Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Temetésre mit kellene csinálta...

Temetésre mit kellene csináltatnom?

Figyelt kérdés

Barátnőm nagymamájának a temetéséről lenne szó nem tudom hogy elég e ha 1 sír csokrot csináltatok 4-5 ezer forintért vagy koszorút

A másik hogy az öltönyöm csíkos és az jo 1 fehér inggel és fekete nyakkendővel ?:S


2012. márc. 27. 13:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az öltöny jó, ha sötét az alapszíne és a sírcsokor is elég. de csináltathattok közösen a bnőddel egy koszorút is akár.
2012. márc. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

nem hiszem hogy közösen fogunk vagy nem tudom mivel szerintem a szülei csináltatnak ő nem fog ezzel külön kínlódni .

De én meg nem akarok üres kézzel menni mert illetlenség is lenne szerintem meg ennyi tiszteletet megérdemel a mamája is

2012. márc. 27. 13:44
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Szempont, milyen fajta búcsúztatás, temetés lesz. Koporsós, urnahelyes hamvasztás, vagy vízpermetes szétszórás. Utóbbi kettőnél nem is illik koszorút vinni csak egy szál virágot.

Koporsós temetésnél főként a közeli rokonok szoktak vinni inkább koszorút, de senki nem fog megszólni, ha te is azt viszel. Ha jól ismerted a barátnőd nagymamáját, szerintem bátran vigyél egy kisebb koszorút. Amennyiben anyagilag nem bírod, egy csokor virág elég. Szalagot arra is illik tetetni. (ha temetőnél vásárolod meg, a virágosok segíteni fognak)

2012. márc. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
tul sokat nem tudok rá áldozni mivel még tanulok azért mondtam hogy 4-5 ezer forint persze jol ismertem mert 9 honapja vagyunk együtt barátnőmmel és mikor ott voltam náluk sűrűn átmentünk mamájához .
2012. márc. 27. 14:04
 5/7 A kérdező kommentje:

valószínű hogy koporsós temetés lesz .

Nem hiszem hogy a temetőnél fogom csináltatni mert 1 kis faluban lakok és akkor itt megcsináltatom.

Arra gondoltam hogy egy sírcsokrot csináltatok 5-6 szál fehér rózsából .

2012. márc. 27. 14:06
 6/7 anonim ***** válasza:

3-as válaszoló vagyok

Ezt találtam a témához, gondolom segít egy kicsit:


[link]

2012. márc. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi megnézem
2012. márc. 28. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!