Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyre több barátom cigizik,...

Egyre több barátom cigizik, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nos, most 7.-be járunk, és szép lassan szinte minden barátom elkezdett cigizni, meg inni. Engem is kínálgattak, de én mindig nemet mondtam, a tanároknak, és a szülőknek szólni nem akarok, mert megbíznak bennem, és amikor én is hülyeséget csináltam ők se szóltak, sőt még segítettek nekem (helyrehozni). Próbálom lebeszélni őket, de nem járok sikerrel, mert ha még mások nem lennének akik visszabeszélik őket, akkor se hallgatnának ilyen téren rám. Ösz-visz 3 barátom van akik nem csinálják, közülük 1-ben bízom teljesen. Próbáltam új barátokat keresni, mert nem szívesen lógok velük úgy hogy lóg a szájukból a cigi, de ne jártam sok sikerrel. Ők mindig megvédtek, igaz barátaim. De nem akarok balhéba keveredni velük, valamint ha szólnák róla akárkinek is, bántani nem bántanának, de nagyon megsértődnének. De tényleg jó barátok, akkor is segítettek, mikor egy fél osztály meg akart verni. Félek hogy lebukok, mert ha én nem is cigizek, de anyámék pont akkor látnak velük, akkor nem fognak hinni nekem.


14/F


2012. máj. 19. 19:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Ahogy elolvastam, szerintem a szüleid és a te kapcsolatodat kéne megoldani elsősorban, mert ha már eleve nem is hisznek benned, akkor mindegy mit csinálsz.
2012. máj. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha rám hallgatsz,soha nem gyujtasz rá....
2012. máj. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
100%
elég nehéz vki olyat lebeszélni ilyenről, aki ettől esetleg 'menőnek' érzi magát...már pedig a legtöbb korunkbeli/ az a korosztály főleg ilyenekért csinálják ezt sztem..Ettől függetlenül neked ha Te nem akarsz, nem kell belemenned ezekbe, viszont ha tényleg jó barátok és nem lehet őket semmivel lebeszélni, akkor még így is lehettek jó barátok anélkül hogy bármi rosszba belekeverednél, nem?:)
2012. máj. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszi, nem is tervezem hogy rágyújtok. A szüleim meg mindenre gyanakvóak, és még azt sem hiszik el nekem hogy nem szándékosan engedtem ki az egeret hanem megszökött. De most ne ez legyen a téma légyszives.
2012. máj. 19. 19:19
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
ne cigizz semmiképpen! attól haverok még maradhattok. ha meg anyád nem hisz neked, az ő dolga.
2012. máj. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
A szüleidnek elmondhatod, hogy nehogy félreértsék a helyzetet ha velük találnak. Bár valami nagyot véthettél, vagy a szüleid rosszak ha ennyire nem bíznak benned. Te meg rá ne gyújts mert megfogod bánni és semmit ne tegyél más kedvéért. A barátaid meg nem igazi barátok ha bele akarnak vinni a rosszba.
2012. máj. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
19:17 Köszönöm a válaszod. Végül is igen, csak nem szeretek jelen lenni amikor cigiznek, pedig ők olyanok hogy gondolnak egyet és a nyilt utcán képesek.
2012. máj. 19. 19:21
 8/17 A kérdező kommentje:
Jó ötlet hogy nehogy félreértsék, de nem csak tőlük tiltanának el, hanem az osztályt körbetelefonálnák.
2012. máj. 19. 19:22
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős sztori, én haverjaim már 6. ban kezdtek el cigizni pedig ez kb 8 évvel ezelőtt volt, igaz akkor még nem vitték túlzásba egyáltalán de már akkor is elég durva volt ez a szitu. Ők dugi helyen csinálták tehát nem az utca közepén így nem szégyenkeztem miatta annyira csak ugye féltem hogyha a szaga rám jön akkor a szüleim gyanakodnának. Sajnos nem tudod őket lebeszélni mert ezt nekik kell a fejükben eldönteniük. A következőket tanácsolnám neked, ne szólj senkinek se róla majd ők lebuknak így is úgy is ne feszegesd a dolgokat feleslegesen mert nem éri meg, te mindig mondj nemet 14 évesen ne kezdj el cigarettázni meg inni, de főleg cigarettázni. Én gimis koromban estem bele ebbe a hibába 16 évesen osztálykiránduláson gyújtottam rá először aztán sikerült rászoknom. Kb 1 éve szoktam le róla feleslegesnek tartom a dohányzást pénz kidobásnak meg a barátnőm sem szerette amikor cigiszagom volt. A leszokás nagyon nehéz dolog ezt mindenki tudja aki már próbálta vagy csinálta. Inkább ne gyújts rá egyszer sem és nem lesz ilyen gondod, nem ettől leszel vagány.
2012. máj. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szüleid féltenek, ezt értem. Hát ne gyújts rá, mert drága, büdös és utálatos dolog érezni a szagot, nekem volt dohányos és nem dohányos pasim is, hát ég és föld.

Ha nem hisznek neked, nem tudsz mit tenni, egyébként meg mindenki kipróbálja egyszer, az nem gond.

2012. máj. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!