Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyre több barátom cigizik,...

Egyre több barátom cigizik, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nos, most 7.-be járunk, és szép lassan szinte minden barátom elkezdett cigizni, meg inni. Engem is kínálgattak, de én mindig nemet mondtam, a tanároknak, és a szülőknek szólni nem akarok, mert megbíznak bennem, és amikor én is hülyeséget csináltam ők se szóltak, sőt még segítettek nekem (helyrehozni). Próbálom lebeszélni őket, de nem járok sikerrel, mert ha még mások nem lennének akik visszabeszélik őket, akkor se hallgatnának ilyen téren rám. Ösz-visz 3 barátom van akik nem csinálják, közülük 1-ben bízom teljesen. Próbáltam új barátokat keresni, mert nem szívesen lógok velük úgy hogy lóg a szájukból a cigi, de ne jártam sok sikerrel. Ők mindig megvédtek, igaz barátaim. De nem akarok balhéba keveredni velük, valamint ha szólnák róla akárkinek is, bántani nem bántanának, de nagyon megsértődnének. De tényleg jó barátok, akkor is segítettek, mikor egy fél osztály meg akart verni. Félek hogy lebukok, mert ha én nem is cigizek, de anyámék pont akkor látnak velük, akkor nem fognak hinni nekem.


14/F


2012. máj. 19. 19:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Jó ilyet is olvasni :). Egy 13 éves, aki NEM akar cigizni. Csak így tovább, soha ne is gyújts rá!


Lebeszélni nem fogod tudni a barátaidat, szerintem ne is próbálkozz. És ha eddig szuper barátok voltak, akkor ezután is azok lesznek. A cigi azért nem olyan, mint az alkohol vagy a drogok, amelyek az emberek viselkedését is megváltoztatják. Szimplán lesz egy ilyen extra dolog a baráti társaságotokban, hogy ők rágyújtanak - ettől nem lesznek rosszabb emberek. Megértem, hogy ez zavar, de ilyesmi miatt szerintem butaság felrúgni egy barátságot.


Mint írtam, meggyőzni őket nem fogod arról, hogy ne cigizzenek, de azt megértetheted velük, és szerintem nagyon is fontos, hogy megértesd velük, hogy te nem akarsz cigizni. Te elfogadod őket bagóstól, ők is fogadjanak el téged bagótlanul :). Ez így fair. Fárasztó tud az lenni, amikor az embert állandóan unszolják, hogy "próbáld már ki, naaa, csak egyet, tök jó, próbáld már ki". Állj a sarkadra, és közöld velük világosan, hogy ők azt csinálnak, amit akarnak, de téged hagyjanak ki ebből. Szerintem egy idő után meg fogják érteni.


A szüleid pedig... Bemószerolni a többieket úgy, hogy előre figyelmezteted az őseidet... Ez nem jó dolog. Szerintem hagyd függőben ezt a dolgot. Ha egyszer meglátnak titeket, akkor úgyis borulni fog a bili, nem? Esetleg azt elmondhatod a szüleidnek nagyon komolyan, hogy ne aggódjanak, nem akarsz cigizni, utálatos, pfuj, mindent, ami véleményed van róla. Ha esetleg pedzegetik, miért hoztad fel, mondhatod, hogy a láttál mostanában sok fiatalt az utcán, és ez a véleményed. Így ha esetleg vmikor le is buknátok, neked azért erős alibid van.


Amúgy sajnálom a haverjaidat. Én is ekkortájt kezdtem anno cigizni, és 8 évig nem tudtam róla leszokni. Végül csak úgy sikerült, hogy szívritmuszavart kezdett nálam okozni a nikotin, így gyakorlatilag rosszul lettem, ha rágyújtottam. De ha az nincs, biztos még most is vígan pöfékelnék. Imádtam cigarettázni. Egy csomó pénzbe került, tudom, hogy a tüdőmnek, szívemnek, sejtjeimnek sem tett jót, büdös volt, de imádtam. Valahogy ezt kellene megértetni a fiatalokkal, hogy ha egyszer rákapnak, baromi, de baromi nehéz lesz róla leállni! Így a legjobb EL SEM KEZDENI. Bár meg tudnám ezt értetni a mai fiatalsággal... De hát a csordaszellem, meg az idősebb-vagyok-ettől érzés... Nem ítélkezem, Isten ments. Én is pont ilyen voltam.


Sok sikert!

2012. máj. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Szia!

8.os vagyok,az osztály 32 főjéből 18 dohányzik. És ebből vagy 10en minden szünetben kimennek rágyújtani,már reszketnek ha fél napig nem cigiznek. Én nem cigizek és nem is fogok,undorok tőle,ha valamelyik BARÁTOM cigizik megkérem,hogy míg én itt vagyok nem, vagy elmegyek. Te se cigizz,sokkal jobban játsz

2012. máj. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem tudsz vele mit kezdeni, csak te ne szokj rá. Bár persze pont én beszélek... Én is így szoktam rá a dohányzásra, hogy rávettek, és életem egyik legrosszabb döntése volt.


Lényegében majd x év múlva ők is le akarnak majd szokni, de azért nem olyan könnyű. Neked legalább 1problémával kevesebb lehet a jövőben :D

2012. máj. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
küld el őket a fenébe. ha te nemarasz, akkor nem fogsz cigizni, ennyi ,semmivel sem leszel kevesebb, irtó vicces és egyben elkeserítő is, hogy minden 13-15 évesből lóg a cigaretta, és mellé az ettől de keményfäszú csávó vagyok arckifejezés, erre mindig eszembe jut az a kérdés, hogy "anyád tudja-e vajon..." ha nekik ez jelenti az élvezetek csúcsát, hogy cigizzenek, akkor legyen az, állítólag boldogok a lelki szegények. én soha egy slukkot sem szívtam el ,de abszulút nem is hiányzik, meg mostmár leginkább csakazértsem dohányzom :D nehéz ügy, mert a mai ifjúság teljesen zizi.
2012. máj. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

ha 7.-es vagy akkor meg jóformán csak 1 éved van ebben a bandában, innentől nem kell azon agyalnod hogy mi legyen ezekkel, hagyd hadd szívják, nem kell ugrálni ezen a dolgon, attól neked egyáltalán nem muszáj követned őket, ezek meg 10 év múlva tüdőbeteg láncdohányosok lesznek, egy rakat lóvét elvernek erre a baromságra, meg mellette jó eséllyel egy lezüllött alkeszok is lesznek. Íme a következő generáció csóró nincstelen ganétúrói.

Te meg agyalj azon hogy hova mehetsz tovább innen ahol normális társaságba keveredsz és értelmes dolgokat tanulsz tovább amivel mész is valamire. Javaslom hogy gépész vagy egészségügyi vonalon agyalj, erre folyamatos az igény és lesz is még jó daarbig.

2012. máj. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, sokat segítettek. Mindenkit felpontoztam.
2012. máj. 20. 14:54
 17/17 anonim válasza:
A legjobb ha nem követed a "barátaid" példáját kerüld el őket ha észreveszik hogy kerülöd őket lehet hogy néhányan abba hagyják közülük. DE TE SPHA NEM GYUJTS RÁ!!!!!
2016. dec. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!