Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak olyan párok ahol...

Vannak olyan párok ahol nagyon jó a kapcsolat, mert jó a megosztás a családban?

Figyelt kérdés

Párommal nem szerveztünk egymással semmilyen munkamegosztást. Spontán jött minden, hogy én mosok főzők, takarítok. Ő meg felporszívóz, kipucolja fürdőt, lemossa a konyhai tűzhelyt. Ez mind jött magától.

A pénzt is általában megbeszéljük, de ha a másiknak van valami külön költenivalója akkor megkapja.

Nem nézünk ki úgy mint akik összegabalyodtunk a nagy szerelemtől, pedig bolondulásig vagyunk egymással. Majd minden napra akad vitánk is, de nagyon bírjuk ezeket a szópárbajokat. Figyelünk egymásra, megadjuk egymás igazást. És mindketten foglalkozunk a lányommal. Ha én telitődöm a gyerektől akkor ő beviszi a munkahelyére, hogy felszabaduljak egy kicsit.


Vannak még ilyen párok?


2009. júl. 9. 18:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Vannak bizony! Nálunk mondjuk nincs még gyerek mert még nem döntött úgy, hogy jönni szeretne pedig már nagyon várjuk, de mi is így vagyunk. Hétvégén általában együtt főzünk, meg amiben lehet besegítünk egymásnak házimunka terén. Nekem is megvan a feladatom meg neki is. Mi sem gabalyodunk össze, max itthon, ha utcán vagyunk akkor kézfogás, egymás átkarolása, esetleg egy-egy csók.
2009. júl. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%

Ilyen tökéletes, fantasztikus, utánozhatatlanul jó páros biztos nincs rajtatok kívül az univerzumban...

Mégis, milyen válaszokra számítasz?

2009. júl. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

De jó nektek,irigyellek.

Nekünk 2 gyerekünk van és a mi megosztásunk a férjemmel,hogy én nevelem a gyerekeket,mellette mosok,főzök,takarítok stb.ő meg de.melózik utána meg lógatja itthon a .......és amikor én már nem bírom a kezébe adom a gyereket,hogy legyen legalább 10perc nyugim ami nagyon ritka!!

2009. júl. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Igen, bizony, vannak! :) Szerencsére mi is ilyen pár vagyunk a kedvesemmel. Mi is megosztozunk mindenen, legyen szó pénzről, vagy házimunkáról, életről, döntésekről.

Ja, és hogy a leszólót még jobban idegesítsem, még az anyósomékkal is jóban vagyok. :D

2009. júl. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Szia én is csak irigyellek titeket.A mi életünk nem ilyen jó.Alattad írtam ki én is a kérdésemet......Anyós probléma miatt.....Egyébként a társaságomba nem ismerek ennyire jól működő kapcsolatot.Sajnos........
2009. júl. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez van.És a férjemmel még soha nem veszekedtünk.Vita volt,veszekedés nem.A házimunka megosztás nálunk is spontán van,a pénzt is közösen kezeljük.
2009. júl. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Örülök,hogy vannak még párok,akik jó kapcsolatban élnek.Sajnos sok fiatalasszony

- ahogy a kommentekből látszik - nem képesek erre.Otthon vannak egész nap,és tehernek érzik a gyereknevelést,háztartást,elvárnák a férjtől,hogy az egész napos munka után a háztartást is vezessék.Mi mindketten dolgoztunk,3 gyereket neveltünk.és mégis volt időm a háztartási munkát elvégezni.A férjem pedig a kertben dolgozott.Arra is volt időnk,hogy a szülőket meglátogassuk,vagy ha ők jöttek hozzánk,szívesen lássuk őket.Ha esetleg rosszkor jöttek,ezt megmondtuk nekik,és ebből soha nem volt sértődés.Az anyósom is bálványozta az egyszem kisfiát,de ez engem nem zavart.Meghallgattam,amit mondott,és vagy megfogadtam a tanácsát vagy nem.Soha nem éreztem úgy,hogy ránk akar telepedni,hogy irányítani akar minket.Tapasztaltabb volt nálam,és sokszor érdemes volt rá hallgatni,ahogy a saját anyámra is..És ami a legfontosabb,nem felejtettem el,hogy ő nevelte fel a férjemet,és ezért tisztelet és szeretet illeti meg.Sajnos a mai fiatalok erre csak akkor jönnek majd rá,ha a saját gyerekeik felnőnek,és semmibe veszik majd őket,elvégre ezt a példát látták otthon.

2009. júl. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én sem panaszkodhatok! :)

Sokszor mondja a párom, hogy tök jó érzés úgy együtt lenni, hogy irigyek ránk sokan, mert mi jól elvagyunk,szeretettel szólunk egymáshoz, keveset veszekszünk és együtt megoldunk minden problémát.

Mondjuk nálunk az elosztás úgy néz ki, hogy akkor segít a házimunkában, ha megkérem rá, mert jobban szeretem a magam rutinjával megoldani a feladatokat.

Mondjuk azt simán elmondhatom, hogy ritka az olyan férj, aki olyan szépen tereget, mint az enyém :)

A kinti dolgok(fűnyírás, udvar rendbentartás, autómosás) az Ő dolga, bár, ha úgy adódik szívesen besegítek besegítek neki.

Nekünk sem lett megbeszélve, így alakult és így a jó.

2009. júl. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Most már 2 éve én is elmondhatom,hogy boldog házasságba élek,bár nem mindig volt ez igy:( Én nagyon szeretem anyosomékat mert sokmindenbe segitettek,de szerintem tulzásba is vitték mert a végén ők szabták meg,mit,hogy kell csinálni,aztán egy nap elegem lett mindenből és válasz elé állitottam a párom. Vagy ők vagy mi. Szerencsére minket választott és külön mentünk. Bár a kapcsolat nem romlott meg velük,azért biztos neheztelték,de mi azóta a fénykorunkat éljük,mindent megosztunk,megbeszélünk,együtt döntünk.Remélem ez igy is marad:)
2009. júl. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy vannak! Mi is így vagyunk. Sőt, szerintem csak így érdemes igazából gyereket vállalni, mert ha mindent csak a nő csinál, akkor egy idő után besokall és ez eléggé rányomja a kapcsolatra ez a bélyegét. Így tovább és legyetek boldogok! :-)
2009. júl. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!