Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy oldjuk meg? Kikészítenek!...

Hogy oldjuk meg? Kikészítenek! Mit évő legyek?

Figyelt kérdés
Kezdem az elején hogy tisztán lássátok!Két éve összeköltöztem párommal,albérletben laktunk.Terhes lettem.Egy igőre anyósomékhoz költöztünk de mivel nagyon rosszul éreztem magam kiköltöztünk tanyára.Utánna visszajöttünk anyósomékhoz mivel itt va minden orvos és így könnyebb volt a baba születésekor.Mióta megszületett a kicsi mindenbe beleszólnak.Havi 30 ezret adunk a konyhára meg rezsi egy részébe.Nem tudunk többet mert csak párom dolgozik én meg gyesen vagyok és ugye a babának is sok minden kell.Mostanában még rosszabb a helyzet.Mindenért én vagyok a rossz.Ha nem adunk több pénzt az a baj,ha sok lett a számla az a baj.Ha szólok a gyerekkel kapcsolatban valamiért az a baj.Egész nap csak etetik szegény gyereket pedig én szóltam már hogy nem kellene.Azt hozzá kell tennem hogy após alkoholista és mostanában megint sokat iszik minden nap részeg.Anyósomnak szapul minket anyósom meg nekem mondja a magáét.De szó szerint minden baja van.Elköltözni sajnos még nem tudunk.Amit ki tudunk spórolni pénzt havonta azt most a kreszre fordítjuk mert most indultam el a tanfolyamon.Ugye ezzel is egyel több ok hogy kötözködjenek.Pedig nem ők fizetik de akkor is felhánytorgatják.Szóval nem tudnánk egy keresetből fizetni az albérletet is meg fenntartani magunkat.Már kikészülök idegileg mert már félek kimenni a szobából is mert félek hogy megint mit szólnak be.Párommal is nagyon jó volt a kapcsolatunk de miattuk ez is veszélybe került már.Segítsetek nekem mit tegyek???

2012. jún. 15. 19:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Amíg nem tudtok elköltözni,addig "csak" kitartás és türelem és kötél idegek kellenek....
2012. jún. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt még hozzá kell tennem hogy már nem tudom kire bízni a gyereket sem mert már azt sem vállalja a nagymama.de akkor kire bízzam ha olyan dolgom van mert ugye apa meg dolgozik.De ha idehívok egy babyszittert akkor azt meg ők nem engedik igaz fizetni sem tudnám de akkor is.De ha meg itthon vannak akkor egész nap csalják át magukhoz a kicsit utána meg azt is a fejemhez vágják hogy egész nap náluk van.
2012. jún. 15. 19:29
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nehéz ilyen esetben okosat tanácsolni, ha nem tudtok költözni sehová, pedig az lenne az egyetlen megoldás.

Egy biztos: fontossági sorrendet kellene felállítanod, és a leírtak alapján most annak legelső helyén a külön-költözés áll, különben egymás agyára fogtok menni. Ennek fényében nagy butaság volt most jogsiba kezdeni. Olyan fontos az neked? Kétlem, hogy most az a legégetőbb probléma, ha legyen jogosítványod.

Én a helyetekben visszaköltöznék a tanyára, ha lehet. Még mindig jobb nem vmi fényes körülmények között élni, mint méregben fuldokolva másokkal. Vagy mi van a te szüleiddel, oda nem mehetnétek?

De egy biztos: változtatnod kell a gondolkodásodon, és felnőtt módjára gondolkodni. Nem is értem ezt a jogsi dolgot, akkora felelőtlenség és butaság...

2012. jún. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az idegeim már kivannak:)Sajna nem bírom tovább:(
2012. jún. 15. 19:29
 5/11 anonim ***** válasza:
A te szüleidhez nem tudtok költözni?Esetleg egy másik rokonhoz?Ha nem tudtok máshova menni akkor amit az előző is írt kitartás.Esetleg reggel elmehetnél játszótérre friss levegőre a gyerekkel ha melegbe akarsz lenni bevásárlókp vagy pláza és későn hazamenni amikor a párod is otthon van,így talán elviselhetőbb lenne.
2012. jún. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A jogsi párom ötlete volt.Nem is értem miért mentem bele.

A tanyára is kimennénk de oda járnak ki a veteményesbe mert az is az övék.

A szüleim meg...nem tartjuk a kapcsolatot az egyikkel az alkoholizmus miatt a másikkal meg a pasija miatt.

Kis városban lakunk tehát az egész napos tekergés nem megoldható nincs hol.Szoktunk menni sétálni játszóterekre egymás után minden hova.De akkor meg az van hogy miért viszem mindig el a fiamat.Párommal nincs bajuk csak velem.Már az is megfordult a fejemben hogy jobb lenne meghalni és akkor mindenki megnyugodna hogy nem vagyok.

2012. jún. 15. 19:38
 7/11 anonim ***** válasza:

Ne mondj ilyet!

Figyi: állj a sarkadra, és kezdj el vmit tenni annak érdekében, hogy megpattanhassatok. Hagyd a jogsit, kezdjetek el pénzt gyűjteni, és menjetek ki a tanyára. Lehet, hogy oda is fognak jönni anyósék, de mégsem együtt fogtok lakni a nap 24 órájában. És ha még jobban össze tudjátok szedni magatokat anyagilag, elmehettek újra albiba, vagy megvehetitek ezt a tanyát, esetleg. És akkor ha jönnének, lehetnél már bátrabb, mondván, ez a te portád, a te szabályaid szerint megy a játék, vagy arra van az ajtó.

Legyél talpraesettebb, különben kicsinálnak. Neked is minden jogod megvan kikelni magadból, kiosztani őket, ha igazságtalanok, kiállni magadért, a szemükre vetni a hibáikat. Hidd el, ha önérzetesebb leszel, egy idő után ők is jobban fognak tisztelni, és nem fognak ennyit piszkálni.

Csak azt rugdossák, aki hagyja magát.

2012. jún. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Elég butaság hogy azt írod meghalnál,mikor a picinek te vagy az élete,a mindene ezt remélem csak hirtelen felindulásból írtad!

Én a helyedbe igényelnék egy önkormányzati lakást,szüleim is mikor első bátyám megszületett édesanyám szüleinél laktak de nem bírták. Ez egy teljesen normális helyzet amit leírsz,mivel nem egézséges a helyzetetek.

Szerintem megfogjátok kapni a lakást,szorítok nektek!

2012. jún. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Neked nem tudok tanácsot adni, az elején rontottátok el a dolgokat, viszont a sztorid tanmese lehet azoknak, akik azt gondolják, nem szükséges a biztos anyagi háttér egy baba számára. Nos íme, itt az eredmény.
2012. jún. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!Nem szerettünk volna még babát viszont előtte volt egy abortuszom elkezdtem utána fogamzásgátlót szedni és mellette újra teherbe estem így kockázatos lett volna még egy abortusz 3 hónapon belül.
2012. jún. 16. 12:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!