Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kell vigasztalni?

Hogyan kell vigasztalni?

Figyelt kérdés
Ha valami nem kívánt esemény történik barátnőmmel, próbálom megvigasztalni, de valahogy nem sikerül. Ennek néha hangot is ad. Most velem van baja, vagy van olyan, hogy rosszul vigasztalok? Akkor most hogy is kell vigasztalni?

2012. máj. 19. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Rosszul úgy kell vigasztalni, hogy: ne nyavajogj már, ne parázz már, mit agyalsz még ezen, katonadolog, nekem rosszabb, ezen pörögsz?, gyere közelebb a varázscsepjeimmel megkúrállak- meg ilyenek.
2012. máj. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gyere ide mellém, kicsim (átkarolod, megpuszilod), mit segítsek? Ne szomorkodj, megoldjuk/elmúlik/hamarosan jobb lesz stb. (símogatod az arcát)


ilyesmi pl.

2012. máj. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a hallgatás vált be.Ő elmondja,hogy mi bántja,te pedig értőn meghallgatod.A vigasztalásban nem hiszek,mert az vigasztalódás mindenkinek a saját belső lelki folyamata.
2012. máj. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
próbálj pozitív lenni, ahogy az előző is írta, mondd neki h minden rendben lesz, kérdezd meg hogyan tudnál segíteni neki? éreztesd hogy vele vagy.
2012. máj. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne beszélj sokat, hagyd hogy ő beszéljen. Őt viszont beszéltesd. És helyeselj neki!


Nekem a barátnőimmel van tapasztalatom: ha valamelyikük felhív sírva, hogy a pasija megcsalta, akkor hiába tudom, hogy egyébként a leányzó fél éve alig volt hajlandó vele szexelni és akkor is kevesellte a srác teljesítményét, hiába mondtam el korábban százszor a barátnőmnek, hogy ha így folytatja, abból baj lesz - amikor vigasztalni kell, akkor egyszerűen helyeslek neki. Igen, minden pasi szemét, igen, te egyáltalán nem tehetsz róla. Fel se tűnik nekik, hogy amúgy egész eddig nem ezt mondtam, meg amúgy is nyilvánvaló, hogy nem ez a véleményem.

Utána majd meg lehet beszélni a problémát, de nem most.


Nagyjából amúgy minden vigasztalásnak ugyanaz a menete: ő elkezdi mondani, néhányszor megkérdezi, hogy biztos nem baj-e, ha mondja (mondjuk kapcsolatban talán ez kimarad). Ilyenkor mondani kell, hogy igen, mondja, te ráérsz és nagyon érdekel. Van egy pont, amikor összezuhan, akkor átöleled, megfogod a kezét, akármi. Ha bármit kérdez, helyeselsz. Ha megkérdezi mit tegyen, tanácsot adsz. A tanács legyen rövid, egyszerű és optimista. Aztán beszéltesd. Az jó, ha kibeszéli magából. A beszéltetés egyszerű dolog, néhány kérdéssel elérhető. Bármilyen helyzetben: "jobban érzed magad?" Ha tanácsot adtál: "ugye így jó lesz? Mit gondolsz?" Ha elbizonytalanodik: "mondd csak bátran, figyelek". Ezek mindenkinél beválnak - még nálam is, pedig tudatosan szoktam őket alkalmazni, mégis ha engem vigasztal valaki, hiába tudom, hogy egy vigasztalási fogás, olyan jó hallani, és mondani utána, ami bánt.

Ha már megnyugodott és nem akar beszélni, akkor pedig ajánlj fel valamit, ami eltereli a gondolatait. Nem kell nagy dolog, például menjetek el fagyizni vagy nézzetek meg egy filmet. Vagy csak sétáljatok egyet. De ha főzöl neki egy teát, még az is elég lehet :)

2012. máj. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!