Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez melyik fajta elmebetegség...

Ez melyik fajta elmebetegség lehet, vagy miért ilyen a nagynéném?

Figyelt kérdés

Látszólag teljesen normális, mindenkivel kedves, barátságos. De sokszor amint valakivel kettesbe kerül (pl velem), elkezdi mondani, hogy képzeljem mi történt, és előad egy nyilvánvalóan kamu történetet. "Van egy másik élete." Azt mondta legutóbb, (és mindig kb ez a sztori), hogy neki elrejtettek rengeteg aranyat a Margit szigeten, és holnap megy Egyiptomba, hogy megköszönje a fáraónak. Egyszer bejött hozzánk mese közben a lánya, és azt mondta hogy "anya ezt azonnal hagyd abba, ilyen hülyeséget stbstb...". Erre odasúgta nekem, hogy "ők nem hiszik el, de igaz, és amink kiásom az aranyat, mindenkinek veszek egy házat" és átváltott a rendes élete történéseire.


Azért gondolom hogy nem tudathasadás, mert tisztában van azzal, hogy kinek mikor meséli a másik énjét. Többször volt olyan, hogy olvastam egy könyvet, és azt mondta, hogy "ezt a könyvet én írtam, kaptam is érte díjakat, de még nem érkezett meg a pénz". Én meg csak "aha, tényleg? de jó!"


Csendes, visszahúzódó, 60-as nőről van szó. Mit gondoltok? (Beleegyezése nélkül nem lehet pszihiáterhez vinni, de hogy egyezne bele, mikor ő normális szerinte?)



2012. jan. 26. 18:03
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Én is hallottam egy injekcióról amit havonta kell beadatni és segít. De a beteg nyilván azt hiszi hogy egészséges, így nem engedi orvoshoz vitetni magát.


Nem csak szeret mesélni, látszik, hogy igaznak hiszi amit mond. Sajnos.

2012. jan. 26. 19:54
 12/14 anonim ***** válasza:
74%
Én szép szóval próbálkoznék. Néha megbocsátható egy kis mellébeszélés is. Azt mondanám, hogy csak egy kis kivizsgálás, vérnyomásmérés semmi komoly. Az ő korában ez már természetes kéne legyen, hogy időnként el kell menni orvoshoz, akkor is,ha éppen nem fáj semmi. Persze előtte már elmondanám az orvosnak, hogy mi van. Szomorú látni, hogy valaki, hogy esik szét. Ismerem a helyzetet.
2012. jan. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
84%
A skizofrénia nem jár több személyiséggel, az a disszociatív személyiségzavar, a skizofrénia pedig a gondolatok, cselekedetek és érzelmek különválása, a tipikus "hangokat hallok" betegség. De ez nem tűnik multiplex személyiségzavarnak, inkább időskori dementiának. Mindenféleképpen lássa orvos, mert igen komoly probléma is állhat a háttérben, ami sürgősen orvosi ellátást igényel.
2012. jan. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 rbd4 agykontrol válasza:
0%

Ez szkizofrénia és nincs olyan hogy milyen elmebetegség, mert nem látja a fától az erdőt vagy valamilyen pszichológiai hibába keveredett az nem jelenti azt hogy elmebeteg.


Volna olyan hogy elmebeteg akkor mindeni az aki nem tudja hol van ha felteszem a kérdést hogy hol vagy?, itt vagyok ott vagyok, hol vagyok? Válaszolod itt! És hol az itt? Egy fix helyet nevezel meg, de ez nem a valóság!


Valóság az a föld nevű bolygó felszíne, az élet a földön. Ha számodra az emberek által megszelídített környezet az országok az valóság ez az a hely amelyben minden az üzletről szól és a reklámról, akkor te is elmebeteg vagy, mert nem látod a fától az erdőt.


Könyv a témáról: Pszichovízió

2012. ápr. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!