Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem szülei meghaltak,...

Férjem szülei meghaltak, hátra hagyva egy kiskorút, aki a nyáron tölti be a 18-at. Nappali tagozatra jár, még 3 évig. Férjemnek meddig kell a gyámnak lenni? Gyám. Hiv. Küld majd tájékoztatót-ezt mondták. Minek és mit?

Figyelt kérdés
2012. márc. 1. 15:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos a jogi hátterét nem ismerem. A kiskorú a férjed öccse/húga?


Mert ha igen, engem nem érdekelne a jog, hanem támogatnám az árván maradt testvéremet a főiskolai tanulmányai alatt. Ez lelkiismereti dolog.


Ezen kívül úgy tudom, hogy tán létezik valami jogszabály, amely pontosan a nappali tagozathoz köti, hogy egy gyereket meddig köteles (?) egy szülő segíteni, de az a szülőkről szól, a gyámság már bonyolultabb szerintem.

2012. márc. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem KELL, de azért kicsit etikátlannak gondolom, hogy ne fogadná be a saját testvérét valaki egy ilyen helyzetben.
2012. márc. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amíg nappalin tanul, és utána is illik támogatnotok. Minden tekintetben. Az a kiskorú a sógorod.

Ha senki sem szól, akkor is támogatni, amúgy jogilag nagykorú, nem kell neki gyám, csak 18 éves koráig.

2012. márc. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
biztos azon parázol h majd többlet költséggel jár... Fogja kapni utánna a gyámja az árvasági ellátást...
2012. márc. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
Ugyan már.. elvileg 18 éves koárig mert onnan nagykorú. De amíg tanul pl a csaláadit is a gyám kapja.
2012. márc. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Jogilag 18 éves korától nagykorú. Az eltartási kötelezettség az első diploma megszerzéséig tart, amennyiben nappalin tanul. Ha a tanulmányait befejezte, vagy abbahagyta, eltartási kötelezettség nincs. Jogilag.

Az más dolog, hogy a tesómat és bármely közvetlen rokonomat korától függetlenül támogatnám, segíteném, ha a körülmények azt megkívánják.

A mai világban soha nem tudni, hogy a férj tesója vagy éppen te leszel az, aki rászorul arra, hogy valaki segítsen a megélhetésedben. Nem kívánom senkinek, de nem is lehetünk biztosak abban, hogy velünk nem történik meg.

2012. márc. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 tetro ***** válasza:
61%
a kiskorú az nem a 14 év alatt? 14 évtől fiatalkorú nem?
2012. márc. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
21%
A kiskorú 18 év alatti. 18- 25 éves a fiatalkorú....
2012. márc. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

0-14 éves korig gyermekkorú, 14-18 éves koráig fiatalkorú

(másrészt 0-18 éves koráig kiskorú)


Azért a férjednek küldik a tájékoztatót, mivel ő a legközelebbi felnőtt hozzátartozója.

2012. márc. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 tetro ***** válasza:
27%
Olyan furcsa, hogy mindkettőnk válaszai le vannak pontozva . Pedig vagy az egyik vagy a másik igaz. Ennek ellenére mindkettő negatív :D Csak érdekességként megjegyeztem....
2012. márc. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!