Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a pasi 13 évvel...

Mit tegyek ha a pasi 13 évvel idősebb (F 35 L 22), elvált és van két gyereke?

Figyelt kérdés
Viszont ő az első olyan komoly kapcsolatom, aki törődik velem és szeret is. Ők már elváltak mikor megismerkedtünk (szóval nem kérek elitélést, hogy elvettem a gyerekektől az apukát. ) 6 hónapja vagyunk együtt és szerintem még korai lenne összeköltözni, de tervezzük lassan a közös jövőnket, amikor beszél a terveiről, akkor belevonja hogy majd együtt meg ilyenek. Erről álmodtam régóta, mivel tényleg sz"r kapcsolataim voltak. Félelmeim vannak attól hogy talán nem is szeretne majd gyereket mivel neki már van, ezt abból gondolom, hogy amikor pl: a tévében vagy valahol szó van gyerekről illetve a gyerekeiről mesél sztorikat, élményeket és tőlem meghall egy olyan mondatot hogy igen majd az én gyerekem is biztosan ügyes lesz abban vagy majd így fogják hívni. Stb akkor elhallgat vagy úgy csinál mintha nem hallaná, persze nem szülünk rögtön fél éves kapcsolatba ezzel egyezem, csak félek hogy később sem akar majd, mert volt olyan mondata is hogy addig örüljek még nincs gyerek, mert a gyerek sokba kerül! Elkésve sem vagyok a családalapítással, nagyon tanácstalan vagyok, mert nagyon szeretem ezt a pasit, de nem tudom hogy vele maradjak e! Ja és azt is mondta hogy az esküvői ceremónia is pénzkiadás, igen pénzkiadás, de én miért nem érdemlem meg ezt a pénzkiadás ha egyszer ezt megtette egy másik nőért és nekem régi álmom a mennyasszonyi ruha? Nem vagyok anyagias, csak érzem hogy én is megérdemelném, mert nem kapott zsákbamacskát, tudta hogy nem voltam házas és családom sincs és egyszer biztosan vágyódom rá. Nekem is nehéz volt elfogadni azt hogy gyerekei vannak és hogyha vele maradok akkor én nem élhetem meg azt az érzést hogy valakinek az első gyerekét fogom megszülni, nem együtt fogunk bénézni a pelenkázásnál és hogy neki ez nem lesz újdonság. Szóval örüljek hogy valaki szeret és ne hisztizzek, mondjak le arról amiről álmodtam vagy akármennyire is fáj hagyjam el és keresek egy családmentes pasit akivel lehet nem leszek boldog? Amúgy boldognak érzem magam vele, de néha ezek a hülye gondolatok a jövőről bezavarnak.
2012. márc. 2. 21:52
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Kedves második én hasznosnak találtam a válaszod, itt senkiét nem pontoztam le!Örülök,hogy végül megtaláltad a boldogságot!Így tovább :)
2012. márc. 2. 23:13
 12/21 anonim ***** válasza:
74%
Nézd, a feleségem nem azt kérdezte, hogy hány gyerekem van, hanem tudomásul vette, hogy azok velem együtt járnak, mint következmény. Még csak azért sem berzenkedett soha, hogy gyerektartást fizettem nagyon sokáig. Igyekeztem meghálálni neki, igyekeztem többet keresni, több helyen dolgozni, hogy ne érjen hátrány senkit. Én vagyok ama bizonyos második.
2012. márc. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod,és igazad van abban, hogy tudomásul kell venni kivel mi jár,vagy megszokjuk vagy megszökünk! :)ez csak megértés és alkalmazkodás kérdése!
2012. márc. 2. 23:30
 14/21 anonim ***** válasza:
71%
Nos az utolsó kérdésedben feltetted, hogy van-e valaki ilyen helyzetben? Igen van:) A párom elvált, egy tündéri kislány Édesapja és idén tölti a 40-et. Én 22 leszek, koromhoz képest,érett lány. (18 éves korom óta magam tartom el, két iskolát végzek jelenleg egy nemzetközit és egy itthonit. Ezt csak azért írom, mielőtt akárki lekislányozna, köszönöm a megértést:)) Nos mi több mint 1 éve szeretünk bele halálosan egymásba ő akkor már 4 éve elvált volt egyedül élt. " hét múlva azt mondta egész életében rám várt,- és igaz, hogy megfogadta, hogy többet senki nem lesz- azt mondta majd Én leszek a felesége. Küzdöttem harcoltam ellenne, de aztán elgondolkodtam és magamba szálltam. Akkor lett vége egy kapcsolatomnak ahol lelkileg terrorizált és majdnem megütött a kedves 20 éves srác. De itt van Ő aki lehet, hogy 40 lesz (tegyük hozzá én napokig abban a tudatban voltam, hogy 28 kicsit jól tartja magát:)) aki szeret, mindent bevállal értem(gondolok itt a szüleim haragjára) Ma ott tartunk, hogy az éven eljegyzés jövőre lagzi a család imádja Őt, mindenki alig várja a lagzit (nagyi már megrendelte az ajándékot:)) és a párom kiemelte, hogy akkor mondjak igent, ha megajándékozom Őt egy tündéri gyermekkel, mert akkor lesz teljes az életünk:) Lehet, hogy valaki majd el ítél ezért, elfogadom de kérem kulturált ne bántó módon tegye:) Kedves kérdező ebben is létezik tündérmese, és persze nagy csalódás is:)
2012. márc. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
64%
Igaz, nálunk nem nagy a korkülönbség (6 év), de az én párom is 3 gyerekkel jött a kapcsolatunkba. Igen, biztosan megvan a hátránya, de én csak az előnyeit láttam/látom. Először is láthattam, hogy milyen apa, hogy viszonyul a gyerekeihez, mik a nevelési elvei. Másrészt a három gyereket nagyon megszerettem, mondhatom hogy sajátomként szeretem őket, az én életemet gazdagítja, hogy ismerem őket, és ez a szeretet kölcsönös. Harmadrészt a kislányunknak - mert született egy kislányunk, aki 2 és 1/2 éves - van három klassz tesója, akikkel imádják egymást. De mi a párommal az elején megbeszéltük a gyerek-kérdést. Ha azt mondta volna, hogy ő nem akar többet, lehet, hogy nem maradtam volna vele. Bár nem tudom, mert halálosan beleszerettem. :) Mindenesetre a mi történetünk happy end. Én azt mondom még most üljetek le ezt megbeszélni, hogy kinek mik a szándékai.
2012. márc. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Hát most azt mondja,hogy ő tisztában volt azzal ha velem kezd kapcsolatot és komolyra fordul akkor vágyódni fogok gyerekre és ő vállalta ennek következményét úgy, mint ahogy én annak a következményét,hogy nem az első leszek aki szül neki és a 2 gyerek vele jár!Szeretem a gyerekeit és ők is engem. Az izgalom attól van hogy ha vele maradok és eljönne az az idő amikor jöhetne a gyerek akkor majd kitalál valami kifogást,persze most a kifogás az h 22 vagyok és ráérek még meg mégis csak 6 hónapja vagyunk együtt,ezt mind felfogtam normális ésszel és egyezem is vele,de nem tudom h később hogy gondolja ha itt az idő!Egyikünk sem kapott zsákba macskát és én tartom is magam a helyzethez(elfogadtam a gyerekeket)csak nem tudom hogy később mi lesz,persze bizonytalanságra nem lehet alapozni,de neki már vannak gyerekei és nincs mit veszítenie!Várom továbbra is a válaszokat,azoktól is akik voltak vagy vannak ilyen helyzetben!Előre is köszi.


Köszönöm a válaszokat az eddigi embereknek, sokat segítenek!

2012. márc. 3. 14:56
 17/21 anonim ***** válasza:
56%

A szüleim között 13 év van, apám is elváltként gyerekkel jött a házasságba, mégis megszülettünk a tesómmal és együtt vannak lassan fél évszázada!!


Mivel még fiatal vagy, én azt mondanám hogy élvezd ki ezt a szerelmet anélkül hogy agyalnál rajta, nem egy 35 éves szingli vagy, akinek ketyeg a biológiai órája és szülni akar 3 éven belül. Érezd jól magad, és utána úgyis kiderül mi lesz. Lehet, hogy fél év múlva már mással leszel, és fölösleges volt ezen aggódni. De az is lehet, hogy a párod fogja úgy érezni, hogy veled akar maradni és jöhet a gyerek.

2012. márc. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Ez is igaz, köszi neked!Már lelkileg kicsit megnyugodtam,tehát rátértem arra hogy most kicsit sodródok az árral,mert még megtehetem és meglátom mi lesz később!Csak jó hallani más történetét is,hogy ki hogyan fogadta vagy reagált ilyen helyzetben!
2012. márc. 3. 18:23
 19/21 anonim ***** válasza:

Szia! :)


Szintén 22 éves lány vagyok, így átérzem, bár kicsit más a helyzetem, de előítéletek nélkül,némi rálátással, megértéssel tanácsot tudnék adni. Először is azt kell tisztáznod magadban, hogy tudnád-e a gyerekeit szeretni, ha ott vannak nálatok gondoskodni róluk, megvívni a gyerekekkel a csatákat? Mert sokszor hallani olyat, hogy borsot törnek apa új barátnője orra alá a gyerkőcök, az ex folyton képbe jön, és lassan tönkreteszi a kapcsolatot. persze ez a rosszabb verzió,reméljük nem lesz ez, de számolnod kell vele. Gondolkozz el azon is, mered-e vállalni a párodat a családod, barátaid előtt? Ők fontosak Neked, azonban ritkán néznek jó szemmel egy olyan kapcsolatot,ahol gyermek van. A hozzáállásán viszont csiszolni lehet, fel a fejjel! :) Saját példámat mesélve, elkezdődött valami egyszer egy olyan 30-as pasival,aki elvált volt 1 gyerekkel. Akkor én ezen szempontok alapján döntöttem, hogy nem,nem tudnám más gyerekét szeretni, az ex a gyerek miatt folyton hívta-ami természetes,de én nem tudtam ezzel azonosulni, valamint tudtam, a szüleim se örülnének ennek. Így kiléptem az egészből, rossz volt persze,de okos döntés. A jelenlegi párom nekem is jóval idősebb, de nem volt házas sose, gyereke sincs, gyereket akar, házasodni nem. Ez a felállás nekem sokkal jobban megfelel, igazán boldog vagyok. Hidd el, Te is könnyen találhatsz mást 22 évesen! De nem lebeszélni akarlak,ha ő az igazi,akkor sok szerencsét,hajrá!!!

2012. márc. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
A gyerekeket elfogadtak szeretnek és én is őket,viszont a drága ex felesége szeret keresztbe tenni,amit meg is értenék ha miattam hagyta volna el őket,de ehhez nekem semmi közöm és úgy gondolom hogy így nem bűn a mi kapcsolatunk,exnek nem velem van különösebb baja,hanem 5 év után is bosszút akar állni amiatt amiért a párom elvált tőle, szeretem őt és az nem zavar h hívja telefonon az exje gyerek ügyben,hanem amikor felb...ssza valamivel akkor én viselem annak következményét mármint nem rajtam tölti ki csak elég ha látom h rossz a kedve!Igen itt jön a kérdés hogy mi a francnak kezdtem akkor ebbe bele amikor ez ezzel jár,hallottam olyan eseteket ahol az exek normálisak!annak a nőnek is már van élettársa állítólag boldogok,és akkor nem értem hogy miért kell minket bosszantani!Mindenképp még várok egy kicsit hátha én is majd másképp érzem majd!Köszi az utolsónak a választ.
2012. márc. 3. 20:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!