Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyám örökölt egy lakást...

Édesanyám örökölt egy lakást a volt anyósától. Az apám megtámadhatja a végrendeletet? Kell most valamilyen illetéket, adót fizetni vagy sem? Hol tudok ennek utána nézni?

Figyelt kérdés
2009. júl. 9. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szóval nagymamád a menyére és nem a fiára hagyta a lakást?

Igen van köteles jog, így hiába nem hagyta a´fiára a házat, a fiát pár százalék megilleti ha megtámadja a végrendeletet.

Illetéket eddig kellett öröklés esetén, de mostanában annyi mindent változtattak, hogy nem tudom már.

2009. júl. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Örökösödési illetéket nem kell fizetni az egyenesági leszármazottaknak, mint pl. gyermek, unoka esetében. Édesanyád esetében nem vagyok benne biztos,hogy nem kell fizetni, mivel nem egyenesági leszármazott. Ha nem tagadta ki apádat az édesanyja az örökségből, akkor szerintem megtámadhatja a végrendeletet. Hátha erretéved egy jogi végzettségű ember....
2009. júl. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A közjegyző be fogja hívni apádat is, hogy elfogadja-e a végrendeletet. Ha rábólint, akkor nincs semmi gond. De nem köteles elfogadni, és akkor megtámadhatja. Illetéket csak egyenesági leszármazottaknak nem kell fizetni, úgyhogy a ti esetetekben kell.
2009. júl. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen megtámadhatja, egyenes ági leszármazóként köteles rész illeti meg, azaz annak a fele jár neki amit a törvényes öröklés szerint kapna. Tehát ha más törvényes örökös apukádon kívül nincsen akkor az egész lakás fele megilleti.
2009. júl. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia a jogiforum.hu oldalan megkerdezheted, jogaszok valaszolnak neked.

Amugy ha elmentek anyukaddal egy ugyvedhez, pontosan megmond mindent, es nem sokba kerul. Szerintem megeri felkeresni egyet!

2009. júl. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!