Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fősulin hogy tudom igényelni...

Fősulin hogy tudom igényelni az árvaellátást?

Figyelt kérdés

Eddig középsuliba jártam, és ott évente kellett igazolni, de nekem nem, mert márciustól járt, és ott valahogy igazolva lett.

Most elballagtam, és írták, hogy júliustól megszűnik a támogatás. Ha elküldöm nekik azt a fénymásolatot, ahol írják, hogy felvettek, az megfelel, vagy a fősulitól kell kérni ilyen papírt szeptemberben?

Nagyjából érthető? Szóval hogy elég-e az a papír, amin értesítenek, hogy felvételt nyertem, vagy ilyen iskolalátogatási lapot kell kérni a fősulitól?


2009. jún. 13. 18:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Hallgatói jogviszony igazolást kell kérni a tanulmányi osztályon félévente. Ha felvesznek és még szeptemberben megkéred, akkor októberben meg fogod kapni júniusig visszamenőleg az árvaságit. Plussz ha kérsz arról igazolást, hogy árvaságit kapsz, akkor tudsz a főiskolán szociális ösztöndíjra pályázni, ami nem ad nagyon sok pénzt, de pár ezer forint plussz is jól jöhet, ha már sajnos ilyen helyzetbe kerültél, hogy árvaságit kapsz.
2009. jún. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az ONYF honlapjáról le tudod tölteni az igazolást, száma:KET 1019-9 (további nyomtatványok-nyugdíjfolyósítás).

Természetesen nem elég az, hogy felvettek, árva csak akkor jár a nyári szünetre, ha tényleg elkezded a fősulit (nappali tagozaton).

2009. jún. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!