Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis milyen joggal lehet...

Mégis milyen joggal lehet megtámadni vkinek a végrendeletét?

Figyelt kérdés
Ha én úgy rendelkezem, hogy csak az egyik gyerekem örököljön mindent, akkor lehet olyat, hogy a testvére ezt megtámadja, mert hogy nem igazságos? Tételezzük fel, hogy azért hagyok mindent csak az egyikre, mert mondjuk miután megöregedtem ő foglalkozott velem, a másik felém sem nézett. (a kérdés 100 %-ban elméleti, még gyerekeim sincsenek, csak olyan sokat olvasok, főleg itt arról, hogy megtámadják a végrendelet, hogy érdekel ezt mégis milyen alapon lehet? Mivel akkor a végrendeletnek nem sok értelme van...)
2012. ápr. 6. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
olyan alapon lehet csak, hogy mondjuk az örökhagyó demens volt mikor végrendelkezett. 100ig kizárni pedig nem lehet az örököst az örökségéből, a törvényes öröklés szerint járó rész felét mindenképpen megkapja. ez alól csak akkor van kivétel, ha mondjuk az örökhagyó életére tört, vagy min. 4 évet ült böriben, vagy hasonlók
2012. ápr. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van sok olyan eset, mikor egy végrendelet tényleg nem igazságos.

Tegyük fel, egész életedben te pátyolgattad a mozgáskorlátozott anyukád, de neki meg a nővéred a kis kedvence, ezért amikor a nővéred nekiáll szövegelni hogy jajj de kéne neki a mama háza, akkor anyukád szó nélkül csak rá hagyja a házát, amikor évente egyszer ha rátelefonál.

Te meg mehetsz az utcára.


De vannak olyan esetek is, mikor egyszerűen nem beszámítható a személy, stb. stb...


Értelme tényleg van a dolognak, de ahhoz valóban jól kéne ismerni a helyzetet egy bírónak, hogy érdemleges ítéletet hozzon.

2012. ápr. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Szia!


Igen, a végrendeletet meg lehet támadni. A köteles rész mindenképpen jár neki. A végrendeletnek lehet az a haszna, hogy beleírja a végrendelkező, hogy az x gyermeke kapja a köteles részt, míg az y gyermeke a többit, mert idős korában gondoskodott róla, ápolta... Ilyen esetben is megtámadható a végrendelet, de így nagyobb a valószínűsége, hogy úgy lesz minden ahogyan Te akartad.

2012. ápr. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
És ha a tulajdonos még életében átíratja például a lakását valakire (akár a másik gyerek akár egy vadidegen) akkor gondolom nincs köteles rész ami járjon ugye?
2012. ápr. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De igen. Ha jól tudom 15 éven belüli ajándékozás esetén is követelhető a köteles rész.
2012. ápr. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Öröklési szerződésnél nincs köteles rész.

Egyébként lehetnek olyan esetek, amikor joggal óhajtja az örökhagyó kihagyni a törvényes örököst és nem azért, mert büntetni akarja. A mi családunkban pl. volt ilyen és senki nem ágált ellene, mert abszolut igazságos volt.

2012. ápr. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!