Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Hogy legyen a...

Mit csináljak? Hogy legyen a kapcsolatunk olyan mint régen?

Figyelt kérdés
Édesanyám 5 éve meghalt:( Apukámmal és a hugommal eldegéltünk de apumnak most van barátnője és mindig ott van nálluk mindig vele van itthon én vezetem a háztartást, én nevelem a hugomat ( aki amugy nagyon elvan kanászodva ) ezzért már nem olyan a kapcsolatunk mint régen , régen mindig beszélgettünk hülyéskedtünk , mostmár mindig csak veszekszünk mert megkérem hogy ne legyen sokáig vagy hogy takarítson ki stb..és ő nem fogad nekem szót:( Apukámnak ezt hiába mondom ő már leszarja ugy van vele nem akar vele veszekedni és mindig a nőjénél van ( akit amugy nem szeretünk mert megpróbáltunk eggyüt élni de szörnyű volt) most szétköltöztünk, Nem tudom mit csináljak, én is szeretném élni az életem de ha itthon kupi van és apum véletlen haza téved engem vesz elő :(
2009. júl. 22. 14:56
 1/3 A kérdező kommentje:
amugy 18 vagyok
2009. júl. 22. 14:57
 2/3 anonim ***** válasza:
56%

Olyan, mint régen, már nem lesz a kapcsolatotok és míg azon fáradozol, hogy olyan legyen, elmegy egy csomó energiád és időd.


Egyet tehetsz - elfogadod, hogy ez van. A szüleidet, apukádat nem cserélheted le. Az, hogy neked kell nevelni a húgodat, nem helyes, te nem a szülője vagy, hanem a tesója. Ezt közölnöd kell apáddal! A többiben meg fogadd meg, ami velük történik, nem a te hibád. Ez egy. És ami történik velük, az az ő sorsuk. Ez kettő. Ez utóbbival annyi dolgod, hogy elfogadod. Ez három. És éled a saját sorsodat. Ez négy.

2009. júl. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg összehozni egy nagyon komoly és HIGGADT beszélgetésre az összes érintettet. Apukádat, a barátnőjét, a húgodat meg persze magadat próbáld leültetni és meg kellene beszéljétek a kialakult helyzetet. Persze apukádat nem arra kell rávenni, hogy hagyja ott a barátnőjét, mert nincs közöd az ő magánéletéhez, és inkább azt az irányt kellene megcélozni, hogy te magad sem vagy még teljesen felnőtt és neked is még szükséged volna időnként segítségre, jó lenne, ha többet vállalnának (apukád és a barátnője) a családi életből és főleg a húgod neveléséből. Szerintem nem azt kellene felhozni, hogy mi volt eddig, hanem meg kellene próbálni előre nézni és a jövőben kialakítandó stratégiáról beszélni. Elmondhatnád, hogy te "csak" testvér vagy és szívesen terelgeted a húgod fejlődését, de akarata ellenére nem tehetsz semmit, mert az a szülők dolga. Te még a saját életedet kell kialakítsd és nem egy gyereket kell felnevelned. Ez a szülők dolga. Apukádat abba az irányba kellene fordítani, hogy lássa meg, mennyi terhet vettél le a válláról, de neked is élned kell a saját életedet. Hátha megmozdul benne a lelkiismeret és belátja, hogy a veletek való törődés nem ellentétes a barátnője iránti érzelmeivel. Próbálj valamilyen kompromisszumot ajánlani pl. hetente kétszer-háromszor te leszel a húgoddal, a többi apukád gondja.
2009. júl. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!