Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy olyan...

Mit lehet tenni egy olyan családdal, akik teljesen őrültek?

Figyelt kérdés

A szomszédban egy 5 fős roma család lakik. Eddig még semmi gond, de amit művelnek, az túlmegy minden emberi határon.

Senki nem dolgozik, a legkisebb gyerek jár óvódába, de csak azért mert az egyik rokonuk hordja mindennap. A középső gyerek olyan 13 éves forma, de iskolába menni még egyszer se láttam, állandóan otthon van. A legnagyobb szórakozása, hogy az öccsét üti vágja mikor mivel, múltkor egy kapával ment neki, az anyja ha észreveszi akkor rászól, ha nem, akkor addig üti amíg kedve tartja és az öccse nem kezd el ordítani torka szakadtából. A kisgyerek meg amikor jó kedve van, úgy káromkodik mindenkire, hogy ha nem hallanám el se hinném, hogy egy 5 éves gyerek tud így beszélni. Engem simán leqrváz, a gyerekeimet meg homokkal, sárral dobálja ha a kerítés előtt mennek el és ő kinnt van az udvaron, és ordít.

Még legnormálisabbnak talán az anyuka látszik, de neki is vannak fura dolgai, pl valamelyik nap teregetés közben láttam hogy az udvarának a közepén leguggolt, és odapisilt, holott van kinti WC-jük. Ráadásul belehet látni minden felől, mert drótkerítésük van, és mikor látta hogy észrevettem mit csinál, egyáltalán nem zavartatta magát, elkezdett vigyorogni, majd amikor végzett, csak lehajtotta a szoknyáját és bement a házba.

Apuka folyamatosan részeg, kb ennyiben ki is merül a dolog, de legalább nem ordít állandóan mint a fába szorult féreg.

A legnagyobb fiút... na direkt hagytam utoljára.... mert mostmár igazán betelt a pohár nálam, ez 2 napja történt és azóta se tértem magamhoz...

Este mentem ki a a hátsó udvarról előreengedni a kutyát, és azt hittem rosszul látok... a legnagyobb fiú aki kb 18 éves lehet, ott állt a pecu mellett és letolt nadrággal egy döglött csirkét izélt hátulról.... sírógörcsöt kaptam, rohantam be a házba, a férjemnek mikor elmondtam mit láttam, azt mondta ő is látta ugyanezt kb másfél hónapja, csak azért nem szólt róla nekem is mert tudja hogy az idegeim már így is felmondták a szolgálatot a szomszédok miatt, és már eddig is többször mondtam költözzünk el, mert így én nem vagyok képes felnevelni a gyerekeimet.

Egész egyszerüen nem értem hogy lehet így élni, nemcsak ilyen viselkedéssel, de abban a mocsokban is ami ott van. Nem elég hogy egész nap majd\' megdöglünk a bűztől ami felőlük jön, de a szél is áthordja a szemetüket mihozzánk, múltkor a kislányom arcát kapta telibe egy nejlonzacskó aminek a belsejébe valami bele volt rohadva.


Nem csak mi panaszkodunk rájuk, de mi panaszkodunk a legtöbbet, mert a ház és az udvar frontja is mifelénk van, így mi kapjuk a legtöbbet az ívből. :( Mit tegyünk, költözzünk el? Jelentsük föl őket? Féltem a gyerekeimet, még a végén képesek az életünkre rontani, ha megtudják hogy mi "piszkáljuk" őket a hatóságok által...


2009. jún. 14. 13:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
75%

A kerítésépítés a szomszédok oldalán valóban nem engedélyköteles, de ha felépül a szomszéd panaszt emelhet ellene azzal az idokkal, hogy bármivel zavarja őt. Például, hogy árnyékot tart. A jegyző megállípítja a tényállást és ha igaznak találja kötelezhet a bontáshoz.

Gyakorlatilag jó, ha a szomszéd beleegyezésével épül eleve...

2009. jún. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is rögtön a kerítésre gondoltam. DE!!!!!! Fel kell őket jelentenetek. gyűjtsetek petíciót az utcabeliektől, menj be az önkormányzathoz és tégy panaszt. Mondj el mindent, Ők meg fogják mondani, hogy hova lehet fordulni. A kerítés meg legyen jó magas és tömör, hogy még véletlenül se lássák a gyermekeid, hogy mi megy ott!!!! Gondold el, ha Neked ennyire kiborító a látvány, akkor még a gyerekeknek....

Szörnyű és nagyon sajnállak Titeket, de ahogy az előzőek írták: ők nem fognak elköltözni és tenni sem azért, hogy jobb legyen, úgyhogy Nektek kell.

2009. jún. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
38%
De azért ne csodálkozz rajta hogy a drága új kerítésed nem lesz hosszú életű.Én a helyedbe nem költenék ilyesmire.
2009. jún. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
84%
Utánna néztem a törvényben a kerités legfeljebb 180 cm magas lehet...
2009. jún. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Én először építenék egy kerítést vagy gyékényt húznék rá,majd eladnám a házat,majd névtelen bejelentés.Hidd el a helyzet nem fog javul,főleg ha elkezdenek sokasodni.
2009. jún. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
0%
xD
2009. szept. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ne menj be senkihez, csak rosszabb lesz. Költözz el!
2010. jún. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!