Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért egyre rosszabb a házassá...

Miért egyre rosszabb a házasságom? (32F)

Figyelt kérdés

Egyszer már írtam itt kb. 1 hónapja, akkor hasznos válaszokat kaptam, gondoltam megint ide fordulok.

Nyáron lesz két éve, hogy házasok vagyunk, gyerek nincs.

Kb. 3 hónapja vettem észre, hogy a feleségem amikor velem van olyan, mintha valahol máshol lenne. A kötelezőket megbeszéljük, de azon kívül egyre ritkább az általános, csak úgy beszélgetés. Részéről szinte teljesen eltűntek az apró simogatások, rámmosolygások, ölelések.

Korábban mindig volt kitűzve valami utazás, nyaralás, hosszú hétvége, amit vártunk, most ilyenről már beszélni sem tudunk, mert semmi nem jó neki, teljesen kirekesztve érzem magam az életéből. Egyedül érzem magam vele.

Ami általam tapasztalható változás az életében, hogy naponta fut egyre többet, sportosabb lett az alakja, elkezdett érdeklődni a sziklamászás, az extrémsportok és úgy általában a természet iránt. A szabadidejét a megszokott kötelező programokon kívül szinte teljesen ezeknek a szervezése teszi ki, youtube-on sziklamászást néz, futóversenyekre készül, siklóernyőzni akar…

Többször rákérdeztem, hogy van-e valaki új személy az életében, tippeket is mondtam, de természetesen tagadja – nem tudom megállapítani, hogy igaz-e. Mióta sportosabb lett egyedül a szexuális életünk javult, kétheti 1-ről heti 2-3 alkalomra. De hát ez is lehet a jele egy harmadik félnek.

Azt tanácsolták többen is, hogy menjek el egy hétvégére szó nélkül, aztán majd észbe kap. Hát ezt megtettem (pénteken írtam neki egy sms-t, hogy jobb lenne, ha a hétvégét külön töltenénk), hazaérésemkor volt is egy kis feszült beszélgetés, hogy hogy képzelem ezt, és mi lenne, ha a család ezt megtudná. De nagyon nem tűnt úgy, hogy meghatotta.

Ma este ittunk egy pohár bort, ahol szintén elég nyögve nyelősen ment a beszélgetés, amiből természetesen összeveszés lett, majd mérges jóéjszakáttal búcsúztunk.

Nem tudjuk ezt megbeszélni, elbeszélünk egymás mellett, ő nem is érti (vagy csak nem akarja) mi a bajom.

Válásra még nem akarok gondolni, biztos szeretnék lenni abban, hogy mindent megtettünk (megtettem), hogy jobb legyen, bár a trend egyre rosszabb. Párterápiára akarom elhívni, ha nem jön, akkor pedig arra gondoltam, hogy 1 hétre visszaköltözök a szüleimhez. Ezzel már a család is megtudná, hogy gond van, amit én nem is bánnék már.

Mi a véleményetek erről az egészről?

Köszi előre is, aki végigolvassa.


2012. máj. 7. 22:47
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
49%

"Eddig jobban alkalmazkodunk egymáshoz, most viszont ő teljesen csak azt akarja csinálni, amit ő akar, nem azt, ami kettőnknek lenne jó.


Ez a mondat roppant ironikus. Akkor eddig nem egymáshoz alkalmazkodtatok, hanem ő félretette a saját érdeklődési körét. Most viszont már a saját hobbijával szeretné tölteni az idejét, ami alól te teljesen kivonod magad "Sajnos se a futást, se a sziklamászást nem bírnám, nem vagyok elég kitartó ezekhez."


Tehát ezek alapján számomra cseppet sem egyértelmű, hogy a feleséged a ludas abban, hogy így eltávolodtatok.

2012. máj. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
Jogos, nem teljesen ezt akartam ezzel írni. Illetve ahogy már mondtam korábban nekem nem baj, hogy ezeket a dolgokat csinálja, csak itthon legyünk jóba, és ami eddig közösen jó volt, az ne szűnjön meg. Az új hobbikat azért soroltam fel, hogy ez jelentős változás nála a közelmúltban.
2012. máj. 7. 23:30
 13/36 A kérdező kommentje:
Illetve biztos, hogy van az én hozzáállásommal is gond, ezért szeretném, ha valaki hozzáértő terapeuta mondaná meg, hogy melyikünknél mi nem stimmel.
2012. máj. 7. 23:34
 14/36 anonim ***** válasza:
59%
A 2év alatt nem merült még fel a gyerek téma nálatok?Lehet titkon azt szeretné,csak nem meri elmondani ezért mindenféle extrémsportban éli ki magát...
2012. máj. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem is tegyél egyértelmű célzást a válásra. Ha ez sem hatja meg, akkor jobb is, ha különmentek.
2012. máj. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

Ez véletlenül egy egyetértés köztünk, hogy még nem vagyunk felkészülve egy gyerekre.

Mondjuk sokszor eszembe jut, hogy lehet ez lenne a megoldás, de hát gyereket egy harmonikus házasságban szeretnék..

2012. máj. 7. 23:49
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
Csináljátok azt amiket a kapcsolatotok elején, vidd étterembe, próbáld megismételni, feleleveníteni a régi szép emlékeket...ja és ha videókat néz neten ülj le mellé, sziklamászásról...lehet beszélgetnetek együtt néznétek a videókat, ne hagyd hogy tovább távolodjatok :(
2012. máj. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
88%
Emlékszem az előző kérdésedre.Úgy néz ki,hogy csak te akarod jobbá tenni ezt a szitut,ő nem partner ebben.Ha valaki valamit rendbe akar hozni,képes arra hogy megbeszélje a dolgokat.Amint látom,minél jobban kepesztesz,annál inkább távolodik.Úgyhogy válts stílust,ez sokszor bejön a nőknél.Minél inkább nem foglalkozol vele,annál inkább akar téged.Hülye játék,de néha ez a jó.Figyelj fokozottabban a külsődre : új ruha,szuper megjelenés,folyamatos jókedv.Neked is legyenek álprogramjaid,ha neki van "érezd jól magad szívem" elköszönés.A túlzott nyálasságot kerülni,mert akkor papucsnak néz.De lehetnek eredeti romantikus ötleteid,ami nem wellness hétvége,hanem valami frappáns,a neten lehet ilyeneket találni.Neked is legyen új hobbid,nem kell hogy a sporthoz köze legyen.Ha hirtelen túl magabiztos leszel,ez el fogja gondolkodtatni.Ha ez se jön be,akkor mindenféle dolgot megtettél ez ügyben,elgondolkodnék érdemes-e együtt maradni.
2012. máj. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Április 30-ra egy egész napos túrát találtam ki, amin nagyon jól éreztük magunkat, másnap ugyanolyan rossz volt minden. Vasárnap (tegnap) is összességében jól éreztük magunkat és nagyon jót szerelmeskedtünk (gyertyafénnyel és roséval vártam zuhanyzás után, amiről már régóta beszélt), ma megint összeveszés, de csúnyán. Étterembe vinném, de szinte már alig van, amit a sportos életmód mellett megeszik, ezért ez már nem tetszik neki.
2012. máj. 8. 00:02
 20/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sok nő örülne ha ilyen pasija lenne,mint te:)
2012. máj. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!