Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktassam le férjem a...

Hogyan szoktassam le férjem a számítógépezésről?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos kisfiam és mindent nekem kell csinálni (mosás, főzés, takarítás, gyereknevelés stb.) Ő meg csak játszik és nem törődik velem/velünk, pedig szeret minket, de Ő mégis függő lett.
2009. jún. 22. 15:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Törődj vele többet,talán úgy érzi,hogy neked csak a gyerek számít.,eétz gépezik folyton.Ha nem így van,akkor bocs.
2009. jún. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj magadnak olyan programot amire a picit nem viheted és "muszáj" vele lennie.... pl torna, bicikli, szauna, futás.... Járj el egy kicsit a barátnőkkel is. Ha ezeket tolerálja, és megérti, hogy Neked is szükséged van arra, hogy kimozdulj akkor rájön, hogy neki is illik kivenni a részét az otthoni munkákban... Legalábbis remélem!

Megértelek evvel kapcsolatban, de talán jobb helyzet, mint amikor apuka kocsmázni, haverozni, bulizni jár és még otthon sincs.

Neked kell "rákényszeriteni" a dolgokra. Viszont semmiképp se parancsold meg neki, hogy csinálja meg ezt+azt, mert akkor jön az AZÉRT SEM ffi lépés....

Sok sikert!

2009. jún. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Beszéjétek meg, hogy ez így nem mehet! Be kell látnia, hoigy valójában függő. Egyezzetek meg napi X órában, amit a gép előtt tölt, akár két részletben is. Hivatkozz arra, mi lenne, ha te ugyanennyi órát töltenél esetleg egy saját laptop mellett. Megállna az élet és tönkre menne a család. Remélhetőleg ezzel tudsz hatni rá.
2009. jún. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Játék közben add az ölébe a gyereket, hogy figyeljen rá. Te meg elmész mondjuk vásárolni egyedül. Vagy kapcsold ki a villanyórát. :)

Itt most vagy függőség van vagy érdektelenség.

2009. jún. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi házimunka,gyerek mellett nem lehet többet törödni!megbeszéled vele nem tudsz mindent egyedül megcsinálni,ha nem szólsz magától nem veszi észre!pl mikor takarítasz vigyázzon a gyerköcre,vagy vigyázz te és ő takaritson.semmiképp ne tiltsd el a géptől,mert akkor már dacból is ott fog ülni elötte.ha nem hajlandó kompromiszumra akkor lehet drasztikus eszközökhöz folyamodni pl véletlenül kihúzod a netvezetéket,dugót stb.Vagy te is rendszeresen eljátszod az időt és akkor sajna nem jut a főzésre :)de a megbeszélés a legjobb módszer 28\F
2009. jún. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem hagyd ezt meg neki,gondolom ő családfenntartó szerintem ennyit igazán megérdemel a munka után,nem?
2009. jún. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
Addig örülj míg nem a játékgépre szokik rá mert csak akkor kezdődig a rossz világ igazán...
2009. jún. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
Hát igen ,annak egyrészt örülhetsz hogy nem játékgépezik,hanem csak számítógépezik és még mindig jobb,mintha eljárna pl.kocsmázni ,próbáld meg vele valahogy megbeszélni a dolgot.
2009. jún. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, majd megpróbálok ezt-azt. Már beszéltem vele, azt mondta nem függő, de mégis ott ül állandóan. Ha megkérem valamire, nagy nehezen megcsinálja, vagy néha fél órákra elvan a picivel, de engem emiatt teljesen elhanyagol, pedig csak 4 kiló plusz maradt rajtam.
2009. jún. 22. 19:40
 10/12 anonim ***** válasza:
80%

Kedves Kérdező!

Pontosan ugyanebben a helyzetben vagyok én is már több mint 3 éve. A párod nem véletlenül a World of Warcraft-ot játsza? (ez vicc volt, az enyém ezt játsza).

A megoldás: ha folyton izélgeted érte annál rosszabb. Tök mindegy hogy bevallja-e hogy függő, ettől nem változik semmi. Neki ez a kikapcsolódás. Én próbálkoztam kedvesen, határozottan, mérgesen, kiabálva, fenyegetőzve, sírva.. stb. nem jött be, annál jobban csinálta minél jobban tiltani akartam, és állandóan veszekedtünk. Mára ott tartok hogy elfogadtam hogy ő ilyen - sok átsírt éjszakámba került, hónapokig nagyon ki voltam borulva emiatt. A jó oldala a dolognak - tudom nem vigasztal - hogy legalább szem előtt van, nem iszik, nem csajozik, nem züllik. Most jön az amit nem akarsz hallani, de vagy megszoksz vagy megszöksz! Én is azt hittem hogy ha megszületik a baba akkor majd megváltozik, NEM! Persze azért foglalkozik a gyerekkel néha, de jobb lenne nyilván ha többet lenne a gyerekkel és segítene. Azért néha kapott tőlem büntit emiatt - csak úgy szépen módjával, kedvesen -, mondjuk nem főztem, megvontam az esti hancúrt... csak hogy érezze nem fenékig tejfel az élet. Lényeg a lényeg hogy nem fog változni semmi. Engem 3 év után már nem izgat hogy játszik, humorosan fogom fel, nem izélgetem és sokkal jobban megértjük így egymást, és ha kérek vmit akkor megteszi. Amíg nem volt baba addig csináltam magamnak programokat a csajokkal, csajbuli meg ilyenek (nem pasiztam!), kirúgtam a hámból. Ha neki lehet akkor nekem is lehet saját programom. (egyébként most is nyomja a gombot) Sok sikert, és próbálj nyugodt maradni!

2009. jún. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!