Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Halálom esetén szeretném a...

Halálom esetén szeretném a szerveimet felajánlani, ezt a családom megakadályozhatja?

Figyelt kérdés
A férjem és a szüleim is hülyeségnek tartják :-(
2012. jún. 1. 15:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem akadályozhatják meg, ha van valamiféle nyilatkozatod, de nem tudom, hogy hova kell menni ilyet tenni.
2012. jún. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

nem.

én is szeretném felajánlani majd, de csak donornak..azt nem szeretnék ha egy csomó leendő orvos kutatási céllal trancsírozzon..én ezt bele fogom írni a nyilatkozatba

2012. jún. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudomásom szerint nyilatkozatot már arról kell írni, ha nem akarod felajánlani.
2012. jún. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A magyar jogszabályok szerint senki nem kéri a beleegyezést, ha van használható szerved, viszik...

De ez csak nagyon ritkán lehetséges, tehát ha pl. agyhalott vagy, de még működnek a szerveid, másképp nem tudják felhasználni.

2012. jún. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én alapból nem értem, hogyha már meghalok/totális agyhalott lettem, akkor miért nem evidens, hogy viszik a még jó szerveim. Nekem már úgysem fog kelleni a sírban.
2012. jún. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Viszik a szerveket kérdezés nélkül, csak akkor nem, ha te magad nyilatkoztál arról, hogy ez tilos. Balesetesek, agyhalottak, öngyilkosok(nem gyógyszerrel) mind jók donornak és ha van hazsnálható szerv már viszik is. Ilyen helyen dolgoztam.
2012. jún. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, a házi orvosnál kell tenni nyilatkozatot.
2012. jún. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%
A szemeimet nem vehetik ki, a többit vihetik. :) Úgy érzem a túlvilágon szeretnék látni vele, enni ott nem fogok, így a májam sem kell, inni se, így a vesém sem. De a szemem! Az kell. Hogy találok el a mennyország kapujáig szem nélkül, még véletlenül a pokolban fogok kopogtatni. Szóval a szemem kell.:D Nem bírok magammal.
2012. jún. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

ha gépen vagy, igen

az egyik barátom apja agyhalott lett, gépen van, és a 80 éves mama nem engedi hogy lekapcsolják...pedig mindenki más beleegyezett volna

én megbeszéltem a családdal, ők nem tiltakoznának

de azt valamiért én sem akarnám hogy a szemem piszkálják... azt az egyet ne

2012. jún. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!