Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben, ha...

Mit tennétek a helyemben, ha ennyire könnyen befolyásolható lenne a párotok?

Figyelt kérdés

Párommal 2 és fél éve vagyunk együtt, azóta született egy gyönyörű egy éves kislányunk, és most van útban a második.

Viszonylag jó életünk lenne - és vhol az is van - de van sajnos egy olyan konkrét személy, aki folyamatosan kavarja az indulatokat, aki folytonosan azon van, hogy a fiát visszacsalogassa a "családba", ha pedig falakba ütközik időről - időre ( sajnos csak rövid ideig ), akkor olyan iszonyatos patáliát csap a fiával, mármint olyan szinten összeveszik vele, hogy a fia - ha olyan hangulatba találja - napokig szó szerint beteg tőle, vagy ami rosszabb, később jön ki rajta, és olyankor nem eszik, rossz a hangulata, velem is türelmetlen, mi több: az addig megbeszélt terveink, céljaink, egyéb témáink más "értelmet" nyernek, magyarul: pálfordulást tesz bennük.A legutóbbi aktuális témánk a lakáshitel volt, mivel szeretnénk saját lakást, hónapkig aktívan kerestük is a házat, körbejártuk - de nem teljesen, mivel időközben sajna - anyja háttérben történő lebeszélése következtében - bedobta a törölközőt, és lemondott róla.Már most.Merthogy a "gazdasági helyzet", hátha belebukunk, hátha elveszíti a munkahelyét, hátha, hátha...És szó szerint minden út X-be vezet, vagyis sikerült elhitetnie saját magát, hogyha minden kötél szakad, visszamegyünk a szülővárosába, ahol az anyja is lakik.Megmondom őszintén rettenetesen csalódott vagyok, ráadásul most, hogy az utolsó hetekben járok, egyszerűen érzékenyebb vagyok vele szemben is, mostanában vele is gyakrabban összezőrdülünk, és engem ez nagyon bánt.Anyja végig azon van, hogy csak lakáshitelt ne vegyen fel a fia, majd ő "segít."Ez a segítség pedig csak és kizárólag öncélú, mikor a saját jövőjéről, biztonságáról van szó.Mikor meg azon volt a hangsúly, hogy segítenie kellett volna a jelzáloghitelt felvenni, inkább jól összeveszett a fiával, hetekig nem beszéltek...


2012. febr. 5. 07:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

En csak az odakoltozesre tudok velemenyt mondani. Ha te nem akarsz egyszeruen nem mesz. Mivel a felvazolt tortenetbol latszik, hogy annak valas lenne a vege, egyszeruen megmondod a ferjednek, ha odakenyszerit, beadod a valopert. A gyerekek nalad, a birosagok azert meg altalaban az anya javara dontenek, ha nem vagy alkoholista, kabszeres, ill ha nem tudjak bebizonyitani hogy rossz anya vagy es nem torodsz a gyerekeiddel.


Ha nagyon eltokeltnek latszol, es hatarozott vagy, valoszinuleg megretten, es nem merne kockaztatni a gyerekek boldogsagat, abbol indulok ki hogy szereti a gyerekeit..


Mennyi hitelt akartok felvenni, mennyit keres a ferjed, es mennyi lenne a torlesztoreszlet? Neked van munkad? Elmeleti szinten meg tudnal allni a sajat labadon, ha ugy alakulna? Mennyire vagy rautalva?

Ezeket gondold meg at.


Kulonben az en anyosom is egy ven szipirtyo, de a ferjem szeret engem es nem hagyja hogy mocskoljon.

A ferjeddel stabilizald a kapcsolatod. A' propos. Mennyi idos a kedves mama...?

2012. febr. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

..nem is értem mit látott meg benned a férjed.

Ha figyelmesen olvasol, látod, hogy mit írtam, hogy félvér és nem echte, ami nem mindegy, normál körülmények között nőtt fel az anyja származását leszámítva, rendesen iskolába járt, leérettségizett, szakmát szerzett, és én vagyok neki az első barátnője, illetve élettársa.Nem felesége, de ez ugyanaz náluk.A nagy karakán kirohanás már megvolt, de azt a lelki érzelmi zsarolást, amit csinált utána a kedves mama álló egy évig - akkor voltam a lányommal 3 hós terhes mellesleg és veszélyeztett, szerinted szükségem volt akár nekem, akár a babámnak arra a stresszre, amit átéltem akkor és ott, mikor kioszottam.Majdnem nekünk jött késsel (!), mivel mint írtam, mindenre képes, ha felhúzzák.Azóta a hallgatagságommal bűntetem, mint a legutóbb is, és hidd el, többet elérek vele, mintha orbákolok vele ott a pici gyerek előtt, lealacsonyodva az ő szintjére.Pontosan a hallgatásom végett érzi magát tehetetlennek, és úgy nyal a szemembe azóta, mióta stratégiát váltottunk, ahogy a hátam mögött köpköd, de csak a fiának.A jómúltkor is nekikészülődött, hogy majd leb*sz, de mikor meghallotta a nyugodt, higgadt hangomat, csak hebegett - habogott, érezte ő a saját értelmetlen idiótaságát, így nem is folytatta a témát, amivel be akart támadni, a fiával vesztek inkább össze, akkor pár hónapig csitt volt.Engesztelésül küldött gyerekruhákat, meg mindent a babáknak, kaját is nekem.Nem mintha rá lettem volna szorulva.Inkább ne jótékonykodna, lenne normális...

2012. febr. 5. 18:28
 13/15 A kérdező kommentje:
Utolsónak: nem kerül sor a válásra, mert nem vagyunk megesküdve, a másik pedig az, hogy szeretem a páromat, és a végsőkig kitartok amellett, hogy az én családom, az az én családom, ne volt, nem adatott meg, mint másnak, ezért teszek meg mindent ezért a sajátomért.Na, ezen sem tud keresztültörni az anyós, bármennyire szeretne, nincs is benne annyi kitartás soha semmilyen kapcsolatában sem, ilyen szempontból én igenis fölötte állok.Fogalma sincs arról, mit jelent a HŰSÉG.Mint írtam, elmarta maga mellől mind a 4 lányát, mikor elege lett belőlük szó szerint ( egy anyának ilyet soha nem szabad tennie ), csakhogy élhessen.Hát éljen, de nélkülünk.
2012. febr. 5. 18:33
 14/15 A kérdező kommentje:
Bocsi, tegnap nem volt időm írni, de ma megteszem, mivel felvetette vki itt a temperamentum kérdését, meg azt, hogy a romák a karakán nőket kedvelik; ez így is van, egészen addig, amíg nem velük, illetve a kedves anyjuk felé karakán vki.Ez utóbbi szó szerint végzetes hiba, a primitívebbeknél ezért akár pofon is elcsattan - és az lényegtelen, hogy nekem volt-e igazam - aki nem veréssel, az szakítással rendezi le a dolgokat, akkora státusza van az ANYÁNAK a roma társadalomban.A legtetején áll a piramisnak, még az apa is utána következik, aztán a lánytestvérek, utánuk a gyerekek és végül a feleség.Még a gyerekek is "megelőzik" a nőt.Ennek ellenére mégse beszélünk alávetettségről, mert a gyerekek szemében szintén az anya válik a legfontosabbá, ha felnőnek.De csak abban az esetben, ha a nő mindent megtesz azért, hogy összetartsa a családot.Anyósomnál ez nem így történt, nála ez egy dupla kudarc, hogy a lányai elmentek tőle - ráadásul másik nemzetbe tartozót választottak párjukul, mi több, kirabolták a lakását, illetőleg a párjaik - ő pedig, akármilyen forróvérű és bosszúálló, semmit nem tett, nem tudott kiket rájuk küldeni, mármint a lányai új családjára, mert ennyire nincs összetartás az ő családjában.Ezen kudarcai és bukásai miatt olyan ő, amilyen, csak én erre mindig azt mondom, hogy magának köszönheti, nem másnak.Agresszív módon nevelte a gyerekeit, túl keményen és túl következetesen - rend és tisztaságmániában, ami már-már beteges nála, mindezt a kifele megfelelni akarása végett - ebből lett elegük.Meg a sok verésből...És ez lett a következménye, ami.De mintha jó lenne ez így neki.Amúgy nem tudom hány éves, mert még ebben is hazudik, egyszer 50, egyszer 55, az ő szava még ezekben az alapvető dolgokban is olyan, mint amit a kutya...Egyszerűen beteg.Ennyi.
2012. febr. 6. 07:15
 15/15 A kérdező kommentje:
A "nő" fogalma a romáknál, tévedsz, hogy mivel az anyjuk is vehemens volt, a párjukban is ezt keresik, tévedés!Sokkal inkább azt a nőt, aki nem szégyeníti meg őket a társaságba, főként a férfitársaságban, mert ott kuss a neve a nőnek, majdhogynem csak a férfi emgedélyével szólalhat meg, de ez is változó nemzetségenként, itt a beásoknál így van az tuti.Anyósomat is azért verték a férjei, mert nem tudta, mikor kellene hallgatnia.Cigánnyal ezért nem is szűrte össze a levet világéletében, pláne a feleségük nem lett, mert a roma férj azzal kezdte volna, hogy jól betőrje - nemcsak azért, hogy kiszolgálja, hanem, hogy annál jobban ragaszkodjon hozzá, ezt pedig sok verés által érik el, mivel primitívek, észérvekkel nem tudnak hatni senkire se, de ez amit írtál a leugatásról meg hogy még a pasi büszkélkedett, igen, a legaljánál, kolompár, lovári, szegény oláhok, de csak a szegények.Gazdagoknál, illetve minnél gazdagabb egy cigány, annál inkább olyat választ maga mellé, aki tud is viselkedni társaságban a romákkal.A magyarokkal lehet köcsög, tapló, indulatos, agresszív, nem számít, sőt igen, felnéznek rá, de csak akkor, ha nem a férfi társaságában zajlik mindez, pláne nem a rokonság előtt.Az alja fajta - társadalmilag, és mentalitásra is - annál az agresszív nő az etalon, alki minnél töb vetélytársát veri meg olyankor, ha pl.kikezdenek a férjeurával.Itt jön ki az 50 % magyar vér a páromnál is, hogyha én ilyen lennék, vagy akárcsak hasonló temperamentumú, mint a mami, szóba se állt volna velem.Ezért nem is volt neki előttem barátnője, mert az anyja már beházasította volna úgymond a jó "családba", aki neki is megfelel, csak beással akkor is, na ezért várt a fia a dologgal.
2012. febr. 6. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!