Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engednéd a lányodat az anyósod...

Engednéd a lányodat az anyósodhoz ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Anyósom kicsit lusta. Ez annyit jelent, hogy heti 1x mosogat, néha felhúzza azt a ruhát amit már hordott, persze nem mossa ki.

Múlthéten nála voltunk, ragadt a konyhában a padló. Azt szeretné, ha péntek estétől vasárnap reggelig nála lenne az unoka. (3 éves kislány)

Finoman célozgattam, hogy takarítson ki, aztán lehet róla szó. Tegnap voltunk nála megint, most annyi történt, hogy üres volt a mosogató. A koszos edényeket bedobálta egy szekrénybe, a koszos ruhákat szintén.

A konyhát sima vízzel felmosta (bár úgy nézett ki, mintha csak a padlóra öntötte volna a vödör vizet).

Felajánlottuk a párommal, hogy anyós menjen el pár órára sétálni, mi kitakarítunk.

Köszöni szépen de nem kell, mert ő is ki tud takarítani. Csak lusta nekiállni.


2012. ápr. 4. 10:26
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

kis kosztól nem lesz baja,ha csak ennyi az ellenérv


ha egyébként tud rá vigyázni és megbizható (ergó nem lusta utánaszaladgálni,öltöztetni,stb),akkor engedném

2012. ápr. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Egyetértek az elsővel. Egy nap alatt nem lesz semmi baja. Ha különben szeret a mamánál.
2012. ápr. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Még nem aludt nála, eddig nem akarta, mi meg nem akartuk a nyakába sózni.
2012. ápr. 4. 10:42
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

egyszer el kell kezdeni,örülj ha ő ajánlja magától


ha biztos vagy abban hogy vigyáz rá,akkor a kosz ne legyen baj,nem kell burokban tartani,nem lesz baja

2012. ápr. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
ja egy kis kosz az edénybe,hűtőbe.kis baktérium vírus aztán helyen is lesz a kislány.Én bevallom nem engedném.Nem hiszem el ennyire igénytelen legyen valaki a környezetére.Azért nem mindegy ám milyen kosz...ha ő lebetegszik kis szalmonella egye fene magának kereste..de a kislány nem ám
2012. ápr. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én is azért félek, mert ezek alap dolgok, amiket nem csinál meg. Nem arról van szó, hogy este nem volt kedve mosogatni, és megcsinálja másnap.

Ha képtelen azt az 1 poharat, 1 tányért meg 2 evőeszközt elmosni, vajon szívesen rohangálna a lány után?

Én azért nem örülnék neki, ha koszos tányérból etetné a lányomat.

2012. ápr. 4. 10:56
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Őszintén én nem engedném, csak ha ki van takarítva.

A "kis kosz nem árt", azért az nem mindegy, hogy a játszótéren lesz szutykos a gyerek, vagy a élettér, ahol eszik, játszik, alszik, az nem felel meg a higiéniai normáknak.

1 hétig nem mosogat el? Milyen büdös lehet már ott? Étel, ital maradék... Nyáron jönnek rá a legyek... fúj. Milyen lehet ott a wc, a fürdőkád?

Ha én sem tartózkodom szívesen egy ilyen helyen, engedjem oda a kicsi gyerekemet?! Inkább nem. Vagy takarítson rendesen a mama, vagy nem hagynám ott.

2012. ápr. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
59%

Ne engedd meg neki és mondd meg anyósodnak kereken és őszintén miért nem engeded. Ha megsértődik az az ő baja, a gyerek az első, és én ilyen környezetbe nem engedném, majd valaki megtudja aztán még te ötüd meg a bokádat, hogy veszélezteted a gyereket hogy oda hagyod a nagyinál, amikor tudtad mi van nála. a Takarítást nem véletlenül találták ki főleg ott ahol gyereket akarnak altatni. Igénytelen lusta koszos az én anyósom is rosszabb mint egy cigány már bocs a kifejezésért, én sem engedem nála a lányaimat. Védőnő is mondta csak olyan emberre bizhatom a gyereket akiért tüzbe tenném a kezem és megbízok benne hogy a gyerekre tud akar és nem lusta vigyázni, ebbe beletartozik a mindennapi takaritás, ház rendezett és nem fertőz.

én meg is mondtam nyósnak mi van meg sértődött egy darabig aztán észre vette magát. most se tisazta nála minden, és még mindig nem engedem oda a gyereket, de legalább már nem minden másnap (Húsvét másnap. karácsony másnap)mosdik és takarít.

2012. ápr. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
37%

Én tutira nem hagynám ilyen helyen a gyerekemet!!

Bacilusok, vírusok, tetvek, csótányok!!!!!!!!!!!!!!!



28/n

2012. ápr. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva még nem használtam a wc-jét. Ha tudom hogy megyünk hozzájuk, bekészítek egy kis törülközőt a kézmosáshoz, meg fertőtlenítő kendőt.

Semmilyen fertőtlenítőszert nem használ, néha vesz mosógélt meg öblítőt, meg 3 havonta mosogatószert.

Ajándékba adtunk neki pár dolgot: domestos, ablak pucoláshoz szórófejes tisztítószert, wc illatosítót és wc fertőtlenítőt, felmosáshoz illatosított tisztitót.

Egy az egybe berakta valami szekrénybe, de szerintem azóta sem használta.

Szerencsére a szemetet 2-3 naponta kiviszi.

2012. ápr. 4. 12:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!