Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit szólnátok hozzá, ha a...

Ti mit szólnátok hozzá, ha a szüleitek próbálnának "rátok sózni" valakit?

Figyelt kérdés

Velem ez van, nem erőltetik, de van egy személy akiről azt hiszik tökéletes lenne nekem, folyton róla beszélnek. Már "várom" hogy egyszer cselekedjenek is, de eddig még (szerencsére) semmi, csak folyotn megy a beszéd róla, de ez is kikészít. Ti hogy állnátok hozzá? Persze, nem a középkorban vagyunk, ezt én is értem :D Csak emiatt hogy folyton róla beszélnek, néha én is agyalok rajta, és néha még el is tudnám képzelni magam vele, de lehet ez már csak a szüleim hatása. Ez így már rosszul kezdődik, nem? Mármint ez az erőlködés...

Szóval ti hogy reagálnátok ezt le?


2012. febr. 24. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egyértelműen a tudtukra adnám hogy ne hajtogassák mert én döntöm el, hogy ki lesz a párom vagy ki nem, és mivel az én szüleim ez alapján felfognák el is lenne intézve.
2012. febr. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked is szimpatikus az illető akkor miért ne? Ha hajlasz rá, akkor ismerd meg és lesz ami lesz, tökmindegy.

Nálunk az expárommal volt ugyanez. Két év után szakítottunk, de tartottuk még a kapcsolatot. Heti egyszer biztos elhangzott itthon, hogy ebből még tuti lesz valami, nem is lenne baj, jó gyerek volt, stb stb. Nem zavart, én tudtam a lelkem mélyén, hogy nem lesz már semmi, ennyi. Ami igazán szíven ütött, az az volt, amikor elmeséltem itthon, hogy összejöttem a jelenlegi párommal. Rögtön az volt a reakció, hogy ők azt hitték kibékülünk a volt párommal. Iszonyatosan rosszul esett. Nem tudom miért, de nagyon megütött. Azóta eltelt félév, pár hónapja megint rákérdeztek, hogy az exemmel tartom-e még a kapcsolatot. Elmondtam, hogy nem ennyi... Rosszul esik, hogy ennyit foglalkoztak vele, amikor én már szerettem volna lezárni a múltat, szeretnék boldog lenni a jelenlegi párommal, de nehéz úgy, ha lépten-nyomon emlékeztetnek az elmúlt dolgokra. Szerencsére kezdik megszeretni a jelenlegi páromat, így talán elmúlik... :)

2012. febr. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Már sokszor mondtam nekik, hogy ez az én dolgom, de semmi sem használ. Hát nem mondom hogy borzalmas lenne az az ember, de lehet, hogy ha nem beszélnének róla folyton, akkor észre se vettem volna :) Amúgy nem beszéltem még vele soha, és ilyen helyzetben meg főleg nem fogok közeledni hozzá.
2012. febr. 24. 21:21
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Így mondd el a szüleidnek is, ahogy itt megírtad. Adjanak neked időt, és módot, hogy te dönthess. Meg aztán arra sincs garancia, hogy az a pasi lenne neked az ideális. Akkor pedig mit fognak csinálni? Bocsánatot kérnek? Az életedért?
2012. febr. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát, neked legalább bemutatnának valakit. Nekem meg mindig azzal ment a poénkodás, hogy mikor lesz már egy rendes pasim. Én meg erre azt szoktam mondani, hogy eddig ők se erőltették meg magukat hogy összehozzanak valakivel, mert ők se ismernek korombéli megfelelő pasit... Úgyhogy ennyit erről :)


Szerintem egyébként ezzel nincs semmi gond. Ha összeismertetnek vele, majd a pasi úgyis lép, hogy akar-e veled kettesben is találkozni, vagy sem. Ha igen, és te sem ódzkodsz tőle, akkor találkozol vele, aztán vagy megtetszik vagy nem. Ha nem, akkor kész, ennyi volt. Anyucinak meg lehet mondani, hogy sajnálod, de nem jött be a pasi. Nem fognak tovább nyaggatni vele hidd el. Egyébként ha ennyit beszélnek róla, jobb lenne mielőbb túlesni a megismerkedésen, mert akkor legalább leszállnak a témáról :)

2012. febr. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Teljesen Bridget Jones érzésem van...:DD De tudod, hogy ott nagy szerelem a vége...?!?!?!:)))))))))))
2012. febr. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utolsó, ezen elmosolyodtam :)

Egyébként nem tudom, egyáltalán össze akarnak-e ismertetni vele, vagy örökké csak beszélni fognak róla :D Látásból ismerjük egymást, de úgy ennyi. No de ezek szerint nem olyan borzalmas a helyzet mint gondolom? :D

2012. febr. 24. 23:51
 8/8 anonim válasza:

Kérdező,te fiú vagy vagy lány?

Attól függ,szimpatikus-e az illető.

Egyébként én is hasonló helyzetben vagyok (voltam),nekem is van ilyen ismerősöm,azt hiszik,én lennék a tökéletes jelölt számára.

Én sem ismerem személyesen,egyszer összefutottam vele,igazából közömbös számomra,de néha már kíváncsi vagyok rá.Én sem tudom,mit tegyek,de egyszer lehet beszélgetnék vele.

Amúgy az én szüleim sosem erőltetnének rám ilyesmit.

2012. febr. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!