Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valamelyik szülőnek van nő...

Ha valamelyik szülőnek van nő testvére, az ugyebár az én nénjém. De ha a szülőnek férfi testvére van, akkor az ő feleségét is lehet nénjének hívni?

Figyelt kérdés
2012. máj. 17. 10:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2012. máj. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk nem szokás nagynéninek nevezni a szülő férfitestvérének feleségét.
2012. máj. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ő is családtag lett mikor összeházasodtak, innentől kezdve nagynéni.
2012. máj. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem ez "megállapodás" kérdése, de hivatalosan ő ugyan családtag, de nem vér szerinti rokon, tehát nem nagynéni.

Mellesleg, a női testvér sem a nénjéd, hanem a nagynénéd, ilyen szó ugyanis nincs (az már más kérdés, és igaz, hogy falun igy használják).

2012. máj. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagynéninek hívhatod, ha családtagnak tartod és jóban vagytok. Én is nagybátyámnak hívom a nagynéném férjét, mert lányaként kezelt mindig.
2012. máj. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Kedves utolsó! Kicsit el vagy tájolva, mert van ilyen szó! Amúgy meg nem ez volt ez volt a kérdés, úgyhogy ne jártasd feleslegesen a szád.
2012. máj. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

Kedves utolsó! Nem, ilyen szó, hogy nénjém, nincs. Néném, olyan van. De azt is hozzátettem, hogy igaz, falun használják. Ettől azonban még nem helyes.

Ja, és azt hiszem, a stílusom sem volt olyan paraszt, mint a tiéd. Mellesleg nem neked szántam a választ, hanem a kérdezőnek.

2012. máj. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%

Hogy használhatnak valahol (ahogy írtad falun) egy szót ami nem létezik??

Lehet, hogy nem voltam túl kedves, de irritál, ha valaki beleokoskodik egy kérdésbe és rá akarja erőltetni az amúgy sem helytálló nyelvtani mizériáját másikra...és hazudnék, ha nem éreztem volna kis lenézést az írásodban.

Ennyi.

2012. máj. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
17%

A gyün szó például szerinted létezik? Persze, használják, de nyelvtanilag nem helyes.

Ha pedig irritál, ha valaki okoskodik, azaz kijavít egy hibát (amiből esetleg más tanul), akkor először javaslom, nézz körül a saját házad táján, mert lehet, hogy te is épp ezt csinálod...

2012. máj. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A gyün szó létezik, mivel használják. A szupcsi kifejezést pl. nem falun használják, de használjájk, így látezik, mégha nyelvtanilag nem is helyes (mellesleg qrvára irritáló, de mégis létezik).


És tényleg ne jártasd le magad, ha nem tudsz valamit, a "nénje" szót nem csak falun használják, hanem különböző nyelvjárásokban is, így akár még városokban is. És akár helyes, akár nem, ha 1 szót használnak, az létezik.



Bocs, kérdező, de eléggé tud idegesíteni, amikor valaki zseninek képzeli magát, pedig ő sem tud többet mint más. Sőt...


Amúgy én a nagynéném férjét nagybátyámnak nevezem (illetve keresztszülőmnek, mert azok is ők), hiszen ugyanúgy rokon.

Nagybátyám egykori barátnőjét is negynénémnek neveztem, mert már komoly volt a kapcsolat, a szülők egymást "násznak" hívták, csak aztán mégis vége lett. Ha te úgy érzed, hogy jó rokoni kapcsolat alakult ki köztetek, nyugodtan mondd azt, hogy a nénéd. Vagy egyszerűen a keresztnevét használd.

2012. máj. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!