Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megőrülök! Ez normális?

Megőrülök! Ez normális?

Figyelt kérdés
Anyám 17 éve itthon van velem nem dolgozik.Apa halálra dolgozza magát és emiatt 1-2x jön csak haza egy héten de anyám nem normális módon össze vissza hazudozik neki hogy nem csinálok semmit itthon,a székre dobálom a gatyáimat stb..Na ja csak hogy ő a nap 24 órájában itthon van semmit nem csinál,semmit! ő dobálja a ruhámat a székre mert leszedi a szárítóról azt se tudom hogy mit hova tesz mindent össze vissza dobál egész nap telefonál,tv-t néz apa meg nem hisz nekem mert anyám mindent rám ken.Lehet hogy nem sok mindent csinálok itthon mert anyám arra szoktatott rá hogy ki legyen nyalva a seggem 12 éves koromig szó szerint ő törölte ki a seggem csettintettem szinte és mindent meg kaptam és ez most mind rajtam csattan pedig erről nem én tehetek!!! soha semmit nem kellett szinte csinálnom és kiskorom óta ez megy ez szerintem nem az én hibám.
2012. máj. 14. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:
aranyos, hagyd rájuk, mást úgy se tehetsz
2012. máj. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy most? Ha nagyon fiatal vagy, a különköltözés nem lehetséges, pedig az lenne a legjobb megoldás. Esetleg kollégium?
2012. máj. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok kollégium azért nem mert iskolát nem szeretnék váltani :/
2012. máj. 14. 22:00
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
önállósodj.. pakolj el, tanulj meg főzni, és szard le öket...sokáig már nem játszhatják ezt veled, te meg boldogulni fogsz.
2012. máj. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a legkönnyebb más hibáit hánytorgatni ahelyett, hogy csinálnál valamit. Anyukád is ezt csinálja, és te is. Kérdezd meg tőle, miben segíthetnél, pakold el a ruháidat, ha a székre teszi, most már elég nagy vagy, megtanulhatsz hajtogatni. Anyukádnak se lehet valami jó 17 éve a négy fal közt, a párja nélkül egy elkényeztetett gyerekkel. Egyikőtöket se akarom védeni, de próbáld megérteni őt is egy kicsit. És hidd el, hogy ha nem hisztiztél volna annyit, nem kaptál volna meg mindent. A saját gyerekedet majd máshogy neveled, anyukádat ne bántsd ezért, inkább próbálj meg megváltozni egy kicsit, hogy megfelelj a saját elvárásaidnak.
2012. máj. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.


Amit az 5-ös válaszoló mond, nem butaság. 17 évesen sokan már teljesen önellátóak. Tudom, hogy nem könnyű arra átváltani, pláne úgy, ha korábban a feneked is ki volt nyalva, de meg lehet csinálni. Próbáld meg magad miatt! Ne az lebegjen a szemed előtt, hogy "azért csinálom mindezt, mert a lusta anyám nem hajlandó", hanem önállósodj magad miatt! Végezz sok házi munkát (amennyiben a szabadidőd engedi), magad után tarts rendet, hétvégén a ház körül is segíthetsz. Ez három dolog miatt is jó lehet:

1. Az, ha megtanulsz magadról és a környezetedről gondoskodni, csak jó lehet a későbbiekben :) Előbb-utóbb amúgy mindenkinek meg kell ezt tanulni, és az egyáltalán nem baj, ha előbb történik ez meg, mint utóbb.

2. Neked jobb lesz a közérzeted.

3. Talán anyukád is magához tér kicsit, és elkezd besegíteni. Vagy ha azt nem is, legalább nem adsz majd neki okot arra, hogy legyen miről panaszkodnia.


Az amúgy nagyon nem szép tőle, hogy rád ken mindent, meg hazudik apukádnak. Esetleg egy olyan megoldás, hogy mindent lejegyzel, amit megcsináltál, pontosan dokumentálva, pl: elhajtogattam a ruháimat és elpakoltam 17:40-kor, hétfőn. És akkor meg tudod mutatni apukádnak, hogy mi mindent végeztél, anyukád pedig nem állíthat olyat, ami valótlan. Szerintem apukád értékelné :)


Sok sikert!

2012. máj. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!