Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert van az, hogy barmit...

Miert van az, hogy barmit teszek, a tesom es neje allandoan negativan kritizal?

Figyelt kérdés

Mar nagyon unom helyzetet. az h kulonbozo az izlesunk vagy maskepp latunk dolgokat nem jelenti h az egyik vagy a masik jo vagy rossz.

Ugy alakult h megfogant a picink mielott hazasodunk. eszunkbe sem jutott elvetetni, hisz mi ot egy ajandeknak tekintjuk es nagyon orulunk neki. ahelyett h gratulaltak volna az alabbi megjegyzest kaptam az ocsemtol: \'gusztustalan alak vagyok, h tonkreteszem a srac eletet\'. en teljesen kiakadtam es feltem a paromnak elmondani h baba van kb 3 het kellett h osszeszedjem batorsagomat h elmondjam, es mikor UH-ra kellett mennem elhivtam h most jon egy meglepi. mikor elmondtam h tesom mit mondott parom teljesen kiakadt. elott sem szerette tesomekat de most mar midnen tisztelete iranyukban elveszett. vettunk kozosen egy telket, arra is le lettem szolva tul korai meg a vagyont osszerakni.

most az eskuvot tervezzuk, es mivel kulfoldon fogunk megeskudni itt mas szokasok vannak, itt sajnos egy lagzi csak 5 oran keresztul megy vagyis 11korul befejezik mert eddig van engedelyuk az ilyen helyeknek. mig a magyar hagyomanyos lagzi az ejfelkor indul be igazan. mar elore felek a negativ megjegyzesektol es kritizalasoktol mert h az oveke az milyen klafa a mienke meg milyen rossz lesz. Amugyis a picurka csak 6 honapos lesz amugy sem banom ha befejezodik hamar mert neki igy is faraszto lesz a nap.

legszivesebben nem hivnam meg oket, csak sajnos abbol csaladi botrany lenne. Ti mit tennetek?

tudom nalunk kicsit forditva alakult a helyzet es nem a hagyomany szerint. de ez meg nem jelnti azt h hazassagunk nem lesz boldog. Vajon miert ilyenek?


2009. jún. 9. 03:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Elöször ist ez a ti életetek, a testvérednek meg a férjének semmi köze hozzá, hogy hogy élitek, ha nektek jó, akkor semmi baj. Ezt a legjobb, ha a pároddal közösen megmondjátok nekik - ha megsértödnek az se baj, de legalább tisztázva van a helyzet.

Ha nekik nem teszik az eskövötök, szabad nekik men résztvenni, ha ott vannak, akkor meg fogják be a szájukat és örüljenek, hogy meg lettek hivva.


(Nekünk is elöbb indult a gyerek (az elsö), mithogy össze lettünk volna házasodva, az esküvöt se a rokonok izlése szerint tartottuk (csak "szegényesen" - kommentár egy rokontól - , nagyobb lakodalom nélkül), és már 33 éve együtt vagyunk, van 4 gyerekünk - az elsö egyetemet végzett, a második még egyetemista, a két kisebb meg 1 ill. 2 év mulva érettségizik, és ha választani kellene, megint együtt kezdenénk, mert most is boldogan élünk egymással. (Ezt csak azért irom részletesen, hogy ne gondolja senki, hogy csak kényszerböl vagyunk még mindig együtt)


Hogy ök miért ilyenek - szerintem irigykednek, hogy nektek igy is jó a kapcsolatotok.


A közös telket lehet, hogy jobb, ha mégegyszer átgondoljátok - ha nem változnak meg hamarosan, akkor éppen ök teszik tönkre az életeteket, mert a veszekedések, sértegetések és intrikák nem fognak megszünni.


És ha a kamaszkorba jutott gyereketeknek elkezdik, hogy a "hülye anyád behúzta a csöbe apádat és el kellett venni miattad feleségül", az minden csak nem jó dolog. Mire a gyerekkel tisztázzátok, addig sok minden negativ történhet. (Ismetös házaspárnál ez a helyzet, a "kedved nagynéni" ott rontja a helyzetet a cslaádban, ahol csak lehet)

Jobb most még máshol keresni egy telket, mint életetek végéig ilyen légkörben élni.

2009. jún. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én biztos nem hívnám meg őket, kit érdekel a családi botrány. De én ilyen bolond vagyok. A tanácsom, hogy hívd meg őket mintha mi se történt volna és vedd figyelmen kívül a sértegetéseiket. Hidd el, ha rájönnek, hogy sza..rsz rájuk abbahagyják. De nézz magadba is egy kicsit. Lehet jó szándékkal mondják (a telekvásárlásba lehet igazuk), de ha eddig is ganéj volt, akkor meg lehet most is csak szemétledik
2009. jún. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én biztos nem hívnám meg őket, kit érdekel a családi botrány. De én ilyen bolond vagyok. A tanácsom, hogy hívd meg őket mintha mi se történt volna és vedd figyelmen kívül a sértegetéseiket. Hidd el, ha rájönnek, hogy sza..rsz rájuk abbahagyják. De nézz magadba is egy kicsit. Lehet jó szándékkal mondják (a telekvásárlásba lehet igazuk), de ha eddig is ganéj volt, akkor meg lehet most is csak szemétkedik
2009. jún. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Durva, hogy a nőkről mindenki azt hiszi, hogy a gyerekkel akarják megfogni a férfiakat, mintha a férfi ott sem lett volna. És ezt a saját testvéredék mondták. Én nem nagyon foglalkoznék velük ezután. Szerintem lenéznek téged, ha ilyet mondtak. Ha tudod, hogy ennyire irigyek és rosszat akarnak nektek, akkor miért kellene meghívnod az esküvőre őket? Messze élsz Magyarországtól? Akkor majd az egész násznépnek az útját fizetnetek kell külföldre? Azért ezt jól gondold meg, ha külföldön élsz. Én most voltam a 6 hónapos babámmal lagziban. Szerintem jobban jársz, hogy előbb befejezik, mert az ilyen picik még nem bírják.
2009. jún. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tisztában van vele öcséd, hogy milyen? Mármint felhívtad már rá valaha a figyelmét, hogy a legnegatívabb ember, akit ismersz és baromi rosszindulatú is cserében? Ennek ismeretében viselkedik így? Mert ha igen, én messzire kerülném, az biztos. Akár testvér, akár nem. Viszont lehet, hogy zsigerből ilyen (akár másokkal is), és nem téged akar cikizni. Esetleg fel lehet nyitni a szemét, észreveszi magát és változtatni akar.

Amúgy meg, könnyen megeshet, hog a felesége van rá ilyen hatással. A nők nagyon jók ilyenben (én is az vagyok, vagyis nem soviniszta duma :)).

2009. jún. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat. Most mar ok is itt laknak kulfoldon de szerencsere masik keruletben igy eleg nehez osszefutni is veluk. Anyu most nalam van mert segiteni fog a baba korul, meg vigyazni fog ra hisz itt sajnos nincs gyes es vissza kell jonnom par honap utan dolgozni. Parom nagyon jol kijon anyuval e teren semmi de semmi gond nincs.

Utolso hozzaszolo: szerintem a csaj befolyasolja igy, tesom azota lett ilyen amiota vele van. MAr probaltam vele beszelni es anyaval is, de nem segitett, nem lehet felnyitni a szemet.

Szivem szerint nem hivnam meg, az en reszemrol anyu meghat ha muszaj meghivni tesomek lesznek az egyeduli rokonok a tobbiek itteni baratok. rokonok inkabb parom reszerol lesznek.


en is ugy gondolom egy hat hos babonak meg az este 11 is tul sok lesz.

2009. jún. 10. 05:39
 7/7 A kérdező kommentje:
meg annyit elfelejtettem, h ok akartak kikoltozni kulfoldre mondvan sokkal jobb mint Mo-n, hiaba en is meg anyu is mondta itt sem kolbaszbol van a kerites. lehet h konnyebb de mas kultura mas szokasok es ebbe bele kell jonni. eletuk nehezkesen indult bar lehetosegimhez merten mindig segitettem nekik, meg ugyis h tudtam h milyenek. ezert egy koszonom sem volt. ahelyett h orulnenek h nekik megadatott a lehetoseg ide kijonni, es szabad elhatarozasukbol tettek, allandoan ezt az orszagot is fikazzak, h ilyen rossz meg olyan rossz, h az itteni lakosok milyen butak etc etc. ez engem zavar mert en nem kenyszeritettem oket ide, es en szeretek itt elni, itt megtalaltam onmagam es ha mas is megtanultam elfogadni ennek az orszagnak a massagat. es foleg parom elott is kritizaljak aki tobb generaciokon keresztul mar itt szuletett tehat helybeli. egyenlore a taktikank igyekszunk nem talalkozni veluk, ill a legminimalisabb kommunikacio kettonk kozott. csak bant h anyut ez bantja h ket testver ennyire nem jon ki jol.
2009. jún. 10. 05:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!