Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ti párotokat érdekli ami...

A ti párotokat érdekli ami veletek a munkahelyen történik?

Figyelt kérdés

Én hazamegyek meló után és nálunk ez tabu. Soha nem kérdezi meg, hogy telt a napom. Ha rossz napom volt akkor is csak immel-ámmal hallgat meg, látom rajta nem érdekli a történet van hogy ki is nyilvánítja-ne fárasszam a munkahelyemmel.

Most ott tartok, hogy nem is mesélek már semmit a melóról, de ez nagyon rossz így egy házaspár között.


2012. febr. 19. 14:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi mindig elmeséljük egymásnak, hogy mi történt aznap, persze a titoktartási kötelezettségeket betartva. Nekem nagyon furcsa lenne, ha nem lenne rá kíváncsi. Ettől még nem visszük haza a munkát, de jobb néha kibeszélni, ha valami történt, vagy ha nyomasztja az embert valami, illetve gyakran még segíteni is tudunk egymásnak egy-egy probléma megoldásában.
2012. febr. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igen érdekli, és fordítva is. Mindig megkérdezi milyen vendégeim voltak, mit kértek ( fodrász/műkörmös vagyok ), én is megkérdezem tőle, bár nem nagyon értek hozzá, de tudom hogy szereti elmesélni.


Ülj le vele, és beszéljétek meg, hogy ez neked fontos lenne.

2012. febr. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekünk a baráti társaságban szokta az egyik fiú mondani a feleségének, hogy "ne fárassza a m.helyi sztorikkal", de ezzel a barátnőmmel az a bibi, hogy ő annyira hosszan ecseteli a napját, hogy az asztalnál már mindenki r.hadtul unja, ő pedig mondja, mondja...


Nem lehet, hogy te is túl hosszú lére engededed (engednéd) a mondandód?

2012. febr. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem érdekli a páromat sem,én kérdezem tőle mindíg hogy mi volta melóhelyén,de őt nem érdekli az enyém hogy mi volt.
2012. febr. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kölcsönösen meghallgatjuk egymást, pedig a Párom elég nagy mesélő. :) Van, hogy annyira engem sem érdekel, de tiszteletből odakoncentrálok, visszakérdezek, próbálok hozzászólni, mert tudom, hogy Neki fontos, hogy elmondhassa.

OFF:

Bennem (és most nem megsérteni akarlak) mindig felmerül az ilyen kérdéseknél, hogy miért megy valaki hozzá ahhoz a férfihez, akinek nincs megelégedve a viselkedésével. Nem kötekedésből, de tényleg érdekel, hogy ezek a zavaró dolgok csak a házasság után jöttek elő, vagy X évig tolerálni tudja az ember, aztán bántani kezdi. Hogy működik ez?


23N

2012. febr. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Meghallgatjuk egymást, elmondjuk mi volt aznap, ha volt valami érdekes, vicces, ciki dolog.

Szakmai részletekbe inkább én bocsátkozom, mert szakácsnak álltam, sok érdekes dolog van, érti is, ő informatikus, szóval szakmai részről csak nagy vonalakban mesél, milyen új feladata van, stb, különben nem érteném meg. :D

Amúgy másról tudtok beszélgetni?

2012. febr. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha egész héten ugyanazt mesélem, akkor szól, hogy most már elég lenne, már hétfőn is megértette :-)

Én bankban dolgoztam, ügyfelekkel, ő informatikus :-( Annyira nem tudja átérezni, hogy milyen ha mondjuk az egyik ügyfelem bezárja a számláját vagy valami problémája van, amit elmesél nekem. Szerinte túl sokat lelkizek ezeken a dolgokon.


De igen, mindig meghallgatott. Most is meghallgatja, hogy a 4 hónapos lányunk hányszor kakilt, aludt, miket evett, pedig kevésbé izgalmas :-)

2012. febr. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát talán az a baj, hogy ami őt érdekli csak arról lehet vele elbeszélgetni. De azok meg nem a velem kapcsolatos dolgok.
2012. febr. 19. 17:56
 9/11 anonim ***** válasza:

munkatársak vagyunk,egy irodában,igy látja is,de minden apró részletre kiváncsi


volt hogy betegszabin volt hetekig,akkor hazaérve szusszanni se hagyott,meséljek :D

pedig ő a pasi :)

2012. febr. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem igazán, csak ha neki is köze van hozzá (pl. változtatások, utazás, fizu, ilyesmi)

De kövezzenek meg, én is így voltam vele.


Persze, mindig megkérdeztük egymástól, hogy "na és mi volt ma?" de ez csak a "kötelező kör". Mert a házaspárok munka után szépen és okosan elbeszélgetnek egymás napjáról, szól a szokásos nagykönyvi mondat a jó házasságról. De mivel én könyveltem, ő asztaloskodott, ezért hiába mesélt egyikünk, hamar rájöttünk, hogy mivel a másik hozzá sem tud szagolni, ezért abbahagytuk a házastársi kötelező szabályt :))

2012. febr. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!