velem.Beszól,kritizál és ha meg merem védeni magam,akkor mindenki nekem esik.Ráadásul ő olyan,hogy mindig övé kell hogy legyen az utolsó szó,tehát addig nem hagyja abba a veszekedést,amég teljesen alul nem maradok.Voltak már szép szócsatáink.Már próbálom kerülni a társaságát,mert nincs értelme veszekedni.Úgy látszik,teljesen megromlott a viszonyunk,már sosem lesz olyan,mint régen.És mindezt azért,mert magasabb a végzettségem.Nem értem,hogyha ennyire zavarja,akkor miért nem végez el egyet ő is?Megtehetné.Ehelyett inkább engem utál.De mindegy is.Ezt javaslom neked is,kérdező,kerüld el a rokonod,mert ő már nem fog tudni normálisan viselkedni veled,esetleg akkor,hogyha sikerül végre megbékélni a helyzetével.
2012. júl. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Mármint azzal,hogy jobb vagy nála.De ezt kétlem.11
2012. júl. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Először is: nincsenek negatív szurkálódások, mert minden szurkálódás negatív. A pozitáv, azaz az építő kritika nem abból áll, hogy nyakra-főre fi.kázunk valakit, hanem abban, hogy elmondjukl hogy szerintünk mi a hiba a munkájában, mi a rossz az öltözködésében, és elmondjuk, hogy mit lehetne rajta szerintünk változtatni.


A legegyszerűbben úgy tudod kivédeni, hogy elfelejted a létét és is keresel magadnak olyan embert barátnak, aki nem lehúz, hanem feltölt. A rokonság-dolgot pedig ki tudod védeni úgy, hogy minél kevesebbet találkozol vele. Ha mégis muszáj, akkor legyél vele normális, kedves, távolságtartó, udvarias, de csak addig, amíg újra el nem kezd téged bántani. Akkor azonnal fordíts neki hátat és nézz rá, mintha üvegből volna.


A kedves barátnődnek jól láthatóan súlyos önbizalom-problémái és egyéb gondjai vannak, ha másból sem áll, mint mások f.ikázásából. De ez nem a te gondod, hanem az övé. Viszont nem vagy arra kötelezve - sem azért, mert rokon, sem azért, mert barát -, hogy te legyél a homokzsákja.


Azt jó ha tudod, hogy nem visszaszólni kell az ilyen embernek, ha mégis konfrontálódni akarsz vele, hanem keményen helyre tenni! Ha téged valaki bánt, akkor nem vagy köteles azt eltűrni. te nem a "kritkát nem bírod", hanem azt nem (és joggal), hogy bárki is a maga felgyülemlett feszültségét, ilyen-olyan problémáit rajtad verje le. Rugdossa a széklábot, ne téged!


Azt is megtehed, hogy egy az egyben visszajátszod neki önmagát, azaz azt teszed vele, amit ő veled, azt mondod neki, amit ő neked, úgy, ahogyan ő - csak ez nehéz ügy, elég nyugodtnak és stabilnak kell hozzá lenni, és neked magadnak mindig tudnod kell, hogy te nem vagy azonos vele, csak addig, amíg tükröt tartasz neki.


A legjobb, ha ignorálod. Egyszer s mindenkorra. Annyit megtehetsz, hogy elküldöd pszichiáterhez - ezt veheti a rokonság és gyermekkori barátnősgből fakadó utolsó jó szándékodnak. :)

2012. júl. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát látom, más családjában is van hasonló.:/

2012. aug. 2. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!