Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak egy túlbuzgó...

Mit csináljak egy túlbuzgó anyóssal, megbántani enm akarom, de ez így tovább nem mehet?

Figyelt kérdés

Semmi bajom vele, normális, kedves, sokat törődik az unokával, néha többet is mint kéne.

Viszont most már kezd zavarni, hogy megakarja mondani, hogy mit adjak a gyereknek enni, mit csinálja vele, szóval a nevelésébe szeretne beleszólni. Soha nem erőltetett semmit de mégis úgy adja elő a dolgokat, hogy az úgy jó ahogy ő gondolja.

Sokszor előfordult, hogy ott volt nála a baba(nagy melegben) és nem adtam rá csak egy badit, de mikor hozta vissza akkor még kapucnis pulóver is volt rajta, mert hogy meg ne fázzon, majd frászt kaptam, hisz iszonyat hőség volt. Akkor mostanában nagyon arra van ráállva, hogy minden este adjak neki kakaót. Veszi neki a babpudingokat, de hiába mondom, hogy fölöslegesen veszi meg mert nem szereti, de mintha falnak beszélnék. Akkor tegnap adott egy doboz milupa valamit. Kora reggel jött, hogy megy a rossmannba és vesz a babának valami tápszerféleséget.


Vett a babának triciklit és kis motort, örültem is mikor mondta, de amikor megmutatta akkor csak néztem nagyot, hogy ezek több éves gyerekeknek valók, így vettünk mi egy neki való kismotort, és tegnap pont itt volt amikor nézegettem a kis tricikliket amit már ő is tudna használni,láttam, hogy nem tetszik neki, de én nagyon szeretném megvenni, mert barátnőméknél kipróbáltunk egy ilyet és nagyon élvezte a baba.


Hogyan kéne finoman szólnom, hogy majd én tudom, hogy mikor mit adok a babának, mikor hogy öltöztetem fel?Megbántani nagyon nem szeretném, mert tényleg nagyon aranyos, meg nem hiszem, hogy rossz szándékból akarja a tanácsokat osztogatni


2012. júl. 27. 08:25
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Meg lehet mondani neki nagyon udvariasan, tisztelettudóan, de határozottan, hogy neked ez így nem tetszik.
2012. júl. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

Nem túlbuzgó, hanem agresszor. Ugyanis az is agresszornak számít, aki kéretlenül úgy szól bele mások életébe, hogy ő akarja átvenni a kontrollt (azaz ez esetben a gyereked feletti kontrollt, a nevelési és a szülői jogot) és megmondnai, hogy te mit tegyél. Tudod, hogy mit jelent ez? Azt, hogy nem csak a saját anya-szerepedből túr ki, és a gyereket elbizonytalanítja (ki is az anyám?), hanem téged magadat is gyerek-szerepbe akar taposni. Cirka a saját gyerekeddel egy szintre akar lelökni egy felnőtt embert.


Nem kell azzal foglalkozni, hogy megbántódik, mert az ilyen típusú ember szeret megbántódni, halálra sértődni és hisztizni. Lételeme.


Azt nézd, hogy a gyerekednek mi a jó! TE vagy az anyja, nem más. Te mondod meg, hogyan öltözzön, nem az anyóspajtás.


Egyenesen és kereken mondd meg neki, hogy köszönöd, de amíg te vagy a gyereked anyja, addig a te felelősséged és jogod róla gondokodni, őt öltöztetni, gondozni. Ne akarjon a helyedbe lépni és kitúrni a saját anya-szerepedből. Ő már felnevelt egy gyereket, legyen kedves visszahúzódni és a maga dolgával törődni.


A férjedet vond be ebbe előtte, magyarázd meg neki, hogy mi a helyzet, nehogy elkezdjen anyóspajtás alattomban kavarni a férjednél!

2012. júl. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Nekem a saját anyám ilyen. Állandóan túlöltöztette a gyereket, egyszer egy fotón láttam, utólag amikor vigyázott rá, hogy majd megfulladt szegényke annyira betakarta, tiszta mániás lett. szerinte én nem táplálom megfelelően, nem öltöztetem jól, nem vigyázok rá, na elegem lett..úgy lett jobb a helyzet, hogy elköltöztünk...
2012. júl. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

Az egyik legjelentősebb gyermekpszichológus, Vekerdy Tamás azt mondta erre a jelenségre: "az anya dolga a gyereknevelés, a nagymama dolga pedig, hogy palacsintát süssön az unokának." Az ő véleménye szerint le kell ülni, és meghúzni a határokat, meddig mehet el a mama. Valószínűleg meg fog sértődni, de később úgyis megbékél.


(Nálunk ez a megoldás bevált, még sértődés se lett belőle, anyósom értelmes, felfogta az érveimet.)

2012. júl. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem lehet vele megbeszélni ilyen tök egyszerű dolgokat, akkor egyszerűen nem kell kérni a segítségéből, nem kell odaadni neki a gyereket, h unokázhasson. Majd ért a 3 lépés távolságból.
2012. júl. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!