Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell mindenki problémájá...

Miért kell mindenki problémáját nekem elviselnem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Végzős egyetemista vagyok, most írom a szakdolgozatom, mellette 20 órában dolgozom. A konzulensem nem igazán foglalkozik velem, teljesen magamra vagyok maradva. Igyekszem haladni a saját kis tempóba, de csak csesztetést kapok. Nehéz is a téma és nincs is nagyon segítségem. Próbálom úgy összehangolni a munkát és a tanulást, hogy mindenkinek jó legyen, így sokszor csak 4-5 órákat alszom hetekig, szórakozni pedig nem is járok.

Most jöttem haza Húsvétra. Már a kocsiban hallgathatom apukám panaszkodását, hogy milyen rossz itthon a hangulat, meg majd ő el fog válni, csak fejezem be az egyetemet. Ez persze megpecsételi az egész hétvégémet. Anyukám eléggé hangulatember, stresszes a munkahelye, sokszor hazahozza a problémákat. Ezzel nem tudunk mit csinálni, próbáljuk elviselni, illetve, ahogy tudunk segítünk. Néha rájön a hoppáré, akkor napokig állunk a sarokban.

Rólam tudni kell, hogyha bárkinek bármilyen búja-baja van, akkor én azt szépen magamra is veszem. Ha a szüleim veszekednek, akkor a gyomrom máris görcsben van, dolgozni, tanulni sehogy se tudok.

Hogy próbáljam elkerülni az itthoni balhékat, igyekszem mindig jókedvű lenni, segíteni mindenkinek, lesni a többiek kívánságát, nehogy kirobbanjon a balhé.

Ez az egész már mérhetetlenül sok nekem. Az itthon dolgok, a munka, és a szakdolgozat. Most itt pityergek a szobámban, pedig még szinte senki nem szólt hozzám, csak meghallgattam apukámat, hogy milyen izé néha anya. Előre félek, hogy mi vár rám Húsvétkor.

Próbálok minél kevesebb időt itthon tölteni. Sajnos a haza nem járás nem megoldható, mivel nincs olyan messze az egyetem, hogy ne jöjjek haza. (100 km) Elköltözni nem tudok anyagi okok miatt, most is arra gyűjtök. Apukámat se akarom megbántani, hogy nem hallgatom meg, mert tudom, hogy mást úgyse hallgatja meg. Nem tudom mit csináljak, sok ez az egész.


2012. ápr. 6. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:

En is ugyanebben a helyzetben vagyok. Nem elég az én problémáim még a család problémáit is viseljem el.

Es ami hiba nálam bele is élem a hülyeségükbe magamat és annyira le leszek törve.

Talán próbáld meg, lazán hozzáállni, hátha neked sikerül!

Még annyit tehetsz, hogy beszélgetsz a szüleiddel.

2012. ápr. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a biztatást.

Ők ebből persze csak annyit látnak, hogy nagyon fáradt vagyok vagyok, mert dolgozom mint a güzi egész héten, hogy minél több időm legyen rájuk, de közben persze mosolygok, hogy jó legyen mindenkinek. Senkinek nem mondhatom el, hogy milyen rossz, hogy néha rámszakad minden, mert akkor azt mondják, gyenge vagyok.

Apukám bajait már 11 éves korom óta hallgatom, hogy ő csak miattam van még anyával. Nagyon rossz úgy felnőni, hogy ennyi ember életét tolom el. Tudom, hogy ez nem az én hibám, de minden rajtam csattan a végén.

2012. ápr. 6. 13:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Neked se a jótékonyság legyen az első, amíg neked is megvannak a problémáid.
2012. ápr. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt verd ki a fejedbõl, hogy "ennyi ember életét tolom el".

Te megteszel mindent, nem bújhatsz ki a bõrödbõl!

Apukádnak meg mondd meg, ha miattad van az anyuddal, akkor tegye meg azt a szivességet, hogy menjen el.

Vagy pedig ne éreztesse meg veled, mert ez eléggé önzõség részérõl!

2012. ápr. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ma már belekezdtem a struccpolitikába.

Megint előjött a kocsiban ülünk és panaszkodunk blokk. Közöltem vele, hogy ez nem az én problémám, ezen segíteni nem tudok, azzal, hogy panaszkodik, csak engem húz fel. Válasz: De ő engem fel akar mindenre készíteni. Jó, már fel vagyok készülve, 11 éves korom óta erre készülök.

És a legszebb az egészben, hogy öcsém kórházba került tegnap, szóval a legkisebb bajunk is nagyobb annál, amiről apukám beszél. Anyukám persze sík ideg, éjjel-nappal bent van vele, haza se tudjuk rángatni. Közben haladnék a szakdolgozatommal is, de nem tudok, mert valakinek tartani a kell a frontot itthon is. Amikor elmennek itthonról rendszerint sírok, mert már elegem van az egészből.

2012. ápr. 9. 15:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!