Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben a helyzetben hogyan...

Ebben a helyzetben hogyan hangzik az "élettárs" kifejezés?

Figyelt kérdés
Párommal együtt élünk már több, mint 1 éve, de nem vagyunk se házasok, se papír szerint élettársak. A "párom" szót egyre kevésbé szeretem használni, ha olyanokkal beszélek, akik nem közeli ismerősök. Ilyen esetben mondhatom azt, hogy az élettársam, vagy ebből automatikusan az emberek arra fognak gondolni, hogy hivatalosan is az? Vagy belefér ebbe a szimpla közös élet is?

2012. ápr. 6. 19:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szimpla közös élet is belefér, de nem tudom, neked miért szimpatikusabb úgy bemutatni, hogy az élettársam, és nem úgy, hogy a párom?
2012. ápr. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezen nem kell agyalni hogy hogyan nevezd...ahogyan neked kellemes. Az élettárs az is, akihez papír nem köt, hanem szimplán együtt éltek, akár úgy is nevezheted.
2012. ápr. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

Elsőnek: a nők nagyon szeretnek a szavakon lovagolni, sok csajnak az élettárs szó azért jön be jobban, mert komolyabb érzetet kelt, mint a "párom" szó. Tudatni akarja másokkal is, hogy együtt élnek.

2.

2012. ápr. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolom úgy , hogy ahhoz hogy használhasd az élettárs szót , arról írásos elismervényed kéne legyen!


Maga a szó , az én értelmezésem szerint ,

élettárs= életemben társ,

Ki mit szeret, szokás kérdése :-)

2012. ápr. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
ízlés kérdése. nekünk papírunk van róla, én mégis páromnak hívom a párom. élettársamnak kizárólag hivatali ügyintézéskor, mert nekik tényleg az számít, h nem csak összebútoroztunk, hanem közjegyző előtt nyilatkozatot tettünk, ergó eljárhatok az ő nevében, ha szükséges. na, de ez mindegy is, bocs a kitérőért. nekem ehhez a szóhoz a Mónika showban haknizó hiányos fogazatú statiszták társulnak, ezért nem használom. de ha neked meg ezt tetszik,szíved joga, mindenki maga dönti el. senki nem fogja emiatt a papírt követelni rajtad egy hétköznapi csevej során.
2012. ápr. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%
szvsz mondhatod azt is, hogy férjed. "élettárs" az, aki benne van a nyolcórás hírekben, hogy leszúrta részegen a párját...
2012. ápr. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
17%

engem ettől az élettárs szótót kiráz a hideg.

az etnikum szokta így jelölni a párját többnyire.


páromnak vagy vőlegényemnek mondom. összeházasodni nem fogunk, de ha arról van szó, és nem hivatalos helyen vagyunk, akkor simán azt mondom, hogy a férjem :)

2012. ápr. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
Na mondjuk az, hogy férjének hívja valaki azt a férfit, aki nem a férje, szerintem ultragáz. A férj az,akivel össze vagy házasodva. Elvégre nem hívom gyerekemnek a tesómat, vagy anyámnak a szomszédnénit, mert NEM AZOK. Ha a pasimra azt mondom valakinek, hogy férjem, akkor konkrétan (és szó szerint) hazudok az illetőnek. Ezt például egyáltalán nem értem, miért jó...hacsak nem csajszis hiúságból, mert az olyan felnőttesen és komolyan hangzik hogy "férjem" holott csak a pasasod. Hazudni ilyesmiben nem illik és teljesen szükségtelen.
2012. ápr. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is gáz a nem férjre azt mondani hogy a férjem.

De én például az élettárs kifejezést sem szeretem, pedig még csak azok vagyunk, bár inkább a vőlegényemnek mondom, vagy páromnak. A páromat sem igazán szeretem mondani de megoldódik a problémám augusztusban mert akkortól már a férjem lesz. Van aki azt mondja hogy a barátnője vagyok na attól kiráz a hideg mert 7 éve együtt 2 éve együtt is élünk. A barátnőnél azért sokkal több vagyok.

2012. ápr. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jogilag az is az élettársad, akivel érzelmi és vagyoni közösségben éltek, nem csak az, akivel ún. bejegyzett élettársak vagytok. Nyugodtan használhatod az "élettársam" kifejezést. Érdekes egyébként, nekem az élettárs szó visszataszítóbb, mint a "párom", de ez lehet, hogy csak velem van így. Rám egyik sem vonatkozik, mert házasságban élek.
2012. ápr. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!