Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El akarok költözni, de a...

El akarok költözni, de a szüleim nem engedik. Mit tegyek? (Bővebben lenn. )

Figyelt kérdés

16 éves vagyok. A családom rajtam él anyagilag (amit diákmunkából keresek és mellette egy gimiben tanulok). Az édesanyám lelkileg tönkre tesz, bántó dolgokat mond pl.: úgysem lesz soha életedben gyereked annyira szerencsétlen vagy...A barátomhoz akarok költözni, mert szeretnek ott és én is szeretem őket, jobban mint a családomat. De anyám megfenyegetett, ha elköltözök akkor kihívja a rendőrséget és hazahozattad és feljelenti a barátomat és a szüleit emberrablás vádjával, engem pedig bead egy nevelőintézetbe messze a barátomtól.

Mit tegyek?

Bocsi, hogy ennyit írtam de tudnotok kellett a részletekről is!


2009. jún. 8. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, amíg nem vagy nagykorú, szakszerű segítség nélkül csak úgy nem költözhetsz el otthonról. A rendőrséggel is kerestethet. Megoldás lehet, ha a gyámügyesektől, vagy családvédelmisektől kérsz tanácsot, mit lehet ilyenkor tenni. Nekem volt olyan ismerősöm, aki hasonló okból (ott apja anyja alkoholista volt és állandóan verték) kollégiumi elhelyezést kért ugyan abban a városban és el is intézték neki (a suli pszichológusa vette fel velük a kapcsolatot, mármint a családvédelmisekkel). A barátja szülei pedig megbeszélte az igazgatóval, hogy heti hány alkalommal mehet ki hozzájuk úgy, hogy ott is alszik. Mindig telefonon megbeszélték adott nap, kicsit körülményes volt, de a szülei nem tudták ott zaklatni.

Nem tudom, hogy a Te esetedben ez az út járható-e, de valami tanácsot biztos tudnak neked adni. Szurkolok Neked! Egyáltalán nem vagy szerencsétlen, inkább nagyon is talpraesettnek tűnsz, de ne légy türelmetlen és ne tégy elhamarkodott lépést, mert akkor könnyen rosszul járhatsz, amit nem érdemelnél meg.

2009. jún. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat! Nincs valamilyen törvénycikkely erre az esetre csak ez az egy megoldás van?
2009. jún. 8. 19:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia

menj be a területileg illetékes gyermekjóléti szolgálathoz. Ők elmondják majd a lehetőségeket. Valamint tanulmányozd át az 1997. évi XXXI. törvényt, alapvetően ez határozza meg, hogy a Gyejosz hogyan jár el.

[link]

2009. jún. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

mivel a 16. életévedet betöltötted a szülői házat a gyámhatóság engedélyével elhagyhatod. A területileg illetékes gyámhatóságnál kellene kérelmet előterjeszteni. Akkor engedélyezik, ha fontos okból szeretnéd a lakóhelyed megváltoztatni, ez azt jelenti, hogy meg kell indokolnod miért akarsz elköltözni (pl.: megromlott kapcsolat a szülővel). Az eljárás során meghallgatják a szülőt is, megvizsgálják a lakhatásod más helyen biztosítható-e, amennyiben a barátodhoz szeretnél költözni azt is lehet, náluk akkor valószínűleg környezettanulmányt fognak készíteni. Tehát a vizsgálat eredményétől függ, hogy a lakhelyváltoztatás az érdekedben állónak tartják-e.

Semmiképp nem javasolnám, hogy a szülők engedélye nélkül elmenj otthonról, mert kötelezni fognak a hazaköltözésre! A másik megoldás, hogy vársz 18 éves korodig és utána elköltözöl.

2009. jún. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Már kaptál jó válaszokat, nem ismételném, csak egy dolog fogott meg. Ha anyagilag Rajtad élnek, akkor nem adnak intézetbe, mert az érdekük ellen való. Ez csak üres blöff, a zsarolás része, hogy azt tedd, amit Ők akarnak.
2009. jún. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat! Nagyon sokat segítettetek, megpróbálok mindent amit lehet, bár 1 hónap múlva betöltöm a 17-et és megpróbálok még egy évet tűrni a családom mellett. (Talán sikerül.)
2009. jún. 9. 22:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!