Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem bíznak meg bennem a...

Miért nem bíznak meg bennem a nagyszüleim? Egyáltalán miért kell a hátam mögött szervezkedni?

Figyelt kérdés
Nagymamám teljesen meg van róla győződve, hogy mint legkisebb unokája, orvosnak kell mennem. Ő maga műtősnő volt, de totál azt hiszi, hogy valami sebész szakorvos. Valószínű, hogy nem fognak idén felvenni orvosira (nem fogom később megpróbálni), de annyira nem is bánom. Én is ezt szeretném, de vannak más tervek is, amelyek szimpatikusak. Erre nagyim közölte a múltkor, hogy ő már beszélt a szomszédjával, aki dékán vagy mi az egyetemen, hogy esetleg intézze el, hogy felvegyenek. Mondom mi van? Ott kezdődik, hogy van egy ponthatár, amelyen belül vagy vagyok vagy nem. Ha nem akkor nem kerülök be, úgyhogy nem értem ezt hogy lehetne elintézni, hogy felvegyenek. De még ha lehetne is, 1. ki kérte, hogy itt szervezkedjen 2. miből gondolja, hogy nem vesznek fel? Nagyon haragszom rá, a tököm tele van már, hogy az ő szemébe csak orvosként lehetek ember. Mikor egyszer azt mondtam neki, hogy nem biztos, hogy ezt szeretném konkrétan kitagadt és hónapokig nem szólt hozzám.
2012. márc. 16. 14:02
 1/7 A kérdező kommentje:
Én úgy vagyok vele, hogy vagy bejutok magamtól, vagy ha nem sikerül akkor annak oka van.
2012. márc. 16. 14:04
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem tud kitagadni, mert nincs miből, a szüleid örökölnek utána.

Egyébként fel tudnak vetetni, ha fel akarnak, kapsz fű alatt pluszpontot, ne aggódj. De ha nem akarsz orvos lenni és 100 évet tanulni, akkor ne menjél annak, nem könnyű pálya, nem is való mindenkinek.

2012. márc. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Orvos szeretnék lenni, de sok minden más is tetszik. Viszont, ha nincs elég eszem, hogy magamtól bekerüljek, akkor ahhoz sincs, hogy elvégezzem. Nekem ez a véleményem. Nem akarok kis protekciós liba lenni. Rosszul érezném magam. A saját erőmből akarok bekerülni, senkinek nem kell a támogatása. Vagy ha mégis akkor majd szólok. De ez a sunyi szervezkedés egyenesen undorító.
2012. márc. 16. 14:08
 4/7 A kérdező kommentje:
De nem is értem, hogy mire adhatnak pluszpontot? 100 pluszpont van összesen ebből nekem lesz 90. 10-et honnan? Nem vagyunk hátrányos helyzetűek meg semmi ilyesmi. De ha illegálisan itt bárki lép valamit és esküszöm feljelentem. Sz@rok rá, hogy dékán, meg megbecsült tanár. Nekem itt senki ne kövessen el semmi szabálytalanságot. Egy dékánnak meg igazán lehetne annyi esze, hogy ilyenkor diplomatikusan elutasítja az ilyen típusú kéréseket...
2012. márc. 16. 14:12
 5/7 anonim ***** válasza:
31%

Tisztán és érthetően mond meg neki hogy te nem szeretnél orvos lenni, ez ilyen egyszerű. Egyébként mindent el lehet intézni ne hidd azt, de ha nem akarod akkor közöld is vele.

Az én nagyszüleim is ilyenek voltak, öregapám folyton azt erőltette hogy menjek orvosnak mert jól keresnek és nagyon jó állás. Apámat is ugyanígy erőltették de apám nagy ívben letojta és inkább elment péknek, ami azért jobb neki mert már saját vállalkozása van és azt legalább szereti csinálni.

Én meg szintén megmondtam hogy ne erőltessék rám mert a Biológia meg a Kémia nem az én világom plusz az orvosi szakma sem érdekel. Én jelenleg rendőrnek készülök mert elég jól megvagyok testi adottságokba és már a felvételire készülök szinte, ha nem jön össze nincs baj megpróbálom 2-3 év múlva ez alatt vagy megyek nyelvet tanulni vagy szakmát tanulni hogy legyen valami munkám is.

2012. márc. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor még egyszer leírom... orvos SZERETNÉK lenni, de nem leszek elkeseredve, ha "csak" gyógyszerészetre van gyógytornára vesznek fel, mert azok is érdekelnek. Ilyen egyszerű. Csak azt nem szeretném, hogy ott üljek protekcióval a padban és életem végéig nekik kell majd hálálkodnom. Én a magam erejéből akarok orvos lenni, nem már kapcsolataiból. Ha nem jön össze, akkor nem jön össze. A gyógyszerészet is érdekel annyira.
2012. márc. 16. 14:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Központosított felvételi van minden egyetemre.Felvételi max csak alkalmassági van pedagógia(óvónő,tanító),illetve katonai és testnevelési vmint gyógytornász szakokra.

Orvosira kémia,biosz,fizikai,matek érettségi kell és az összpontszámok érettségi alapján.

Olyan nincs, hogy ismerős ismerőse meg vmi ismerős dékán elintézi a felvételidet!


Szóval nagyanyád kajak elvan tévedve.


Csináld amit akarsz,amit igazán szeretnél!

Engem ált.iskolába,gimibe és egyetemre is úgy kényszerítettek.Sosem választhattam ki az iskolát,még általánosba sem,és gimiben sem.(pl kéttannyelvűbe nem engedtek).Jól el is b/szták az életem a szüleim,mert képtelen voltam ellenállni nekik.


Most itt vagyok 25évesen és még jópár hónap mire lediplomázom,mert nem szívből csinálom.


Mit értek el vele a szüleim?Azt, hogy szedem a sátorfám diploma után és többezer km-re utazom tőlük,ahol végre nem mérgezik az életem.

2012. márc. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!