Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az efféle...

Mi a véleményetek az efféle rokoni viselkedésről?

Figyelt kérdés

Nemrégiben elég beteg voltam és az egyik közeli rokonomat kértem meg, hogy vigyen el az orvoshoz, mert busszal nem tudtam volna eljutni hozzá, autót vezetni meg nem tudtam. El is vitt mind a kétszer, viszont elkérte a benzinpénzt és a házunktól több száz méterre, a sarkon tett ki, mert nem akart kacskaringózni a városban. Egyszer szakadó esőben.

Hozzáteszem, nem dolgozik, nem nevel gyereket, egyszerűen csak van, semmi dolga egész nap.

Nem sokkal később, éjjel 2kor telefonált, hogy kórházba került, de onnan hazaküldték és menjek el érte a szomszédos városba. Este értem haza munkából, de rögtön mentem érte, korán reggel pedig mentem dolgozni. Én nem kértem tőle semmit és ő később sem mutatott hajlandóságot, hogy bármit adjon.

Aztán egy családi veszekedés alkalmával sok egyéb más mellett azt is a fejemhez vágta, hogy bezzeg ő még az orvoshoz is elvitt engem!! Úgy kellett az államat felszedni a földről.

Nem tudom mire vélni ezt, azt hittem jóban vagyunk, még úgy is, hogy tudom róla milyen önző meg beképzelt. Azóta nem beszéltünk, egyszerűen nincs kedvem a társaságához.

Jogosan sértődtem meg?


2009. jún. 21. 18:58
 1/9 anonim válasza:
97%
persze szerintem igen.
2009. jún. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
97%
még szép hogy jogosan.mit képzel magáról?
2009. jún. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
A helyedben azért leülnék vele négyszemközt és visszaidézném az egész történetet. Így az egészben az a legrosszabb, hogy valószínű a saját igazában hisz, pedig messze nincs így. Én a városi orvoshoz vitel esetén nem kértem volna tőled benzinpénzt, de ha már megtette, a helyedben én is elkértem volna tőle a vidéki fuvar árát.
2009. jún. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem is jogos a sértődés.

Méghogy a benzinpénzt elkéri ok.(nincs munkája, kell a pénz), na de ilyet még akkor sem vágok a másik fejéhez, ha egy fillért nem adott volna. Ne kezdeményezd a kibékülést. A rokonokat nem válogathatja meg az ember, de attól nem kell jópofiznod vele. Elvagy Te nélküle is! :)

2009. jún. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ja, azt meg kell jegyeznem, hogy biztos nem azért kért pénzt, mert szüksége van rá. A férje félmilliónál is többet visz haza havonta, szóval, nem a pénzről szól az egész. Nem tudom mi lelte, lehet, hogy megkattant az otthonüléstől. Gyerekük nincs és a férje takarít meg főz, miután hazaesik a munkából... Nemrég arról panaszkodott, hogy nem tud mit kezdeni az idejével.:S

Hát, ha nekem ilyen gondom lenne, boldog ember lennék...

Egyébként nem is áll szándékomban ápolni vele a rokoni szálakat, úgyis mindig csak azt kapom, hogy milyen rossz nekem, mert dolgozom, mégsincs annyi pénzem, mint neki...

Kár, hogy nem választhatunk, hogy hová akarunk megszülteni.:)

2009. jún. 21. 19:38
 6/9 anonim ***** válasza:
95%
hány éves ez a nő? és a férje miért nem dobja ki? én egy nőt se tartanék el, főleg nem egy ilyet!!
2009. jún. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%

Nem biztos, hogy az otthonüléstől kattant meg, vannak ilyen emberek, akik eleve ilyenek, nem kell hozzá otthon ülni.


Az én rokonom csinált olyat, hogy a fél családját beültette a kocsimba, csomagostól, mindenestől (persze, nem is hívtam, de közölte, hogy ugye, elviszem őket is), mikor mentem 400km-re családot látogatni. Haza is hoztam őket, mikor a házuk előtt kiemelte a seggét a kocsiból, annyit nem mondott, köszönöm. Ha nem viszi valaki, akkor rá se nyitja az ajtót a testvérére, meg a szüleire, akiket a testvére gondoz.


Ha egyszer átmegyek hozzá, megkínál ebéddel, képes fél év múlva is felemlegetni, hogy ő mennyi jót tett velem. Ha nem megyek, akkor meg azt emlegeti, hogy én el sem megyek hozzá, pedig mennyi jót tett velem.


De mindenkivel ilyen, a húgának nem segít(ett) például semmiben, (a húg gondozza a szülőket 400kmre), csak néha (leginkább, ha viszi egy másik családtag autóval) elmegy, akkor ki kell őt is szolgálni, de semmit sem segítene. Szegény idős nő, meg a még idősebb szüleit nem hagyhatja magára, és még a kórházba sem tud befeküdni, mert a nővérkéje arra nem képes, hogy addig odautazzon vigyázni a szüleikre. Viszont egyfolytában mondogatja, hogy a szülők nyugdíjából ő miért nem kap.


Mi egyszerűen kiiktattuk az életünkből, ha összefutunk csak a kötelező jó pofizásra szorítkozunk, de ennyi. Egyébként csak idegesítene a pofátlanságával, hiába tudjuk, hogy nincs igaza.

2009. jún. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%

Látom előre, le leszek pontozva, mert én nem állok be a sorba:

A rossz viszonyhoz két ember kell. Persze, nem volt szép tőle, hogy távolabb tett ki, de valahogy biztos vagyok benne, hogy te se erősködtél, hogy márpedig vigyen hazáig. Arra meg a leírásod alapján nem kényszerített, hogy elmenj érte, csak telefonon kérte. Azt írod, ő egy családi veszekedés során vágta ezeket a fejedhez. Te viszont itt a neten teregeted ki, hogy nem adott semmit a fuvarért. Ez semmivel nem szimpatikusabb viselkedés.


"Hozzáteszem, nem dolgozik, nem nevel gyereket, egyszerűen csak van, semmi dolga egész nap. "


És ehhez neked mi közöd van? Irigyled? Hogy ő mivel foglalkozik, mikor éppen nem téged visz a kórházba, nem a te dolgod. Nyilván nem kell elszámolnia róla neked.

Szerintem ebben a rossz viszonyban mindketten hibásak vagytok. Tessék, lehet lepontozni.

2009. jún. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el neki azt, amit ide leírtál. De lehet, hogy csak én vagyok ilyen kamikaze alkat. Általában megmondom, ami a bögyömet nyomja.
2009. jún. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!