Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom miért hibáztat olyan...

A párom miért hibáztat olyan dolgokért, amik már régen voltak, illetve azokért, amik kapcsolatunk előtt voltak?

Figyelt kérdés

szabályosan számonkér, dühöng, felhánytorgat dolgokat.

jelzem egyik sem aktuális, sőt vannak dolgok, amiket csak elmondtam neki régről.

A mában semmi de semmi nem aktális azokból.


Miért kényszerít mentegetőzni voltaképp nem valós dolgok miatt???


pl nehezen találtam munkahelyet, de már rég dolgozom, ráadásul jó munkahelyen, elismert vagyok és megbecsült. de ő folyamatosan azzal támad a mai napig, hogy milyen nehezen lett munkám, ha ez megszűnne, akkor is biztos alig találnék másikat, meg hasonlók. Miért kell elvennie az önbizalmam, örömöm, hogy szeretem a munkahelyem és minden ok?


a másik: gyerekkoromban a haverokkal a falra firkáltunk, meséltem neki pár gyerekcsínytevésünket. és szabályosan leszid, hogy ő még gyerekként is mennyire normálisabb volt, mint én, hogy ő nem volt ilyen.

kérdem én: felnőtten, közel a 30-hoz miért kell mentegetőznöm a saját páromnak ráadásul azért amit 15-20 évvel ezelőtt tettem?!


nem arra vagyok kíváncsi, hogy szakítsak, vagy ne.

hanem hogy mi visz rá arra valakit, hogy a párját abszurd dolgok miatt számon kérje?


2012. ápr. 17. 18:28
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
A szeretethiány, a felsőbbrendűség érzés a lenézés és a tiszteletlenség.
2012. ápr. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mások vagyunk,másként látunk dolgokat. Határozottan mondd meg,hogy nem érdekel ebben az esetben a véleménye, és ne engedd magad elnyomni.
2012. ápr. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

próbálok harcolni ellen, eddig sokat sírtam, éveken át ezek miatt,már kezdtem azt hinni,semmire nem vagyok jó

és most, ÉVEK MÚLVA olyat reagáltam neki, hogy: a gondolatait tartsa meg magának, ne szapuljon engem, és minden rendben lesz; valamint ilyet: hogy szerintem te magad sem tudod mi bajod velem igazából, én pedig nem vagyok gondozónő, hogy mások baromságaival foglalkozzak.

évek múlva ELŐSZÖR volt képes visszafogni magából.


Szánalmas szerintem, hogy arra van szükség egy kapcsolatban, hogy a másik kiálljon önmagáért...

2012. ápr. 17. 18:46
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A férjed kevesebbnek érzi magát melletted és le akar húzni.
2012. ápr. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 FeeroP válasza:
100%
Szerintem ő saját magában kompenzál valamit. Viszont neked mire van szükséged?
2012. ápr. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is ürügyet keres, hogy kritizálhasson. Talán rossz a lelkiismerete.
2012. ápr. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat


de kár, hogy őt vonzottam be annak idején...

2012. ápr. 17. 19:17
 8/10 anonim ***** válasza:

az első röviden de tökéletesen leirta



Nekem is volt ilyen pasim,évekig együtt voltunk,de kiakasztott az ilyennel,sokszor gondoltam,hogy bár meg se emlitettem volna,hisz régi hülyeség,ma már mit sem számit.Ő meg mint a dedóban.Örültem amikor megszabadultam tőle.

2012. ápr. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló jól mondja.


Ne haragudj, de nem értem, miért vagy még együtt egy ilyen emberrel. Én is alapból utálom, hogy ha mentegetőznöm kell valakinek minden kis hülyeség miatt, így nem is tudom elengedni magam egy ilyen ember társaságában. Tudom, nem ebben kértél tanácsot, mármint, hogy szakíts, vagy ne, de ahogy látom, egyáltalán nem könnyű. Régebben is ilyen volt? Vagy csak mostanában lett ilyen? Ha utóbbi, talán ki tudod valahogy deríteni, minek a hatására kezdett el ilyen számonkérő lenni.

2012. ápr. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

a kapcsolatunk elején nem mert volna így beszélni velem, de akkor is kaptam ilyeneket csak sokkal burkoltabban fogalmazott, szinte még fel sem tűnt.

most mg már betelt a pohár.

2012. ápr. 18. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!