Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudok sírni "rég" óta?

Miért nem tudok sírni "rég" óta?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 2-3 évemet csak a rossz dolgok töltötték ki, mindennapos stressz, sírások különböző családi, magánéleti problémák miatt.

Az utóbbi félévem lett a legrosszabb, mert haláleset is bekövetkezett teljesen váratlanul, ami a lehető legnagyobb veszteséget okozta az életemben. Nyilvánvalóan ilyenkor természetes a sírás, de kb 1-2 hónapja nem bírok sírni.(Ez az 1-2 hónap számomra már soknak számít, mivel elég stresszes az életem így már úgymond megszokott volt, hogy majdnem mindennap sírva fakadok egy kicsit vagy nagyon:))

Ha az elhunyt szerettemre gondolok se vagyok rá képes, ha a többi rossz dologra gondolok se vagyok képes. Ennek kapcsán még rá is vettem magam(+unalmamban), hogy megnézzek pár sírós-csöpögős-romantikus-drámázós filmet, ezek között szerepelt már olyan is, amit láttam és mindig bőgtem rajta. Nos, megnéztem többet is, de semmi sírás, még könny se szökött a szemembe, pedig megható filmek egytől egyig.

Az egész szituációval annyi a bajom, hogy nem szeretném, ha egyszer csak kitörne belőlem az egész, mind az ami fáj, és talán még rossz vége is lenne..

Ilyenkor mégis mi a teendő, vagy lehet-e egyáltalán tenni bármit is? Mitől van ez?



2012. júl. 31. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez természetes. Megemelkedett az ingerküszöböd, más szóval: megkeményített a sok probléma/fájdalom.
2012. júl. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rossz, tudom.

Mikor anyu meghalt,sokáig csak néztem ki a fejemből,csodálkoztam, hogy nem érzem azt, amit ilyenkor érezni kellene.Csak képtelen voltam anyu cuccait kézbe venni, egyáltalán látni se bírtam. Ha előkerült valami, akkor ideges lettem tőle, haragudtam, hogy miért nem pakolták még el.Meg is szóltak érte keményen.3-4 hét telt így, aztán kezembe került egy ruhája, amin még éreztem az illatát.Na akkor robbantam fel.Csúnya volt nagyon, apu majdnem mentőt hívott.Órákig sírtam ,nem kaptam levegőt,nem vettem észre semmit abból, amit mondtak nekem, vagy tettek velem.Állítólag pofont is kaptam, nem tudok róla.

Inkább vedd rá magad, hogy szándékosan nézegess képeket róla,esetleg próbáld meg te is a ruháját.Csak ne legyél egyedül olyankor ,ha lehet.Kell valaki, aki vigyázzon rád.Neki nem feltétlenül kell előre tudnia róla, hogy mire készülsz.

2012. júl. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én is dühös leszek, ha szóba kerül, vagy ha képeket látok róla, vagy egyszerűen a cuccait a lakásban.....

És általában ilyenkor mindig kapom a szidást, hogy hogy viselkedhetek így...:S

2012. júl. 31. 13:37
 4/4 anonim válasza:
A sírás nálam kb tíz éve nem volt jelen az életemben,amikor sok szenvedés után anyu elbúcsúzott végleg akkor jöttem rá,hogy milyen fontos ,hogy kisírja magát az ember,és úgy menjen ki ,hogy ne legyen sebezhető.Nem kell lássa senki a nagy fájdalmat,mert kint vágják az eggyüttérző pofákat és te kell szembenézz a gondokkal .
2013. ápr. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!