Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 évesen elköltözök otthonról...

18 évesen elköltözök otthonról. Tanulok még. Jár a gyerektartás? Ha igen, mindkét szülőtől vagy csak az egyiktől?

Figyelt kérdés
Barátomhoz fogok költözni, a kérdésem egyértelmű volt. Kíméljetek meg az ostoba válaszoktól, mert nem arra vagyok kíváncsi, hogy mi a véleményetek, hanem konkrétan a kérdésre szeretnék választ kapni.
2012. márc. 11. 08:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak az egyik szülőtől jár a gyerektartás. A másik, ha akar, hozzájárulhat a költségeidhez, de nem kötelezhető rá.
2012. márc. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Ha elváltak a szüleid, akkor a külön élő szülő fizetett eddig gyerektartást. Ezt 18 évesen kérheted a veled jelenleg élő szülő helyett magadnak.


Ha nem váltak el, akkor csak rajtuk múlik, hogy támogatnak-e anyagilag. Tudtommal jogilag nem kötelezhető tartásra 18 éves gyerek szülője válás nélkül.


Válás esetében is csak akkor, ha nappali tagozaton tanulsz. Amint ez megszűnik, a gyerektartás is önkéntessé válik (= ha akar, ad, ha nem, akkor nem).

2012. márc. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Előző!ott a pont!így van!
2012. márc. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

a kérdésem egyértelmű volt


nem volt egyértelmű, mivel kihagytál egy fontos részt, hogy a szüleid elváltak-e vagy sem

2012. márc. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
De a családi pótlékot igényelheted magadnak
2012. márc. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy 18 évese kortól már nem, mivel már jogilag felnőtt vagy, nem gyerek.
2012. márc. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Gyerektartás nem neked jár, hanem a téged gondozó szülőnek, ha a szülők elváltak és a bíróság megítélte azt.

Ha elköltözöl, a gondozó szülő ezt köteles jelenteni és a tartásdíjat megszüntetik. Te igényelhetsz esetleg ezek után rokontartást

2012. márc. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
E hónap végén fognak elválni, én pedig májusban töltöm a 18-at. Apámmal élek együtt !!
2012. márc. 12. 11:34
 9/9 anonim ***** válasza:

Nos, attól a naptól, hogy elváltak, a téged hivatalosan gondozó szülő lesz jogosult a tartásdíjra addig, amíg nappali tagozaton tanulsz-ha megítélik. Ha viszont te a barátodhoz költözöl, nem fog járni. Az ugyanis nem neked jár, hanem a téged gondozó szülőnek.

18 év felett rokontartást lehet igényelni, de igen ritka, hogy megítéljék egy épp nagykorúvá váló, önálló életet kezdő felnőttnek.

2012. márc. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!