Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy párkapcsolati kérdés :...

Egy párkapcsolati kérdés : lehet újrakezdeni?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! 3 éve autóbalesetben elvesztettem a barátnőm. Ez számomra elég szomorú és elkeserítő tény, de nem tudok ellene tenni semmit. Az a problémám, hogy azóta nincs új kapcsolatom, pedig szeretnék, de valahogy nem sikerül. Irigykedem azokra akik boldogok a párjukkal.

2012. febr. 25. 10:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű, hogy még nem dolgoztad fel teljesen, ezért gátol valami belül abban, hogy rendes kapcsolatod legyen. Természetesen lehet újrakezdeni, egyik ismerősöm apukája meghalt, időbe telt, amíg a felesége feldolgozta, de évek múlva lett új kapcsolata. Neked is lesz, amint eljön az ideje!
2012. febr. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Először túl kell jutnod a barátnőd halálán. Nem azt mondom hogy felejtsd el, mert az semmiképp nem fog menni, hanem hogy törődj bele. És mikor randizol, bulizol, próbálj nem rá gondolni és nem minden nőben őt keresni
2012. febr. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem lehet újrakezdeni. Sajnos tudom milyen, 4 évvel ezelőtt tragikus körülmények között veszítettem el a páromat. Nagyon nehéz időszak volt, illetve van is. A mai napig gondolok rá, eszembe jut és hiába fáj az elvesztése, élnem kell az életemet tovább. Persze emiatt lehet szívtelen leszek mások szemében, de sajnos ilyen az élet. Az elvesztése után nagyon befordultam, de hála a családomnak és a barátnőimnek sikerült átvészelnem azt az időszakot. Természetesen ezt 100%-ig sosem tudtam/tudom feldolgozni. Viszont én párkapcsolatban élek lassan 2 éve. Az pedig szerintem változó, hogy ki mennyi idő után tudja magát túltenni és új kapcsolatba belekezdeni. Nekem nagyon sokat segít a párom, hogy a kezdetektől fogva tudott a dologról és ha úgy érzem, hogy most beszélnem kell róla, akkor meghallgat. Kitartást, eljön a Te időd is!

2012. febr. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Újra lehet kezdeni...Nekem most volt 9éve a nyáron,hogy elveszítettem a páromat, ősajnos motorbaéesetben halt meg,úgy hogy azt mondta nekem miko elindult ,hogy nemsokára vissza jön,aztán félóra múlva jött a telefon az anyukájától ugyan is pont a saját házuk előtt történt a baleset....Őt elfelejtni soha nem fogom...

De azóta már férjhez mentem és nagyon boldog házasságban élek

szóval idő kell és ne erőltesd jönni fog az ujkapcsolat amikor jönnie kell

2012. febr. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztató szavakat ! Lehet, hogy még tényleg nem sikerült feldolgozni. Elindult hozzám, de sohasem ért ide. Egy fénysorompós vasúti átkelőben találkozott a vonattal. Láttam a roncsokat, bárcsak ne láttam volna soha. A mai napig nem vagyok hajlandó renault típusu gépkocsiba beülni. :-(
2012. febr. 25. 10:54
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy fontos külömbség: nem elfelejtened kell a régi barátnődet, csak elengedned.


Ha fel tudod dolgozni a halálát, sokkal egyszerűbb lesz továbblépned, ne feledd, az élet megy tovább :)

2012. febr. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A mondás igaz:az idő minden sebet begyógyít.Bár a hegek megmaradnak,és az emlék sem hal meg,Neked van esélyed a továbblépésre,és ez fontos.Hidd el,ha segítesz az időnek,segítesz magadon,és ha boldog vagy,attól még nem téped szét az emlékeket.Hogyan segíthetsz az időnek?Azzal,ha újra megnyitod a szíved valakinek.

A tiszta,igaz,érző szív nem felejti el a másikat,őrzi az emlékét,közben pedig tovább tud lépni,hogy boldog lehessen.Hidd el,a párod is így akarná.

2012. febr. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kibeszélted magadból a dolgot, volt akivel tudtál erről beszélni mélyrehatóan, hogyan érzel, milyen gondolataid vannak, miken őrlődsz stb.?

Én a nagymamámat nem tudom elengedni, még mindig nem dolgoztam fel a halálát, igaz ő 3 hónapja halt meg, de ha valaki szóbahozza, terelem a témát. Tudom, hogy nem kéne, mert így nem fogom tudni elengedni, de nem is akarom még felfogni a dolgot.

Nem szabad, hogy te is ebbe a hibába ess!

2012. febr. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!