Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket hogyan neveltek? Ha...

Titeket hogyan neveltek? Ha megkívántok valakitől valamit, kértek belőle?

Figyelt kérdés
Például valaki eszik egy kekszet és megkívánod. Kérsz belőle?
2012. ápr. 2. 20:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

En sem kérnék, még akkor sem, ha megkivánnám. Viszont, ha kinálnak is nagyon nehezen fogadom el. Nem tudom, hogy ez miért van, helyesebben talán zavarban vagyok, vagy csak az esik jól ami az enyém.

Különben hallottam már olyat is, hogy emberek elõadják, hogy xy jött hozzánk és "úgy zabált",hogy majd megfulladt, vagy mindent kievett a hûtõbõl. Talán sok emberben azért is alakul ki, hogy inkább nem szivesen eszik másnál.

Vagy olyan is volt már, hogy valaki evett csokit és beleharapott és utána kérte, hogy én is harapjak belõle. Ilyenkor megköszönöm, mert nem esne jól.

2012. ápr. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Itthon - a szűk család körében- fel szoktuk tenni a kérdést, hogy "mi jót eszel?". Aztán megkínál a másik. :) De nem szoktunk kuncsorogni mástól soha.
2012. ápr. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Én is ilyen vagyok. Rá se nézek arra, amivel kínálnak, de rámondom, hogy nem köszönöm! De az osztálytársam folyamatosan kér mindenki ennivalójából.
2012. ápr. 2. 21:26
 14/18 anonim ***** válasza:
Dehogy kérek. Anyukám arra nevelt, fogadjam el, ha kínálnak, mert jó szívvel teszik, így illik. Van úgy, h elfogadom, de sose kérnék.
2012. ápr. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Igazából nem neveltek,bennem is megvolt,ha pl. megyek a barátomhoz és megkínálnak akkor se szoktam elfogadni,meg nem is szeretek másnál enni,de ha korog a gyomrom akkor se szoktam :D
2012. ápr. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemen volt ilyen csoporttársunk. Leginkább attól kért bármit is, akire éppen ráakaszkodott. Ivott az üvegéből, akkor is, ha csak víz volt benne, kuncsorgott csokit, kaját, cigit, szállást. Nem volt se szegény, se semmi...
2012. ápr. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Utálom a kuncsorgást. Azt is, ha valaki tőlem kér, és azt is, ha a környezetben valaki. Ha tőlem kér valaki a kajámból, úgy nem szívesen adok, pedig amúgy meg szoktam kínálni mindenkit (ha mondjuk chipszet vagy csokit eszek).
2012. ápr. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem kérek belőle. Sőt, ha kínálnak valamivel, akkor sem fogadom el, max. nagyon közeli ismerőstől.
2012. ápr. 4. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!