Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nevelőapának vannak-e jogai...

A nevelőapának vannak-e jogai az édesapával szemben?

Figyelt kérdés
Feleségemmel 15 éve élek együtt.Párom első házasságából 3 gyerek született.(ikrek 21,"kicsi" 18,közös gyerekünk 7)A 15 év alatt a legnagyobb szeretetben próbáltuk nevelni a 3 nagylányt is,különbséget nem téve a közös gyerekünkkel szemben.Feleségem volt férje és annak anyja folyamatosan ellenünk nevelték az ikreket.A középső lányunk(18) a kettős neveltetésre nem hajlott.A lányok nagykorúsága óta a kapcsoltunk egye rosszabb lett,ez a gyűlölethadjárat egyre inkább felerősödött.A lányok jelenleg is közös háztatásban élnek velünk (tanulnak).Az apjukkal a kapcsolattartásuk (láthatás,közös programok,nyaralás,gyerektartás) nagyon felszínes.Nem tagadom,hogy a 15 év alatt voltak problémák és ilyenkor az apuka és a nagymama soha nem felénk irányították a gyerekeket,hanem ilyenkor jött el az ő idejük az ellenünk fordításra.A feleségem és az én szülői tekintélyemet teljesen aláásták.Mostanra éreztük elérkezettnek az időt,hogy a két lánynak felajánljuk azt,hogy nagykorúak és,ha úgy gondolják kezdhetnek önálló életet,esetleg az édesapjuknál folytathatják a jövőjüket.Természetesen ez az apa részéről nem maradt szó nélkül,fenyeget,gyerektartást nem fizet,igaz egy szóval nem mondta,hogy a lányai mehetnek hozzá,de a nagylányokkal pokol az életünk.A napokban addig fajult a dolog,hogy én,mint "csupán csak nevelőapa" flegmaságukkal szemben pofon vágtam az egyik lányt,az édesapa rendőrséggel,bírósággal fenyegetőzik.Egy ilyen családban hogyan érjem el a tiszteletet a nevelt lányaimmal szemben?És nekem vannak-e jogaim? A feleségem a döntéseimmel mindig és mindenkor egyetértett.
2009. júl. 15. 22:39
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Egy rossz házasság után (nyilván az ember 3 gyerekkel nem választja olyan könnyen a válás intézményét)mindig a boldog és szeretetteljes életre törekedtem.A jelenlegi páromtól ezt mindig megkaptuk.Ő a lányaimmal együtt elfogadott engem és mindig apaként viselkedett.Igaz mindig meghagytuk(volna)ezt az időnként nem könnyű feladatot az igazi apának is...De ő csak rombolt és kis túszaiból időközben felnőtt összezavart ellenségeskedő lányokat nevelt.21 évesen azonban tudni kell visszaadni legalább egy csekély hálát és tiszteletet abból,amiben 15 év szeretet,anyagi áldozat és kemény munka van.

"Mindennek megvan a maga ideje...ideje az ölelgetésnek és ideje az ölelgetéstől való eltávozásnak"

Köszönöm a megerősítő válaszokat.(az anya)

2009. júl. 16. 17:53
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagyok ilyen helyzetben, de nem azért mondom, szülői tekintély, amikor a gyerek meghaladta az ötödik osztályt előbb, vagy utóbb, de mindenképp eltűnt volna. Elhiszem, hogy szeretnél domináns lenni a családban, és növeli az egódat, hogy te lehetsz az alfa hím, de ezzel a viselkedéssel egyre messzebb kerülsz az áhított pozíciótól. Az, fogy valaki flegma, vagy pofázik egyrészt korral jár, másrészt teljesen általános, mert nem szeret téged, (ami nem is elvárható, hiszen kiadtad az útját) és nem ok arra, hogy megüss valakit. Egyrészt, mert a lányodként nevelted, másrészt mert nő, harmadrészt mert a feleséged édes lánya, és én (legyen a gyerekem akár milyen flegma) egy ilyen tettért tuti leüvöltöttem volna a fejed. Az pedig egyenesen szánalmas, hogy másképp nem vagy képes bizonyítani az igazadat, csak egy jólirányzott pofonnal. Megütötted, és ha eddig lett volna esély arra, hogy javuljon a kapcsolat, azt elszúrtad. Az más kérdés, hogy miért olyan, amilyen az a gyerek, de nem ok arra, hogy pofozkodj. A nevelőapát kellett volna leütnöd évvel előbb, és akkor talán nem tartanátok itt. Azt tudom tanácsolni, hogy kerüld a lányokat, és hagyd őket élni. ha diplomáztak, elvégezték az egyetemet, biztos lehetsz benne, hogy az első adandó alkalommal le fognak lépni.
2009. júl. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
89%
Mekkora "dráma"!Amikor beteg volt Te váltottad ki a gyógyszert.Reggelente vitted iskolába esetleg még a szülőire is beültél.A randijára is elvitted időnként nehogy elkéssen.Reggelente nem tudsz bejutni a fürdőszobába,s ha mégis a borotvád tutira nem jó.Még kimondottan "női" dolgokat is Te veszed meg,mert éppen elfogyott.Ha kinézett egy tuti jó cuccot egye fene,megveszed és még az esti bulira is odaadod a pénzt.Eltűröd a rumlit,a szőrnyű hangos zenét és még sorolhatnám.ÚGY MINT EGY APA.Csak ne szólj rá,ha csendet szeretnél,ha rendet szeretnél,netán arra kéred segítsen akkor jön a fekete leves.Nem vagy az apám!Ha "normális családban" az apa lekever egy atyait akkor kuss van.Ha Te lekeversz a bíróságig nem állsz meg. Neked nincsenek jogaid,csak kötelességeid a megfelelő anyagi támogatásra!
2009. júl. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
45%

Nekem is van egy lanyom, (meg 12eves)imadom es nalunk is "nevelo" apa van, de ha nagyobb lesz es igy viselkedik, majd a parommal, aki tenyleg, ahogy irtad, szeretettbe nevelted (a parom is ezt teszi) biztos, hogy a parom melle allnek, akar mennyire is a gyerekem. Egy gyerek tanuljon meg viselkedni a csaldjaval szemben, tisztelettel!

Az apaval meg ne torodjetek! :))

Remelem, jora fordul minden!

32/anyuka

2009. júl. 17. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!