Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Voltál már úgy, h egy veszeked...

Voltál már úgy, h egy veszekedés alkalmával azt érezted túl nehéz párkapcsolatban élni?

Figyelt kérdés
Amúgy nagyon jól megvagyunk már egy éve. Normálisan úgy gondolom h megtaláltam a legjobb pasit ezen a földön és vele akarok maradni örökké. De most eléggé összevesztünk és nem tudok így gondolni rá. Nem is csinált semmi megbocsáthatatlant csak hisztis kedvemben azt éreztem nem foglalkozik velem eléggé. Hiába tudom, h ez nem is igaz, mégis így érzem mert bemeséltem magamnak...És most nagyon szenvedek, mert azt érzem annyira fáj, h könnyebb lenne elmenekülni vmi kis szigetre el tőle, mert szenvedek attól, h szeretem. Más is volt így vele?
2012. ápr. 7. 13:51
 1/9 anonim ***** válasza:

nem lenne egyszerűbb bocsánatot kérned

és fentieket elmagyaráznod neki

az egész lelki hátterét az ügynek?

biztos megérti

és minden mehet tovább szépen

2012. ápr. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem tudok bocsánatot kérni még. Amúgy mindig szoktam, de idő kell hozzá. Utálom, h magamban tudom h igaza van, mégis sértve érzem magam. És amit még jobban utálok, h most csak telefonon tudunk beszélni az ünnepek miatt nem is találkozunk...
2012. ápr. 7. 13:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha most neked jobb, hogy dikrekt problémát generálsz magadnak, nyűglődsz és stresszelsz ahelyett, hogy annyit mondanál, "bocsi szívem, rossz napom volt, de tudod, hogy szeretlek", akkor igazából nem tudlak sajnálni. Ülsz otthon magadban, messze nincs itt a világvége, hogy így ki kéne borulnod, orrod előtt a megoldás, de neked fontosabb az önérzeteskedés. Annyit mondok, ezt eljátszod még párszor és biztos elkezdi unni ez a legjobb pasi a földön. Dönthetsz mi a fontosabb.
2012. ápr. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem szivesen mondom ezt, de ha ezt folytatod, akkor azt fogja mondani a barátod, hogy köszönöm, ebből a vádaskodásból én nem kérek egy egész életen át. Lehet, hogy csak 3 év múlva, de meg fogja unni. Muszáj kicsit változtatnod magadon, a "párkapcsolatban élés" egyik nehézsége éppen ez. :)
2012. ápr. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Felejtsd el, hogy problémákat generálsz a kapcsolatotokban. Egy idõ után a legszebb kapcsolat is megsinyli.

Viszont miért érzed azt, hogy nem foglalkozik veled eléggé?

Mi hiànyzik neked, amire vágysz?

2012. ápr. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, de csak akkor, amikor nem voltam igazán szerelmes a partnerembe.

A mostani párommal is szoktunk apróságokon veszekedni, de soha nem arra gondolok, hogy nem kéne együtt lennünk, vagy hogy csak púp a hátamon - hanem csak arra, hogy a gondot meg kell oldani.

2012. ápr. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én sokszor érzek ilyent, illetve olyankor, ha néha összeveszünk mindig azt érzem, hogy nem jó párkapcsolatban élni...illetve nem is azt, hogy nem jó, azt, hogy a párommal nem.

Szerencsére ez már annyira tudatos, hogy ilyenkor azt is tudom, hogy elmúlik a mérgem és minden rendben lesz.

2012. ápr. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
én szeretem őt. De elég forró fejű vagyok és amit az egyik válaszoló írt, ilyenkor nem tudok reálisan gondolkodni. Nekem ilyenkor nem a barátommal van a bajom, hanem magával a ténnyel, h kapcsolat. Ilyenkor érzem, h igenis dolgozni kell érte. Most kicsit megnyugodtam és rájöttem a probléma gyökerére. Mivel messze laknak egymástól a családjaink, így alig volt nálunk és én is náluk. Ha találkozunk akkor mindig ketten voltunk(ugyanott tanulunk). És ez zavar, h az életem ezen részéből teljesen kimarad, alig látott a családommal, a szülővárosomban és én is őt, h honnan jött. Emiatt azt érzem h egy szeletét még nagyon nem ismerjük egymásnak és ez jött ki rajtam úgy, h nem is foglalkozik velem, mert nincs itt. De most lenyugodtam, nemsokára felhívom és bocsánatot kérek tőle, amiért csúnyán viselkedtem. Szerencsére tudja, h ilyen vagyok és idő kell nekem, valamint h sokszor olyanokat mondok amit nem gondolok akkor komolyan...
2012. ápr. 7. 15:14
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Öt éve vagyunk együtt.


Mindkettőnk heves, sértődékeny, nem ritkán gyerekes. Két dolog van, amiért mégis együtt vagyunk még, az egyik, hogy mindennél jobban szeretem őt, a másik pedig, hogy azt tanították nekem: ha valami elromlik, azt helyre kell hozni, nem eldobni.


Ha tudnád hányszor éreztem/érzem ezt, elfutni előle, mert gyűlölöd szeretni. Gyűlölöd őt, mert fáj, ha tudod, hogy őt bántod. Ugyanakkor nem állhatsz elé, mert büszke vagy. Egy darabig, de aztán rájössz arra, hogy a büszkeséged nélkül vígan elvagy, nélküle viszont nem.


Akkor megtanulsz bocsánatot kérni, ha szerencséd van, veled együtt ő is megtanul majd.

2012. ápr. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!